Garnéla tápok.

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.08.27. 15:02

Nálam fél évbe telt mire megszokták a garnélák (red cherry és CRS) a Shirakura tápot. Szinte meg sem akarták kóstolni. Egy-két nap után penészesen vettem ki. Most már azonnal meglepik és másnapra eltűnik az egész. Az átszoktatás a Choice táppal sikerült. Ezt jobban elfogadták mint a Shirakurat. A többi márkát még nem próbáltam.

Valaki nem tudja véletlenül, hogy van-e minőségi különbség a következő gyártók között: Shirakura, Mosura, Choice, Ebikuma, Ebita Breed.
Pozitív/negatív tapasztalatok? (Melyik koppintás?)
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.27. 15:17

Szia Egedzs,

Én próbáltam mindet, amit írtál, azaz nem a teljes termékpalettát. Szerintem a Mosura és a Shirakura a legjobb, ami azért viszonylag könnyen beszerezhető. Ezen kívül talán az Ebi-Ten, ami a legjobb minőség, de az nagyjából beszerezhetetlen, bár ősszel megpróbálkozok egy kísérlettel azért :)

Szóval a Shirakura és a Mosura termékek teljes palettáját használom, ezek jó minőségű eleségek az biztos.

A Choice, Ebikuma és Ebita breed termékei közül egyedül az egyszerű eleséget próbáltam, de nem nyerték el a tetszésemet, úgyhogy ezeket nem fogom használni a későbbiekben.

Hogy melyik a koppintás és melyik nem, és hogy melyik pontosan miből áll, azt sajnos nem tudom, de szerintem kevesen vannak akiknek ilyen információi lennének :) Ha rangsorolni kellene a márkákat, akkor a következő sorrendet állítanám fel: (Ebi ten - ez a legjobb), Mosura, Shirakura, Ebita breed, Ebikuma és Choice.

P.S.: A direkt linket töröltem, ha lehet ezeket mellőzzük.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.08.27. 22:24

Miután nem tudtam szerezni az általatok írt tápokat (az értékük nagy részét meg nem akartam szállításra költeni a webshop-okból - és akkor még nem tudtam, hogy a vadonban foghatók), így kipróbáltam az Aquatic Nature garnélatápot. Igaz nem vagyok mérvadó, de gyakorlatilag vérvörös RC-im lettek, szinte teljesen megegyező tartással mint régebben, amikor meg alig volt színük, így gyanítom, hogy van köze hozzá. A zöldborsót párszor kipróbáltam, de nem ették, igaz a AN tápra sem rohannak rá azonnal, de el szokott tűnni(fogyni). 2 napig nem esik szét a vízben, utána már szétmálik magától, kipróbáltam.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.08.28. 16:03

Üdv...

Jómagam használom még a Dennerle CrustaGran tápját ,ha jól olvastam erről még nem volt szó,ha igen sorry. Szóval nálam ez az egyik kedvenc/illetve a jószágaimnál :lol: /,és viszonylag könnyen beszerezhető bármelyik bécsi kereskedésben,olyan 6€ körül van.Fogalmam sincs,hogy meddig nem bomlik el,mert 2-3 óra múlva már nincs belőle.Szóval merem ajánlani.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 12:23

Hát köszönjük az infót , de nem tudom hogy vagytok vele a "könnyen beszerezhető" és a "bármelyik bécsi kereskedés" nekem nem nagyon jön össze :?
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.04. 13:02

Fred írta:Hát köszönjük az infót , de nem tudom hogy vagytok vele a "könnyen beszerezhető" és a "bármelyik bécsi kereskedés" nekem nem nagyon jön össze :?



akkor az ebay-röl rendelj :mrgreen:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.09.06. 23:26

Én személy szerint saját tapasztalatok alapján a következő sorrendet állítanám fel gyártók szempontjából: abszolút Shirakura az első, akármelyik készítménye (Mosurát, Ebi-ten-t stb nem próbáltam), Aquatic Nature (én is etetek ezzel is, elégedett vagyok vele), JBL, Sera. Ezeken kívül természetesen a jól bevált zöldségek (tök, cukkini, ubi, répa, kukorica, saláta) és levelek (tebang, bükk és tölgy).
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.07. 08:29

Érdekes módon az én garnéláimnál a sláger a magas fehérjetartalmú, állati eredetű táplálék.
Fagyasztott artémiára, nyers lazac darabra ugranak rögtön.
A második a zöld levél, paraj, sóska, lóhere, kutyatej, ebben a sorrendben.
Utána a zöldségek, kukorica, borsó, bébirépa, avokado, tökfélék. Hátul kullog a paprika...
A tápok közül elfogadják a Shirakurát, Hikari shrimp cuisine-t, JBL-t, nem szertik a Mosurát, FMO-t, Ebikumát.
Ebita breed spenóttablettát most rendeltem, télre jó lesz a friss spenót helyett. Még nem tudok véleményt mondani.
Gyümölcsöt próbálta már valaki? Szilva, barack, alma, körte, banán????
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.09.18. 21:24

Egy újabb garnélamágnes :) . A napokban Dezsővel vettünk egy csomag Ebita Breed Spinach Tab-ot. Ez egy spenót alapú táp. Külalakra olyan mint a Shirakura vagy Mosura tápok. Gondoltam ma este kipróbálom. Hát igen! Úgy látom tetszik a garnéláknak. Amint leért az aljára már többen csüngtek rajta és az addig elbújt példányok is őrült módon csörtettek a kaja felé,hogy részt vegyenek az ilyenkor szokásos pankráción.
Ajánlom minden kisérletező kedvű garnéla fanatic-nak ;) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.21. 09:35

Tegnap megérkezett egy fél adag Shirakura ebi dama táp, gondoltam kipróbálom, mielõtt egy teljes adagnyira kiköhögném a pénzt.

Most már értem, hogy miért írtatok pankrációról, meg a még le sem ért kaja elfogyasztásáról. 5 perccel a bedobás után csak azt látam, hogy szinte az összes garnéla egy csomóban van. A táp nem is igen látszott, igazi bazári lökdösõdés, tülekedés, egymás fején átmászás, egymás "szájából" kievés következett. Jól el is rángatták a darabkát az eredeti helyérõl, pedig elég nagy hozzájuk képest.

Egyéb tapasztalatom persze nincs még (mennyire színez, stb.), de ezek után azt hiszem ez is bekerül a fõeleségek listája közé.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron