Ivadékok etetése

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: csiguc » 2010.10.25. 09:05

Sziasztok,

mivel most vannak kis sakik, crs-ek és remélem bumble bee-k, (őket még nem sikerült meglátni, mama már elengedte őket) gondolkozom egy kimondottan ivadék tápon, eddig nekik való hamit a Shirakura Chi Ebi Garnéla-ivadék tápot találtam, mik a javaslatok?

csigu
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.25. 09:16

Igen, ez az a táp, ami elméletileg kimondottan az ivadékok etetésére lett kifejlesztve, illetve a Mosura termékcsaládnak is van egy ilyen terméke, a bio plus.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: csiguc » 2010.10.25. 09:22

Mik a tapasztalataid, adjunk külön ilyen táplálékot? vagy megtalálják a nekik elégséges hamit ?
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.25. 09:25

csiguc írta:Mik a tapasztalataid, adjunk külön ilyen táplálékot? vagy megtalálják a nekik elégséges hamit ?


Hát hogy őszinte legyek, nem tudom mekkora a jelentősége ezeknek a tápoknak. Én hetente egyszer mindkettőt szoktam adagolni, mert "miért ne alapon", de valószínűleg enélkül is megtalálnák a kicsik a szükséges eleséget, csak igazából én úgy vagyok vele, hogy ne ezen múljon.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: csiguc » 2010.10.25. 09:37

Köszönöm, akkor már csak abban segíts hogy melyik a 'jobb' ha lehet ilyet mondani, mert nagyon lassan fogy el így csak az egyikbe invesztálnék bele.

Amikor ezt adsz nekik akkor nem kapnak 'rendes' kaját? Mert én nem minden nap etetek, ki kell majd logisztikázni :)
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.25. 09:42

Igen, amikor ilyeneket adok nekik, akkor nincs más eleség.

Gyakorlatilag mindegy melyik terméket adod, bár én a Mosura dolgait előnyben részesítem a Shirakurával szemben.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.25. 15:21

Pisti, van valami oka, hogy a Mosura kaját jobban preferálod, vagy csak egyszerűen szimpatikusabb?
Én az RC ivadékoknak nem adok külön eleséget, azt eszik amit az akváriumban találnak, de főként az algát csipegetik az akvárium üvegről és a levelekről. Etetésnél csak 2-3 csemete szokott legelészni a kaján. Ez betudható annak, hogy társas medencében tartom őket, így valószínű, hogy paráznak a halaktól.
Az Amanoknál nem kérdéses az ivadékok megfelelő táplálása az első 3-4 hétben. Utána szerintem ellenének az üvegfalon megtapadt algákkal is. Igaz, a biztonság kedviért azért érdemes valamilyen apró eleséggel etetni őket.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.25. 15:47

Azért kedvelem jobban a Mosurát, mert sokkal szélesebb a termékpalettája. Igazából ha lenne rá lehetőségem vsz az EbiTen termékeket használnám, csak sajnos az gyakorlatilag beszerezhetetlen, illetve nagyjából dupla áron van, mint a Mosura. Félreértés ne essen, semmi baj a Shirakurával sem.

Ahogy smokie is írja, a kis garnélák nagyon szeretik az akvárium falán lévő algát csipegetni (már akinél van ilyen), illetve a bedobott levelek felületén kialakult "biofilmet". Aki nagyon szeretne még kedveskedni az apróságoknak (bár ezt a nagyok is imádják), érdemes kipróbálni kisebb-nagyobb köveket bealgásítani és azt odaadni nekik. Ennek nagyon egyszerű a menete, egy kis akváriumot, vagy átlátszó edényt (én gömbakváriumot használtam) fel kell tölteni akvárium vízzel és kitenni az ablakba. Néhány követ bele kell helyezni, és türelmesen várni, amíg szépen bezöldülnek a kövek. Sajnos most, hogy kevesebb a napfény nem lesz egy gyors folyamat...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.25. 15:58

Na ezt kipróbálom. A kis Amanok már úgyis mindent lepucoltak a 43l aksiban.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Ivadékok etetése

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.29. 16:03

Ha jól vettem ki ez a Mosura Bio Plus is egyféle ásványi anyag.
Ha ezt adagolom nekik, akkor kell mellé olyan ásványianyag utánpótlás, amit a lágyvíz miatt adtam eddig?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron