Etetés gyakorisága

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.05. 20:17

Ez a kérdés kicsit megosztja az embereket, tehát: Ki milyen gyakran eteti a garnéláit?

Van aki naponta, van, aki két naponta, sőt olyanok is, akik ritkábban. Ti hogyan csináljátok?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.05. 21:31

Én nálam nem egy rendszeres dolog az etetés, tehát nincs az,hogy 1 vagy két nap vagy 3.
Általában vízcsere előtt szoktak kapni mindig kaját,és akkor utána a héten még kétszer,tehát olyan háromszor,de van amikor csak kétszer.
De amugy van mindig mit enniük,tehát nem kell féltenem őket.


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.05. 22:01

A 200-as aksiban korábban nem etettem külön a garnikat. Azt ették amit a halak meghagytak, és így is szaporodtak rendesen. Mióta kipróbáltam a Shirakura kaját, azóta 2-3 naponta adok nekik belőle. A 43 literesben csak garnélák vannak, nekik majd minden nap adok valamit (Shirakura, zöldségek felváltva). De akkor sem aggódom, ha kimarad valamilyen oknál fogva egy-két nap, mert az akváriumban lévő algákat is állandóan csipegetik.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.06. 10:05

Én minden második nap etetem a garnélákat, figyelve arra, hogy mindig valamilyen más eleséget kapjanak, mint előzőleg kaptak. (Általában úgy is keverem, hogy egy alkalom mesterséges eleség, a következő pedig valamilyen zöld eleség), azokon a napokon pedig, amikor nem etetek, akkor ásványi anyagokat és egyéb kiegészítőket adok nekik, így gyakorlatilag minden nap kerül valami az akváriumokba :) Hetente általában egy nap ki szokott maradni, amikor se táplálékot, se semmilyen kiegészítőt nem kapnak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.06. 11:08

Én minden nap etetek, ahol kicsik vannak, ott kétszer kapnak Chi ebit, de csak keveset. hetente 1 napot kihagyok, a vízcsere napot, akkor csak ásványi sót kapnak. 2-3 alkalommal kapnak friss zöldséget, és 2-3 alkalommal tápot, mindíg másmilyet. Ha esetleg megmarad valahol egy kis darab másnapra, az megy a "hiénáknak", nálam ezt a szerepet a Yellow fire és a Sakura állomány tölti be. Azok percek alatt ledarálnak mindent. Nem is merek puszta kézzel benyúlni az akváriumba, szerintem lerágnák csuklóig pillanatok alatt :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.10.06. 22:05

Nálam naponta egyszer van etetés, és hetente egy "koplalónap" is szerepel a programban. "Zöldségek, sárgaságok" általában hetente egyszer-kétszer kerülnek terítékre.
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.10.25. 21:32

Bár újabban a zöldségek-sárgaságok óriási sikerét látva, sűrűbben kapnak természetes kaját! 8-)
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.02.23. 20:37

Hali!

Én naponta adok nekik. Általában reggel és minden hétfő böjt.
Vegyesen borsó-spenót vagy serra shrimps naturalt.
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.01.27. 14:28

Nálam nem kapnak minden nap enni a garnélák.
márt csak azért is mert a munkarendem miatt minden negyedik nap úgy jön ki, hogy egész nap távol vagyok és csak késő estére (lámpaoltás után) érek haza.
Eddig nemvolt belőle semmi gond úgyhogy ez a rendszer marad így ahogy van.
A többi napon pedig felváltva kapnak többféle eleséget.
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: Etetés gyakorisága

HozzászólásSzerző: Mongus » 2012.04.03. 18:30

Sziasztok!
Nem hiszem, hogy ez a jó hely neki, de új topikot ezért nem akartam nyitni.
11 napja van nálam 10-10 rc és snowball garnéla és nem akarják megenni azt amit beadok nekik. Sera tápot kaptak majd falevelet de egyáltalán nem fogyasztanak belőle.
elhullás nincs, színük szép normális aktivitásuk van főleg a szivacson vannak de úszkálnak. Van valami ötletetek mit kéne próbálni?
Mongus
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.09. 10:10

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég