Szívmix kocka és más eleségek

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: Tomimedve » 2010.11.02. 09:39

Én kipróbáltam a teknősöknek adható "szívmix" kockát és nagyon bevált .
A képeim között szerepel is ahogy eszik.Nagyon szeretik,folyamatosan adom nekik .
Ezenkívül a "Tetra crisps" lapkákat és spirulina tablettával etetem őket.
A pritamin paprikán és a spenóton is "elbogarásztak",de nem láttam,hogy oda lettek volna érte.
(Kiegészítésként 2 hetente a spenót megy nekik)
Kipróbáltam még a zabpelyhet is és ahogy láttam meg is kóstolták.
:o)
Tomimedve
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.10.30. 19:14

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.12.09. 14:14

Az állatorvosunk mesélte - elrettentésként-, hogy valaki panasszal jött hozzá, mert a törpenyula jóízűen megette a nutellás palacsintát, aztán mégis beteg lett tőle! :twisted:

Tanulság: attól, hogy valaki valamit bezabál, még nem biztos, hogy nem árt neki!

Habár, cégünknél egy vizsla eszik szőlőt, citromot, salátát, szóval minden emberi kaját, és bírja!
Így még a zabbehely is jól jöhet a garnéláknak :!:

Jön a karácsony, lehet próbálkozni halászlével, töltött káposztával és kocsonyával is!
Izgatottan várom a fejleményeket :lol:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.09. 14:26

star67 írta:Az állatorvosunk mesélte - elrettentésként-, hogy valaki panasszal jött hozzá, mert a törpenyula jóízűen megette a nutellás palacsintát, aztán mégis beteg lett tőle! :twisted:

Tanulság: attól, hogy valaki valamit bezabál, még nem biztos, hogy nem árt neki!

Habár, cégünknél egy vizsla eszik szőlőt, citromot, salátát, szóval minden emberi kaját, és bírja!
Így még a zabbehely is jól jöhet a garnéláknak :!:

Jön a karácsony, lehet próbálkozni halászlével, töltött káposztával és kocsonyával is!
Izgatottan várom a fejleményeket :lol:

Esetleg egy kis halat tudnék elképzelni, mivel többnyire dögevők. De azt sem a halászléből mivel elég sok olyan lehet benne ami nem jó nekik. Nyersen esetleg kicsit megfőzve. Sztem. :?
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: Tomimedve » 2011.01.07. 20:01

A zabpehelytől semmi bajuk sem lett.Viszont észrevettem,hogy az összenyomott vagy elpusztult csigákat is megették.
Kipróbáltam a nyers májat és a nyers sovány húst késsel pépesítve-fagyasztva pici darabokban adagolva.
Nagyon odavannak érte.
Tomimedve
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.10.30. 19:14

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.08. 13:51

Szerintem az ilyen nagy fehérjetartalmú kaják nincsenek jó hatással a vízre, nagyon könnyen és gyorsan bomlásnak indulnak, és veszélyeztetik a vízminőséget. Bár egy olcsó alternatíva, én ezért nem használok ilyesmit.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.08. 19:17

Én úgy tudom, hogy a garnéláknak elég kicsi a fehérjeigénye, a halakhoz viszonyítva. Viszont szeretik, mert a természetben ritkán jutnak hozzá, és ezért azonnal rámozdulnak.Rendszeresen és nagy mennyiségben etetni nagy fehérjetartalmú kajával nem ajánlott, hiába szeretik. Egy kisgyerek is csokin meg cukron élne, ha ő választhatna, pedig nagyon nem egészséges. Egyszerűen azért, mert amikor még ősemberek voltunk, nagy kihívás volt az élelmünkhöz hozzájutni, és a magas energiatartalmú (édes, zsíros) ételeket ezért a mai napig nagyon vonzónak találjuk, pedig nagy mennyiségben fogyasztani kifejezetten egészségtelen. Ugyanez a garnélélákra (kutyára, macskára, hörcsögre) is érvényes valamilyen szinten.
Én a fehérjepótlásukat kétféle jó minőségű haleledellel oldom meg(tetra rubin és tabimin), de a fő kajájuk zöldség és csalán.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.08. 20:07

A nem növényi eredetű fehérje hatására, tudtommal meggyorsul a növekedésük.
Gyakrabban szaporodnak,és az átlag életkoruk is lerövidül.
Szerintem fölösleges ilyenekkel etetni.Gondolom, hogyha nem rendszeresen etetsz ilyenekkel, akkor nem befolyásolja annyira a dolgokat.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.13. 21:52

Sziasztok.
Van egy csapat red cherry-m, akik nem akarnak nőni.már lassan több mint 4 hónaposak, de csak 5-8mm közt vannak.
Már beszéltem erről pár emberrel, eddig a fűtésig jutottunk az már egy hónapja megy de semmi jelentős.
Annak ellenére, hogy előző itteni bejegyzésben le ís írtam, hogy az állati fehérje elméletben gyorsítja a növekedést,nem jutott eszembe.
Ma Atával beszéltem erről a börzén és ő mondta, hogy próbáljam meg ezt.
Milyen eleséget tanácsolnátok, ennek kipróbálására?
Artémia ,ciklopsz vagy mit,és milyen formában fagyasztott vagy élő?És mennyit?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.13. 22:45

Én egy jóféle süllyedős haltápot próbálnék ki a helyedben. Ezeknek jóval nagyobb a fehérjetartalma, mint a garnélakajáknak. Nekem a tetra procolor jött be. Néha etetek fagyasztottal is, annak nincs nagy sikere.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szívmix kocka és más eleségek

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.13. 23:07

Szerintem kipróbálom a fagyasztottat, meglátjuk....köszi.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron