Levelek

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.08. 14:38

Nálam hetekig bent van. Majd ha már elkezd kicsit bomlani, akkor rámennek.És lerágjál az erekig.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.01. 16:49

Van olyan levél amit nem tanácsos betenni a vízbe? Ma sikerült gyűjtenem néhány féle levelet, köztük hárs, ginkgo, illetve valamilyen pirosas levél, talán cseresznyeféle lehet.
Egy másik topikban említette valaki, hogy a színes levelek is fokozzák a garnélák színeit. Van ebben valami?
Próbálkozzak ezekkel a levelekkel? Lehet valamilyen káros hatásuk? Bár nem tudom mi jöhetne elő..
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.01. 16:53

Hát az a helyzet,hogy csak teljessen kiszáradt levelet szabad betenni az akváriumba. Ha kiszárítod a levelet nem lesz piros vagy zöld! Barna lesz :) így max a barna színt erősíti :)! De én erről a falevél színerősítő hatásról még sosem hallottam.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.01. 20:31

Nincsen valakinek kedve a hét folyamán valamikor Elmenni egy kis falevelet gyűjtögetni?
Nemtudom,hogy pl normafán is veszélyesen sok a szennyező anyag levelekben?..
Írjon pü-t akinek esetleg lenne kedve!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.01. 20:54

Szia Missmuss!

Én még nem próbáltam egyik fa levelét sem, azok közül amiket leírtál, nincs kizárva, hogy működhetnek, de a Gingkonál azért erősen elgondolkoznék. Elég magas a levél hatóanyag tartalma is, a magjairól már nem is beszélve. Embereknél kis mértékben gyógyszer, viszont nagyobb mennyiségben már méreg.
A legmegbízhatóbbak a Közönséges bükk és a Kocsánytalan, Kocsányos tölgy levelek, ezeket szárított formában bátran teheted a garnélákhoz, persze mértékkel.
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Levelek

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.01. 22:06

Köszi a válaszokat, szerintem akkor inkább nem kisérletezek. Igen a ginkgo-n én is filóztam hogy vajon mit csinál...
Viszont szerintem a megszáradt levél is piros illetve sárga, bennem legalábbis még élénken élnek a lepréselt színes falevelek :)
Talán a zöldséges topikban említette meg valaki a 'színező' tulajdonságukat, mikor a karotinoidokról volt szó.
Maradok jól beváltnál :)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Előző

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron