Falevél

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.04. 08:23

szentgyo írta:
myk74 írta:Ha jól olvastam , ősszel a frissen lehullott tölgy leveleket érdemes összeszedni?Most nem érdemes begyűjteni egy adagot?


Szia,

Igen, a most ott heverő leveleket nem érdemes összegyűjteni, várj 1-2 hónapot és egy kirándulás keretében akkor gyűjtögess

Köszi!Várok még akkor egy kicsit! ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.28. 08:24

Újabb adalék kedvenc garnéláink táplálásához.

Egy külföldi fórumon olvastam valakinél, hogy neki a forrázott faeper levele a CRS garnélák kedvence.
Gyerekkoromban rengeteg volt nagymamám kertjében, mára ebből jóval kevesebbet látok. Talán érdemes kipróbálni.

http://www.shrimpnow.com/forums/showthr ... ank/page22

Ismerősömtől nemrég kaptam cseresznyefa levelet(már száraz állapotában), forrázva azt is nagyon "csípték". :lol:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.10.31. 21:00

Sziasztok!

Bármilyen száraz és forrázott falevéllel meg lehet kínálni őket, vagy vannak különösen kedvelt csemegék(pl. tebang, tölgy)?

Melyik fa levele ajánlott illetve melyik tuti nem alkalmas? A színes levelek tényleg hatással vannak a garnik színezetére is, mármint erősítheti pl. a piros színt egy narancsos-pirosas falevél?

Üdv:Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.10.31. 21:38

a tölgy és tebang levelet a csersavassága miatt ajánlják a garnéláknak, én tegnap gyűjtöttem egy nagy marék tölgylevelet, remélem kitart egy darabig!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.10.31. 21:53

brutalmonk írta:a tölgy és tebang levelet a csersavassága miatt ajánlják a garnéláknak, én tegnap gyűjtöttem egy nagy marék tölgylevelet, remélem kitart egy darabig!

Nekem is van! :D Hála az égnek ,itt van egy szép nagy tölgyes erdő a város szélén!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.02.06. 00:07

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hol érdemes/lehet szerintetek jóféle tebang levelet beszerezni? Darabra is vagy csak csomagban árulják, 5-10db-ot vennék első körben?

Valamint keresek szárított tölgyfa levelet, ha valaki esetleg gyűjtött nagyobb adagot és tudna belőle adni, akkor vevő lennék egy kisebb adagra(kb. 30-40db). Nano-halak és persze garnélák számára lenne. :)

Előre is köszi, remélem nem gond a hozzászólásom, pü-ben várok választ.

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Vallard » 2012.07.27. 13:05

Sziasztok!

Olvastam, hogy ti száraz levelet adtok a garnéláknak. Nagy kárt okozok, ha én még zöld eperfa levelet adok nekik? Vagy inkább szedjek egy adagot és szárítsam meg és csak utána adjam a garnéláknak. Egyébként szívesen fogyasztják a zöld levelet és még elhullást nem tapasztaltam, sőt születtek és szépen növekednek a kicsik is.

Kösssz!
Vallard
Vallard
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.07.19. 14:42

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.07.29. 16:30

Ez engem is érdekelne.

Mindegy, ha friss, zöld levelet adunk forrázva, vagy levágott/ leesett szárazat?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Balcsika » 2013.03.02. 18:54

Kérdés ;) :
Falun lakom, és rengeteg fajta fa van erre, csak olyan nincs amit leírtatok eddig( tölgy,bükk). Tehát gyümölcsfák levelei nem jók? Akác? És szárítottan egyből mehet aksiba vagy főzni kell azt is. És nyersen adhatók-e nekik főzés után? Fűzfa levél? Bokrok levelei?
Dr. Johnson: Aki vadállatot csinál magából az megszabadul az emberi lét fájdalmától.
Balcsika
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.25. 17:32
Tartózkodási hely: MSK

Re: Falevél

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.03.02. 19:41

Főzés után nyersen mehet az akváriumba bármilyen gyümölcsfa levele amit frissen szedtél. Sok sikert.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég