Élő Eledel?

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Élő Eledel?

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 19:50

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: (ha lehet) Milyen élő eleséget lehet adni a garnéláknak? Számomra az egyetlen lehetséges beszerezhető élő eledel a tubifex. Egybe semmi képen sem , esetleg vágva oda lehet nekik adni? Ha a tubit nem, akkor mi az amit igen?
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Élő Eledel?

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 20:34

kövezzetek meg de én artémiát szoktam keltetni nekik :mrgreen:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élő Eledel?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 21:43

Én soha semmilyen élő eleséget nem adtam még garnéláknak, nem is nagyon hallottam, hogy szoktak ilyet adni a garnéláknak, nem egy nagy vadászok :) Fagyasztott eleséget viszont többen szoktak nekik adni, pl artemia, vagy szúnyoglárva.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élő Eledel?

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.09.06. 23:39

Szoktam nekik adni én is frissen keltetett artémiát, igaz csak heti 1x kb. Szinte csak a változatosság kedvéért. Tény, hogy szépen elfogyasztják, elkapni az elején még nem nagyon tudják őket, de ahogy órák múltán az édesvízben az artémiák lelassulnak, "leesnek" a talajra (de még élnek), szépen el tudják fogyasztani őket. Azért van hogy egyes garnik annyira ügyesek, elkapják még vízközben.
Fagyasztott vörösszúnyoglárvát is etetek kb 2 hetente. Itt is a legfontosabb a mértékletesség, inkább kevesebbet. Amúgy vicces ahogy két garnéla elkezd csócsálni egyszerre egy vörösszúnyoglárvát egymással szemben. A két végét eszik, közben pedig megy a verseny ki fogyasztja a többet?
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég