Planktonozás

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Planktonozás

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.08. 14:42

A planktonozás egy rendkívül hasznos és kellemes elfoglaltság.Ily módon, szinte korlátlan mennyiségben lehet kitűnő minőségű eledelt beszerezni halaink (garnéláink) számára és persze egy nagyon jó csapatépítő foglalkozás is a természetben. Nem kell más hozzá, csak egy lepkefogó hálóhoz hasonlító eszköz, egy vödör és egy 3 részből álló osztályozó szűrő. Korábban elég sokat jártam és eszembe jutott, hogy az emberek mennyire nem ismerik ezt a lehetőséget. Szeretnék erről többet írni, megosztani a tapasztalataimat, de ha bárkinek van kérdése, mondanivalója ezzel kapcsolatban, hát rajta! Ja majd el felejtettem, nem árt, ha van egy tó, vagy egy lassúbb folyású folyó. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Planktonozás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.08. 17:14

Régebben én is jártam rendszeresen, tényleg jó móka, sőt akár egy kis edzésnek is felfogható ;)

Mondjuk nem hiszem hogy mernék adni a kifogott planktonokból a garnéláknak, de a halaknak valóban nagyszerű eleség, a legkisebbektől a nagyokig.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planktonozás

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.08. 17:41

szentgyo írta:Régebben én is jártam rendszeresen, tényleg jó móka, sőt akár egy kis edzésnek is felfogható ;)

Mondjuk nem hiszem hogy mernék adni a kifogott planktonokból a garnéláknak, de a halaknak valóban nagyszerű eleség, a legkisebbektől a nagyokig.


Ehhez csatlakozik a "Fagyasztott eleségek" topic, mely pont a biztonsággal kapcsolatosan hívja fel a figyelmet. A kifogott eleségeket lefagyasztod és semmilyen káros hatás nem léphet fel!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Planktonozás

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.10. 15:36

Levinen írta:
szentgyo írta:Régebben én is jártam rendszeresen, tényleg jó móka, sőt akár egy kis edzésnek is felfogható ;)

Mondjuk nem hiszem hogy mernék adni a kifogott planktonokból a garnéláknak, de a halaknak valóban nagyszerű eleség, a legkisebbektől a nagyokig.


Ehhez csatlakozik a "Fagyasztott eleségek" topic, mely pont a biztonsággal kapcsolatosan hívja fel a figyelmet. A kifogott eleségeket lefagyasztod és semmilyen káros hatás nem léphet fel!

Nekem egyszer egy hal tenyésztő azt mondta, hogy csak a sokk fagyasztott eleség biztonságos kórokozók szempontjából. Nem jártam utána, de el tudom képzelni, mekkora tűrőképessége lehet néhány kellemetlen kórokozónak.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Planktonozás

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.10. 20:40

egedzs írta:
Levinen írta:
szentgyo írta:Régebben én is jártam rendszeresen, tényleg jó móka, sőt akár egy kis edzésnek is felfogható ;)

Mondjuk nem hiszem hogy mernék adni a kifogott planktonokból a garnéláknak, de a halaknak valóban nagyszerű eleség, a legkisebbektől a nagyokig.


Ehhez csatlakozik a "Fagyasztott eleségek" topic, mely pont a biztonsággal kapcsolatosan hívja fel a figyelmet. A kifogott eleségeket lefagyasztod és semmilyen káros hatás nem léphet fel!

Nekem egyszer egy hal tenyésztő azt mondta, hogy csak a sokk fagyasztott eleség biztonságos kórokozók szempontjából. Nem jártam utána, de el tudom képzelni, mekkora tűrőképessége lehet néhány kellemetlen kórokozónak.


Ha a két fagyasztási megoldást összevetjük, nyilván a sokkolás a legjobb. Nekem általam szedett eleséggel elég sok tapasztalatom van. Sokat etettem élő formában és még így se volt soha rossz tapasztalatom. Inkább a pozitív hatását élveztem, amit a halakon láttam. Ha hagyományos módon lefagyasztom, egy elég nagy lépést teszek, hogy minimalizáljam a rizikót, nyilván nem 100%. De kérdezem én, melyik momentum az, mikor biztos lehetsz 100%-ra, hogy mindent jól csinálsz és nem léphet fel valami probléma, nyilván nincs ilyen. Egy ilyen elenyésző rizikót már eleve vállalsz ha akvarisztikával foglalkozol.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron