Garnéla tápok.

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.20. 14:56

Sziasztok.

Találtam neten egy számomra teljesen ismeretlen halkaja gyártót(talán szlovák).
A neve ARGO.

És van egy termékük aminek a neve ARGO crusta tabs.
Valakinek van valami tapasztalata ezzel a termékkel kapcsolatban?


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.20. 21:24

Szia Norbi,

Még soha nem hallottam erről a márkáról, termékről, de fenntartásaim vannak vele kapcsolatban így látatlanul is :)

Egy kicsit bizalmatlan vagyok a szlovák csodatermékekkel kapcsolatban. Azt hiszem ha jó minőségű garnéla eleséget keresel, akkor a Shirakura, a Mosura és az Ebi ten közül válassz. Ha olcsóbb kategóriás terméket keresel, akkor pedig a JBL Novoprawn-t ajánlom. Mondjuk nem nagyon hiszem, hogy az árnak nagy jelentősége lenne, mivel 1-1 doboz ezekből az eleségekből nagyon sokáig elég, ha 1-2 akvárium van, akkor szerintem kb fél év mire fel tudod etetni...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.20. 22:35

Osztom Pisti véleményét!
3-4ezer forintért meg tudod venni a Shirakura,Mosura termékeit ami aztán jó sokáig elég lesz. Havi leosztásban ez csak pár száz forint kiadás. Ezeket a tápokat japán tenyésztők fejlesztették ki akik mint tudjuk azért ott vannak a garnélázásban. Ha egy napig a vízben marad akkor sem okoz problémát. És minden anyag megtalálható bennük amire az egészséges garnélatartáshoz szükség van. Én csak ezeket használom már évek óta.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.21. 11:25

Köszi a válaszokat.
Szívesebben veszek én is ilyen termékeket csak nem mindig tehetem meg.
Fősuli mellé kicsit drága hobby-t találtam magamnak:D



Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.21. 11:47

Azért ne ess pánikba!

A luxusautó gyüjtés vagy az űrutazás költségesebb hobbi ;) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: GICE » 2010.08.22. 11:22

Én Sera garnélatápjához juottam csak hozzá. 60 gramm és durván 1000 ft. kb 3 hete etetek vele, így tapasztalataim még nem nagyon vannak. Granulátumokból áll, mely véleményem szerint túl nagy. Körülbelül akkora, mint egy normál gyufának a feje. 1 crs egy ültő helyében nem eszik meg egy egész darabot, így az aztán a maradék ott marad a vízben. Ez ellen úgy védekezem, hogy feleannyi tápot szórok be, mint amennyi garnéla van. Két garnéla egy táppal már végez. A kaját szerethetik a garnik, mert amint bedobom az akváriumba, már meg is jelennek, és szétlopják. Muris látni, hogy mindegyik elbújik egy darabbal és eszegeti.
Szivesen venném másoknak a véleményét is ezzel a kajával kapcsolatban.
GICE
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.08.16. 18:35

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.22. 12:07

Szia!

Nekem a sera tápokkal abszolut pozitív tapasztalataim vannak.
Ugyan nem próbáltam még a garnéláknak kifejlesztett kajcsit de én amiket halaknál használtam spirulina tabi stb.Azt használom a garniknál is.
Szerintem jó lehet nekik.
De véleményem szerint a legfontosabb az ,hogy változatos legyen a menüjük.
A változatos étrendel szeintem nagyobb változást elérsz mintha egy minőségi kajával etetsz csak.



Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.22. 19:15

GICE írta:Én Sera garnélatápjához juottam csak hozzá. 60 gramm és durván 1000 ft. kb 3 hete etetek vele, így tapasztalataim még nem nagyon vannak. Granulátumokból áll, mely véleményem szerint túl nagy. Körülbelül akkora, mint egy normál gyufának a feje. 1 crs egy ültő helyében nem eszik meg egy egész darabot, így az aztán a maradék ott marad a vízben. Ez ellen úgy védekezem, hogy feleannyi tápot szórok be, mint amennyi garnéla van. Két garnéla egy táppal már végez. A kaját szerethetik a garnik, mert amint bedobom az akváriumba, már meg is jelennek, és szétlopják. Muris látni, hogy mindegyik elbújik egy darabbal és eszegeti.
Szivesen venném másoknak a véleményét is ezzel a kajával kapcsolatban.


Szia Gice,

Kipróbáltam én is korábban a Sera garnéla tápot, de szerintem nem jó, valahogy nekem nem igazán jött be, de pontosan nem tudnám megfogalmazni, hogy miért nem, egyszerűen nem vált be. Ami szerintem nagyságrendekkel jobb a Seránál, az a JBL Novo Prawn, árban kb ugyanott van.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.24. 18:36

Serás tápnál nekem az nem tetszett, amit Gice említett, vagyis hogy egyszerűen rosszul lehet elosztani a garnéláknak. Pl. elég sok Blue beem van, viszont az akvárium amiben vannak elég kicsi (kb 40 liter). Inkább kevesebbet kellene adnom belőle, hogy ne tartsak a megugró bomlástermék szinttől, de úgy meg több garnéla elesik a tápláléktól. A másik negatívum, hogy mivel kicsik a granulátumok, eltudják magukkal cipelni, viszont szeretek népszámlálást tartani, de így nem lehet.
Sokkal inkább bevált a Shirakura préselt, keményebb lemezes tápja (párom nem tudja eltörni :) ). Szépen összegyűlik egy nagy csoport rajta és könnyebb fotózni is. Amúgy nem vagyok Sera ellenes sem, 2 hetente egyszer beszórok olyat is, de csak azért, hogy elfogyjon... :twisted:

Ami viszont csúcs szuper az a Bonduell borsó-bébirépa mix. Szétmorzsolom a kezemmel és pillanatok alatt rátelepszenek.

Jó szerencsét; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.24. 21:03

Hmm...ez a bonduelles cucc megmozgatta a fantáziámat :roll:
ezt muszáj nekem is kipróbálnom..ez amúgy fagyasztott vagy konzerves cucc :?: hogyan szoktad előkészíteni
a garniknak?
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron