Etetés halas akváriumban

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: zolcsimail » 2011.03.11. 11:43

Közös, halas akvárumban, ahol a törpe coryk este lámpaoltás után kapnak enni (tubi, száraz merülős táp), a redeknek mikor adjak enni, ill szerintetek hogyan oldjam meg?? Arra gondolok, alul a coryk elég jól bejárják az alsó régiókat... A garnékák sokat vannak napközben az úszó moha között és a háttér felső részén... esetleg tegyek szárazat a mohába? Vagy éjjel letalálnak az aljzatra és összeszedik a magukét?

KÖSZI
zolcsimail
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.02.08. 11:03

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.11. 12:31

Összeszedik a magukét. Csak az halaknak való kaja, magasabb fehérje tartalommal. Én is láttam már a nagy akiban hogy éjjel lent portyáztak az Amanok, csak úgy "világított" a kis szemük a zseblámpa fényében. :P
Ettől függetlenül etetheted őket külön a mohában. Én is ott szoktam nekik hetente két-három alaklommal terülj-terülj asztalkámat rendezni. Egy kb. egy centis átmérőjű műanyag csövem van erre rendszeresítve. Annak az egyik végét a moha közé irányítom és a másik végén beledobom a garni tápot - így hajszál ponosan oda tudom irányítani, ahova szeretném. Ne aggódj, nem fognak megharagudni a külön kényeztetésért! :mrgreen:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.11. 12:32

zolcsimail írta:Közös, halas akvárumban, ahol a törpe coryk este lámpaoltás után kapnak enni (tubi, száraz merülős táp), a redeknek mikor adjak enni, ill szerintetek hogyan oldjam meg?? Arra gondolok, alul a coryk elég jól bejárják az alsó régiókat... A garnékák sokat vannak napközben az úszó moha között és a háttér felső részén... esetleg tegyek szárazat a mohába? Vagy éjjel letalálnak az aljzatra és összeszedik a magukét?

KÖSZI


Bár nem tudom, milyen állománnyal rendelkezel, de garnélák, főleg egy vegyes akváriumba, még nem haltak éhen. Elég ha akkor etetsz, mikor a halaknak is. A garnéláknak relatív nem kell sok táp, mindent meg is találnak amit a halak nem, illetve sok mindennel kiegészítik az étrendjüket amit találnak az akváriumban, ide sorolva az algát is. Így nem kell extra hangsúlyt rájuk fordítanod ilyen téren.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: zolcsimail » 2011.03.11. 12:51

Levinen írta:
zolcsimail írta:Közös, halas akvárumban, ahol a törpe coryk este lámpaoltás után kapnak enni (tubi, száraz merülős táp), a redeknek mikor adjak enni, ill szerintetek hogyan oldjam meg?? Arra gondolok, alul a coryk elég jól bejárják az alsó régiókat... A garnékák sokat vannak napközben az úszó moha között és a háttér felső részén... esetleg tegyek szárazat a mohába? Vagy éjjel letalálnak az aljzatra és összeszedik a magukét?

KÖSZI


Bár nem tudom, milyen állománnyal rendelkezel, de garnélák, főleg egy vegyes akváriumba, még nem haltak éhen. Elég ha akkor etetsz, mikor a halaknak is. A garnéláknak relatív nem kell sok táp, mindent meg is találnak amit a halak nem, illetve sok mindennel kiegészítik az étrendjüket amit találnak az akváriumban, ide sorolva az algát is. Így nem kell extra hangsúlyt rájuk fordítanod ilyen téren.



Igen! szerencsére a vörös neonok, lovacskalazacok, törpe szívóharcsák és a c.habrosus-ok nem bántják a kis jövevényeket, de nem látszanak egyenlőre nagyon látványosan az akváriumban... gondolom ez normális... Az aljzat helyett napközben az úszó mohában és a háttéren időznek, de gondolom éjszaka lemerészkednek az aljzatra... ezt még nem sikerült kifigyelnem...
zolcsimail
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.02.08. 11:03

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.10.17. 19:49

Kipóbáltam, hogy brokkolit tettem a társasba, de a garnik nem nyúltak hozzá. Viszont mire hazajöttem eltűnt a brokkolidarab. Azt hittem megették, de később észrevettem hogy eltűnt az egyik díszmárnám. Egyszer csak az egyik laposköves búvóhelyről surrant elő a feje körül sodorva magával a brokkolidarabokat. Mivel a brokkoli azért egy idő után azért ott megbomlik, mi a teendő? Egyrészt nem is nagyon érem el, másrészt meg nem látom milyen állaga van. Érdemes felbolygatni a dekort?
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.10.20. 12:52

függ a méretétől...
nálam a halak is felzabálják a zöldségeket, akármit rakok be...
a garnik meg néha várnak egy napot míg a kaja megérik kicsit :]
ha védett helyen van a kaja, biztos nekilátnak majd enni. ha 1 nap után se látsz nagyon változást, vár még egy felet aztán talán érdemes inkább kihalászni
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.20. 18:34

brutalmonk írta:függ a méretétől...
nálam a halak is felzabálják a zöldségeket, akármit rakok be...
a garnik meg néha várnak egy napot míg a kaja megérik kicsit :]
ha védett helyen van a kaja, biztos nekilátnak majd enni. ha 1 nap után se látsz nagyon változást, vár még egy felet aztán talán érdemes inkább kihalászni


Nálam is kedvelik az Otok és az Ancik a zőccséget :lol:
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2011.10.20. 21:38

Frettner írta:
brutalmonk írta:függ a méretétől...
nálam a halak is felzabálják a zöldségeket, akármit rakok be...
a garnik meg néha várnak egy napot míg a kaja megérik kicsit :]
ha védett helyen van a kaja, biztos nekilátnak majd enni. ha 1 nap után se látsz nagyon változást, vár még egy felet aztán talán érdemes inkább kihalászni


Nálam is kedvelik az Otok és az Ancik a zőccséget :lol:
Kép


Nálam a borsót a sávos törpeharcsa, meg a panda kapta szét mint hülyegyerek a nápolyit a brokkolit meg a díszmárna. El is kergette tőle a többi halat.
De a garnik nem igazán tobzódnak se a spenótra, se a sóskára, se a brokkolira. A paprikát még nem próbáltam. Ahonnan jöttek a sakurák ott ha jól tudom csak algásztak és változatos tápot kaptak, de nem kaptak zöldségeket. Idő lehet míg rászoknak?
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Etetés halas akváriumban

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.10.22. 07:21

hát ha a halak rákattanak akkor a legbátrabb garnik is megfutamodnak... ilyen nagy méretű halak 1-2 lábat, csápot le tudnak harapni... a garnik (többnyire) inkább elcsipegetnek valami nyugodtabb környéken..
nálam probléma volt a halas akváriumba hogy se tápot se zöldséget nem tudtam a garnéláknak adni mert a halak mindig felzabálták előlük. maradtunk az új akvárium csak a garniknak esetnél... :D

a sakuráid meg éjszaka biztos rácuppannak a kajára mikor a halak már megnyugodnak, próbálj éjszaka lámpaoltás után etetni!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég