A csodálatos spenót

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.11. 21:12

Kb egy hónapja az egyik erkélyládámat kiürítettem, és spenótot vetettem bele. Most jött el az ideje az első "szüretnek". Nincs is jobb a garnélák számára, mint a zsenge spenótlevél, télre pedig le lehet fagyasztani, így folyamatosan biztosítani tudjuk a kis garnélák számára ezt a nagyszerű eleséget.

A garnélák egyszerűen megőrülnek érte!

Kép

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.10.22. 18:54

Maximálisan egyetértek! A spenót az elsőszámú kedvencük, addig eszik, amíg van belőle!

Kép
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.22. 19:11

Sziasztok!
Látom azért a "kapszaicin" is ott van a spenót vetemény mellett!Szerintem azt Te tolod Pisti! :lol:
Gondoltam én korábban a spenótra, hiszen nagyon lágy levél, de nem olyan értéktelen, mint a saláta levél.
A boltit ne erőltessük ugye? Egyszer kinyírtam néhány levél bolti salátával a teljes tücsök tenyészetemet. Pontosabban egy-két "drogos" maradt csak meg belőlük. Szerintem ők már máskor is ettek szerves foszforsav-észtert. :shock:
Szóval valószínűleg a bolti spenót növény-védőszer maradvány tartalma teljesen random lehet. A humán egészségügyi határérték alatti dózis is simán viszi őket.
Szóval vetemény! Köszi az ihletet!
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.22. 23:13

Nah akkor majd énis ültetek.
Egyébként kb mennyi idő alatt esznek meg és kb hányan egy levelet?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.10.22. 23:18

Egy babatenyérnyi levelet egy 100 fős tigris csapat kb fél óra alatt nyom nélkül eltüntet ;) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.22. 23:20

Fatti írta:Sziasztok!
Látom azért a "kapszaicin" is ott van a spenót vetemény mellett!Szerintem azt Te tolod Pisti! :lol:
Gondoltam én korábban a spenótra, hiszen nagyon lágy levél, de nem olyan értéktelen, mint a saláta levél.
A boltit ne erőltessük ugye? Egyszer kinyírtam néhány levél bolti salátával a teljes tücsök tenyészetemet. Pontosabban egy-két "drogos" maradt csak meg belőlük. Szerintem ők már máskor is ettek szerves foszforsav-észtert. :shock:
Szóval valószínűleg a bolti spenót növény-védőszer maradvány tartalma teljesen random lehet. A humán egészségügyi határérték alatti dózis is simán viszi őket.
Szóval vetemény! Köszi az ihletet!


Igen, a kapszaicin saját fogyasztásra van :)

Szerintem jobb a boltit nem erőltetni, fene tudja mikor mivel permetezték/kezelték, nem igényel se sok helyet, se sok odafigyelést ha saját magunk ültetünk néhány magot.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.22. 23:21

Melinda írta:Nah akkor majd énis ültetek.
Egyébként kb mennyi idő alatt esznek meg és kb hányan egy levelet?


Mikor csak pár garnéla van, akkor nagyon kis darabokat kell adni, nagyjából körömnyi egy adag, de ha már kialakult egy kisebb-nagyobb populáció, akkor nyugodtan lehet egy egész levelet is bedobni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2011.01.25. 00:35

Ha most vetek egy balkonládába és kiteszem a meleg ablakomba akkor szerintetek kikel a spenót? Mert kaptam egy kis kóstolót MissMusstól és hát mit mondjak ez lett az über alles! :D

De a napokban minden morzsa elfogyott, ezért gondoltam elkezdem magamnak "termelni" ;)
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: frigos » 2011.01.25. 09:29

Én pont tegnap este ültettem egy kisebb adagot :)

Paraj:
Hidegtűrő, kedvező fejlődéséhez 15 C° körüli hőmérséklet szükséges. Magja már 4 C°-on csírázik. Hosszúnappalos növény.
Szárba indulásának kezdetét a megvilágítás időtartama határozza meg.
Jól művelt, nem erősen savanyú v. lúgos, kielégítő tápanyagot tartalmazó talajon eredményesen termeszthető.

Pár infó ami hasznos lehet.

Feri
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: A csodálatos spenót

HozzászólásSzerző: smokie » 2011.01.25. 10:30

Azt hiszem én is kipróbálom a balkonládás termesztést, mert a meleg tavaszi napsugarak még odébb vannak ahhoz, hogy a kertben próbálkozzak.
És sajnos a fagyasztott meg már elfogyott.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron