A csodálatos spenót

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.06.15. 13:24

Mivel füstbe ment terv lett a spenót ültetvényemből,hozattam a szomszédaszonnyal a piacról spenótot!Két nagy levelet hozott.Létezik hogy akkora levele legyen a spenótnak mint egy fél focilabda?Spenótnak tűnik de egy kicsit nagynak találom.Lehet valami génkezelt manipulált egyed ,vagy nem is spenót :lol: .Azért este forralás után egy kis darabot bedobok tesztelni,hátha nem lesz semmi gond!
Kép
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: smokie » 2011.06.20. 15:46

myk74 írta:... Létezik hogy akkora levele legyen a spenótnak mint egy fél focilabda? Spenótnak tűnik de egy kicsit nagynak találom...


Bizony lehet. Idén a kertben csináltam egy kis magaságyást és vetettem spenótot. A magas tápanyagtartalomtól nálam is hatalmasra nőttek.


Tavasszal hozzájutottam új-zélandi spenóthoz. Nem tudom, hogy valaki próbálta már, de nekem nagyon bevált. Imádják a garnik.

Találtam egy jó leírást a Bálintgazda pont hu-ról:

"A mi spenótunkhoz hasonlóan az új-zélandi spenót is egyéves növény, felhasználása megegyezik a közönséges spenótéval. Valamiben azonban mégiscsak különbözik tőle: termesztésének jelentőségét az adja, hogy a nyári szárazságban is egyszerűen és biztonságosan megtermeszthető, míg a mi spenótunk nem bírja a meleget, nyáron felmagzik. Ezzel szemben tengerparti névrokona 25°C-on érzi igazán otthon magát, főleg, ha nitrogénban dús talajon termesztjük, és rendszeres öntözéssel ösztönözzük növekedését. A talaj iránt egyébként különösebben nem igényes, a hideget azonban nem tűri: már 0°C körüli hőmérsékleten elfagy. Szerencse, hogy a szabad földön elhullott magjai jól áttelelnek, és tavasszal kikelnek. A laikus szemlélők ezért évelő növénynek vélik.

Kép

Félárnyékban a szőlő és a gyümölcsfák alatt is megterem. További előnye, hogy magszár-képződés után is fogyaszthatók pozsgás, jellegzetesen háromszög alakú levelei.

A fiatal hajtásvégeket fogyaszt-juk, amelyek lecsípésével újabb hajtások képzésére serkentjük a növényt. Nyáron, ha öntözni is tudunk, hetente lehet szedni belőle.
Diétás csemege

Energiában szegény , de vitaminokban, és ásványi sókban gazdag növény, így diétásnak mondható. Különösen nagy béta-karotin-, B2-vitamin-, vas-, magnézium- és kalciumtartalma, de viszonylag sok fehérje, PP-vitamin, C-vitamin és foszfor is található benne."

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: OrizaT » 2013.11.04. 09:38

Sziasztok

Én elsősorban kertészeti témában kérnék tanácsot. Most ősszel már másodjára vettettem spenótot de mind a két esetben ugyanúgy jártam. A mag kicsírázik, hoz két levélkezdeményt, megnő kb 8-10 centire majd kipusztul, és nem értem miért. A módszer: balkonláda a lakásban, friss virágföld az ablak előtt, a föld állandóan nedvesen tartva. Járt már így valaki? Akinek már sikerült szobában felnevelni egy spenót generációt annak mi a tapasztalata?

Nagyon szeretnék már spenótot adni a garnéláimnak de boltit nem merek az akváriumba tenni a fentebb említett okok miatt.
Avatar
OrizaT
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.10.24. 20:42
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.11.04. 19:26

OrizaT írta:Sziasztok

Én elsősorban kertészeti témában kérnék tanácsot. Most ősszel már másodjára vettettem spenótot de mind a két esetben ugyanúgy jártam. A mag kicsírázik, hoz két levélkezdeményt, megnő kb 8-10 centire majd kipusztul, és nem értem miért. A módszer: balkonláda a lakásban, friss virágföld az ablak előtt, a föld állandóan nedvesen tartva. Járt már így valaki? Akinek már sikerült szobában felnevelni egy spenót generációt annak mi a tapasztalata?

Nagyon szeretnék már spenótot adni a garnéláimnak de boltit nem merek az akváriumba tenni a fentebb említett okok miatt.

Én próbálkoztam többször, de nekem csak az maradt meg, és fejlődött szépen, amit tavasszal ültettem el.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: hansolo » 2015.01.08. 17:46

Sziasztok,
Vetettem itthon pár szem spenót magot a kardinálisoknak.
A "márkája" ZKI vetőmag.
A lényeg,h a magok tasakján ráírva leltem,hogy :CSÁVÁZVA.
Ha jól tudom,ez azt jelenti,h vmi vegyszerrel kezelve.
Adhatom én ezt a jószágoknak,ha sikerül nevelni pár levelet? vagy a vegyszerezés csak a mag védelmében van.
Nem vagyok agrár szaki ezért szeretném megtudni.
Köszönöm szépen
Üdv
Zsolt
hansolo
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.03. 16:38

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.01.09. 20:39

A mag vèdelmère van. A növènyre semmi hatása.
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: hansolo » 2015.01.12. 17:09

köszönöm.
akkor bepróbálom, feltéve ha kikelnek a magok:-)
hansolo
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.03. 16:38

Előző

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron