Szárított eleség házilag

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.01.22. 22:31

Sziasztok,

Próbálkozott valaki már a topikban leírtakkal? esetleg szárítás / aszalással zoldség vagy gyümölcs keverékkel?

Gondolkodom, hogy a hétvégén csinálok egy kisérletet, spenót, brokkoli, répa és alma keverékkel,

Köszi,

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.01.22. 23:05

Én is tervezek hasonlót.
Zöld falevelet szoktam használni, ami ugye megszáradt. Időnként leforrázok párat egy pohárban, majd amikor kihűl a víz beadom a garnéláknak.
Hasonló elven tervezek majd (ha tudok termeszteni, szedni) spenóttal, csalánnal és pitypanglevéllel is etetni.

Kiváncsi lennék, hogy te hogyan csinálnád a húsosabb gyümölcsök, zöldségek szárítását, "tálalását", bár szerintem az ilyeneket egyszerűbb frissen, megfőzve etetni éppen amikor akad, időnként..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.01.23. 11:23

Hali,

Én nem így akarnám, hanem bizonyos receptnél (amiket pl szentgyo is szokott keverni) nem fagyasztom a végét, hanem szárítom, mintha szárított eleség lenne. Olvastam külföldi blogokban és fórumokban erről, aztán kiváncsi voltam van-e valakinek tapasztalata ebben. A fagyasztott eleséggel az a bajom, hogy berakom etetni és darabokra hullik és fele a szűrőben és a vízben végzni, emiatt próbálnám, hogy egybenmaradjon.
De akkor hétvégén rápróbálok és megírom a tapasztalatokat,

Kösz

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.01.28. 14:22

Sziasztok,

Akit érdekel: a próba spenót és brokkoli ledarált elegye volt (nem adtam hozzá semmit, ezt tényleg csak a teszt miatt próbáltam).
Tehát ledarálva, kinyomkodva, kipréselve a víz, ezután sütőpapirra rakva (rá mégegy), sodrófával vékonyra sodorva, majd (akinek van aszalógépe abba) én beraktam a sütőbe, légkevereéses üzemmód, 50 C fok.
(próbáltam alacsonyabban kevés, magasabban meg már megint nem jó, mert elkezd sülni, 50-en szárad).
Amikor kissé megszárad, le kell venni az aljáról is a papírt (mert összeszárad) és rárakni egy valami rácsra, hogy átjárja a levegő.
Amikor készen van (ez mérettől függ, így órát nem írok), teljesen kiszárad én ekkor megfogtam és ollóval kokcákra vágtam, majd kiraktam a levegőre. Reggelre teljesen száraz volt.

Az így kapott lapok elmerülnek (de hogy jobb legyen, majd kell belerakni zselatint) a garnik betámadták és elfogyasztották. Az aszalási folyamat során minden vitamin, íz és ásványi cucc megmarad, kivéve a C vitamin, ezért
célszerű ezt meghinteni C vitamin kapszulából kivett porral.

Sok sikert a receptek összeállításához :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.17. 23:42

Ez érdekes receptötlet, azt hiszem ha lesznek hozzá friss hozzávalók ki is próbálom. Talán még teszek hozzá csalánt és gyermekláncfüvet. Természetesen egészséges eledel! :)

Megszárítva vajon meddig tárolható?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szárított eleség házilag

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.02.18. 11:08

Maga a recept mindegy, bármi jó ami szárítható. Nem tudom meddig állhat el, de elméletileg a leszárított cucc akár évekig is elállhat... Fél évig biztosan. Én is a tavaszt várom. Gyermekláncfű, spenót, stb... Egy egység fagyasztott lesz egy egység aszalt és a következő tél lesz a a próba...

Amivel most akarok majd kísérletezni az a hidrokultúrás növénytartásban spenótot és gyermekláncfüvet lehet-e :)

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron