Prémium tápok

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.04. 20:17

A prémium garnélatápok alkalmasak kizárólagos etetésre? A nagy tenyészetekben, ahol egy garnéla árából autót lehet venni, etetnek mással is, vagy csak ilyen cuccokkal?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Prémium tápok

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.05. 18:24

Ez engem is nagyon érdekelne. Ugyanis a zöldségféléket nagyon nem akarják megenni. Eddig próbáltam kukoricát, sárgarépát, sütőtököt, uborkát - de egyik sem ütötte meg a kényes és kifonomult ízlésük által felállított mércét, illetőleg káros hatással volt a bioritmusukra. :lol:
A Mosurából is csak a CRS arat sikert, az EXCEL nem jön be nekik, azt csak nyámmogják.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.05. 19:17

Moszat írta:A prémium garnélatápok alkalmasak kizárólagos etetésre? A nagy tenyészetekben, ahol egy garnéla árából autót lehet venni, etetnek mással is, vagy csak ilyen cuccokkal?


Japán tenyésztók blogját nézegetve, valami eszméletlen mennyiségű garnélájuk van, és gyönyörűek is.
Náluk, sokkal nagyobb kínálat érhető el spec garnélatápokból is, valószínű még jobb minőségűek is , mint a shirakura, vagy a mosura.(de ezt csak én gondolom)
Japánoktól, túl sok információt nem lehet lenyúlni, a blogokon se találkozni, olyan dolgokkal, ami valami különleges trükkökkel ismertet meg.
Aztán lehet, hogy a felét nem is értem amit írnak, a fordító programok nem tökéletesek.
Szerintem, attól, hogy tényleg nagyon jó tápok ezek, mindenképp kell nekik adni zöldségeket.
Meg többnyire szeretik is, akkor miért ne?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Garnéla tápok.

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.05. 21:07

Megkockáztatom, hogy a kifinomult japán élelmiszerpiacon drágább a zöldség és a gyümölcs mint ezek a préselt prémium garni tápok. ;)
De a kérdésre válaszolva simán fel lehet nevelni és tenyészteni ilyen termékekkel.

A Mosura vagy épp a Shirakura kint is a jó minőségű tápok közé tartozik, de nagyon nagy a konkurencia és nagyon sok a szakosodott tápkészítmény.

Csak amikor alsó hangon 50 ezerért veszed a darabját a garniknak, akkor bármit megveszel hozzá amivel életben tudod tartani és esetleg szaporodásra késztetni.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.05. 22:51

Az esetek döntő többségében a nagy tenyésztők nem kizárólag prémium tápokkal etetnek, sőt... Legyen szó akár európaiakról, akár ázsiaiakról. De természetesen lehet kizárólag csak ezekkel etetni, azonban ez főleg kevesebb garnéla esetében szokott előfordulni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: imi » 2011.03.05. 23:33

Feltéve, hogy a garnélák is bejön, mert az enyémek pl. hozzá sem nyúlnak a shirakura garnélakajához...
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.06. 00:57

imi írta:Feltéve, hogy a garnélák is bejön, mert az enyémek pl. hozzá sem nyúlnak a shirakura garnélakajához...


Nekem akkor volt ez, amikor nem garnéláknak való spirulina tablettát ettek.. szerintem ennek intenzívebb volt az illata esetleg az ízei is.
Persze ez meg nem garnikaja. Ráadásul piszkosul szennyezi a vizet (a tabis változatok, a préselt - waffer talán kevésbé).

De az egész kaja kérdés szoktatás függő. Szerintem az M és az S márkák tápjai között is meg lehet figyelni ezt az eltérést. Az S tápok intentívebbek a garnik sokkal hamarabb repülnek rá átlagban mint az M márka termékeire. De szoktatás függően mindkettőt elfogyasztják.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.06. 08:36

Érdekes dolog ez a válogatás. Eleinte csak Shirakurával etettem, merthogy az volt kapható a leggazdaságosabb kiszerelésben. Pár hónap múlva gondoltam, kipróbálok más tápokat is, pl. Mosurát, de nem ették meg. Azután a nyári zöldség és spenót diéta után elkezdtem felváltva adni nekik különféle tápokat, változatosan, minden nap másfélét. Érdekes módon azóta megeszik majdnem mindet. A kedvenc a Hikari shrimp cuisine és a Shirakura ebi dama. Kapnak még Dennerle crustagran-t, és Ebita breed spenót tablettát is. És minden akváriumba megy egy kis adag EBIKUMA Bakusyokunomoto, a kicsik miatt. ;) A Mosurával azóta nem kísérleteztem.
Persze ezeket a finomságokat csak a kivételezettek kapják. :)
A Neocaridinálnak be kell érniük a JLB Novoprawn táppal, amit egyébként nagyon szívesen fogyasztanak.

Szóval a lényeg, hogyha megszoknak egyféle tápot, akkor nehezen fogadják el a többit. Ha változatosan etetsz, akkor nem olyan válogatósak.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.08. 10:37

Nnna azért csak megszeretik a végén a Mosurát! A bébikék rávetették magukat, ahogy földet ért.

Kép

Mígnem az Amano fiú is gusztust kapott hozzá és vérben forgó kigúvadt szemekkel ő is rárabolt.

Kép
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Prémium tápok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.29. 18:57

Na, ma vettem egyy Mironekuton tápot.

Asszongyhogy:
Mironekuton Premium Shrimp Food - Hauptfutter für Garnelen und Krebse ist ein pflanzliches Produkt plus Extra-Mineralien, plus getrocknete Seemandelbaumblätter. Es ist reich an Aminosäuren, natürlichen Vitaminen und Mineralien, für Gesundheit, Wachstum, Farbenpracht und gute Vermehrung der Tiere.

Hauptzutaten
Seealgen, Spirulina, Chlorella, natürliche Vitamine, Mineralien* und getrocknete Seemandelbaumblätter



Kép

Ilyet még nem láttam. Bedobtam egy kis darabot, és abban a pillanatban 30 cm-ről rástartoltak....Eszem megáll....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron