Etetés, idő, mulm

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.04.18. 20:19

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy valaki van-e aki használ vmi tálkát vagy üveg lapot ahhoz, hogy etessen?
Sajna nekem az a bajom, hogy a bedobott kaja máshol landol (néha egész extrém helyen, fa mögött, moha alatt, stb...) nem találom meg és ha lebomlós/szétesős akkor a talajba beszívódik (van olyan aksim, amiben talajszűrő van).
Ezért gondolkodtam azon, hogy valami tálkába kéne etetni, így könnyebb takarítani és 2-3 óra elteltével ki is lehet venni tálkástul.

Ti hogy csináljátok?

Kösz, Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.19. 05:48


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

ez a videó segít?
Nekem pl. üvegtetőim vannak, kis nyílással az etetésre, egy tálkát nem lehetne ki-be rakni.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.04.19. 20:33

Szia,

Láttam már egy csomó hasonló videót, meg egyéb ilyen próbálkozásokat (pl fehér kőlap, mely a fénytől bealgásodik így 2in1 módon jó "desszertnek" és főétel alá is)...

csak pl az amanok elég durvák és elrabolják és elviszik magukkal a kaját, vagy tényleg bedobás közben az esőztetők elnyomják a francba. Ezért írtam, hogy van-e valakinek ilyesmire működő megoldása...

A videón látható tálkát ki-be rakosgatni nem tudom mennyire jó megoldás, bent hagyni meg nem szeretném. Igazából csak "tapogatózom", hogy ki hogy csinálja, csinálja-e valahogy...

Kösz

T
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.20. 07:30

Szia

Most jutott eszembe, hogy régebben én is gondolkoztam hasonlón és végül arra jutottam, hogy egy kis mágneses algakaparóval lehetne ezt megoldani, aminek az oldalára rá kellene rögzíteni egy kis tálkát, így étel beadásánál felviszed az etetősarokhoz (ahol bedobod az ételt), aztán oda húzod a tálat a frontüveg mentén ahol szeretnéd nézni a garnélákat. Valamiért nem valósult meg az ötlet, innentől rád bízom ennek a továbbgondolását, ha megfelel ez a módszer.
Spenótleveleknek egy pálcát is elég, ha rárögzítesz a kaparóra és arra feltűzöd.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

HozzászólásSzerző: Legendas » 2013.12.21. 18:53

Etetés előtt le kell kapcsolni az összes áramoltatót es nemmegy elna kaja. En még tengeri akvariumban is igy csinaltam.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D802-el
Legendas
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.12.18. 11:11

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: boomo » 2013.12.21. 20:17

boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.12.22. 19:00

Sajnos németül nem beszélek, azonban többeknél láttam mostanában ezt az "etetőtálat", használja valaki?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.22. 21:50

Én a tescóban vettem 100ft/darab, gyertyamécses alátétként árulták. Azóta bent van, kicsit az alja megzöldült, aminek örülök, a kaját pedig egy sima 2cm átmérőjű csővel dobom be úgy, hogy a csövet a tálkába rakom a cső tetején meg bedobom a kaját. Így nem viszi el a vízáram sehová.
Ha 2-3 óra múlva is még van a tálkában, akkor mulmlopóval könnyen és egyszerűen ki lehet venni. Érdemes figyelni rá, hogy bizonyos helyeken a flow azért kikaphatja a tálkából is (ezért érdemesebb talán minél mélyebb tálkát venni), továbbá vannak garnik akik zsákmányként elúsznak vele (de ezek a ritkábbak és amelyik el tud úszni vele, az meg is eszi - pl amano.)

A leveles cuccokat pedig úgy etetem, hogy van szintén fent kapható 30+ cm-es saválló húsnyárs (sasliknak való), arra vágtam szűrőcsőből egy olyan 2 cm-es darabkát és azt 4 felé (tehát egy csőfal darab). Az így kapott darabkát átszúrtam és a nyárs 1/3-ig felhúztam, így ha átszúrok egy levelet vagy ilyesmi, akkor az nem csúszik feljebb a csődarabnál és nem száll mindenfele az akváriumba. Ha jól helyen szúrod át pl a spenótot, akkor a maradékot is ki tudod venni egyben vele.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: OrizaT » 2013.12.27. 22:37

Hát igen, az amano ellen nincs orvosság! :)

A Tesco-s gyertyaalátétet én is 2 hete fedeztem fel és erre a célra szerintem tökéletesen megfelel. Én a mesterséges eledelekhez használom mint pl JBL nanoTabs ami elég könnyen szétesik. A leveles ennivalókat és a zöldségeket csak berakom az aksiba, mert ami megmarad azt viszonylag könnyen ki tudom venni. Nálam azért a biztonság kedvéért működik egy takarító brigád a maláj tornyos csigák személyében ha a talaj közé keveredne valami étel maradék.
Avatar
OrizaT
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.10.24. 20:42
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Etetés, idő, mulm

HozzászólásSzerző: rutilans » 2015.04.05. 23:22

Az a tapasztalatom hogy túl sok eleséget adok. Nagyon sok mulm képződik. Viszont ha bennhagyok valamit, másnapra eltüntetik. Bár lehet hogy inkább széttúrják, szétoszlik és azért nem feltűnő.

Zöldségeknél mennyi időt ajánlott várni, mielőtt kivenném a maradékot? (pl. uborkaszeletet 24 óra alatt eltüntetnek, ha bent marad)
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Következő

Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron