Aqua EL Acti Crustabs

Ötletek, tanácsok a garnélák etetésével kapcsolatban

Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.30. 18:30

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata erről a tápról: Aqua EL Acti Crustabs? Érdemes vele próbálkozni, vagy dobjam ki a francba? (Aquael Shrimpset-hez adták, az aksiban Red Cherryk, vagy Yellow-k lesznek, ha ez számít valamit)

Ja, és még valami. Olvastam valamelyik akvarisztikai fórumon (már nem emlékszem, melyiken), hogy beüzemelés után, "üres járatás" alatt lehet szórni tápot az akváriumba, így a szükséges baktérium kultúra könnyebben kialakul. Ez mennyire fedi a valóságot? Erre jó lesz ez a garnélaeledel? Vagy inkább baktérium kultúrát vegyek bele?

A válaszokat előre is köszönöm.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.30. 19:30

lazioforever írta:Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata erről a tápról: Aqua EL Acti Crustabs? Érdemes vele próbálkozni, vagy dobjam ki a francba? (Aquael Shrimpset-hez adták, az aksiban Red Cherryk, vagy Yellow-k lesznek, ha ez számít valamit)

Ja, és még valami. Olvastam valamelyik akvarisztikai fórumon (már nem emlékszem, melyiken), hogy beüzemelés után, "üres járatás" alatt lehet szórni tápot az akváriumba, így a szükséges baktérium kultúra könnyebben kialakul. Ez mennyire fedi a valóságot? Erre jó lesz ez a garnélaeledel? Vagy inkább baktérium kultúrát vegyek bele?

A válaszokat előre is köszönöm.


Én még vettem is az ajándék 10g mellé egy dobozzal belől. Be is dobtam 2 szemet a héten, nehogy rámenjenek a csigák a növényekre.
Elég nagyszemű, lassan fel is oldódott a vízben, és szállt mindenfele, de a szűrő és a csigák eltűntették. Remélem a garnélák is szeretni fogják.
Mindenesetre kezdésnek szerintem megfelel, főleg, neocaridináknak (azok ne válogassanak :D ).

Indító baktérium szerintem nem muszáj, főleg, ha nem sietsz sehova. én a legolcsóbból, amit találtam (Tropical) vettem-tettem bele, ártani nem árt, remélem. :)
Igazából olyan kevés kell egy ilyen kicsi akváriumba (indításkor 1,5-2ml hetente a leírása szerint), hogy ha veszel, akkor azzal biztosan elleszel egy jó darabig.
Az üresbe tápbedobálásról nem tudok nyilatkozni.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.02. 13:25

Köszi a választ.

Szerinted meddig elég a zacskó, amit mellé adtak?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.12.02. 16:48

Sziasztok!
a Garni kaják eléggé sokáig elegek szoktak lenni (nem tapasztalat sajnos, csak az eddigi olvasmányok alapján)
az indító baktériumra csak annyit reagálok, hogy nem kötelező hisz beindulnak maguktól is, csak nem mindegy hogy 2000 bacival, vagy 2000000 -val indul a garni tartás (csak írtam egy számot :) )
az üres aksiba meg szerintem teljesen felesleges kaját rakni, nem hiszem hogy sokat érnél vele...
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.02. 18:41

lazioforever írta:Szerinted meddig elég a zacskó, amit mellé adtak?

miluu írta:a Garni kaják eléggé sokáig elegek szoktak lenni (nem tapasztalat sajnos, csak az eddigi olvasmányok alapján)

Mivel csak 10 grammos, nem hiszem, hogy nagyon sokáig. Attól is függ persze, hogy hány garnélát fogsz venni, de szerintem egy kisebb csapatnak az első 1-2-3 hónapra elég kell legyen, főleg ha kiegészíted főtt zöldségekkel (amit ugye sokan ajánlanak).
Majd ha megvettem a garnélákat -amit a jövő héten tervezek megtenni-, és látom, hogyan fogy a CrusTabs, tudok pontosabban is becsülni; de szerintem még nem érdemes a kajavásárlással foglalkoznod (persze ha hosszútávra tervezel, és látsz valahol jó árban, az más).
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.17. 19:31

Na akkor mondom a tapasztalataim:
nem lepik el a garnik a kaját egyből, mint ahogy más kajáknál láttam, de pár perc múlva odamegy néhány kapargászni-enni.
Elég gyorsan elkezd felbomlani a tabletta, és száll a kaja mindenfele, ami jó, mert megakadnak a növényekben, és találnak ott is kaját a csigák/garnélák.
A razbórák aktívabban "ellepik", amikor elkezd bomlani, fölötte-körülötte úszkálnak, és az elszálló darabokra vadásznak (amúgy még egy kis lemezes kajám van nekik, azt nem szeretik annyira, ahogy láttam, mert a felszínről nem nagyon eszik, ha meg már leesett, szintén).
Egy darabot dobok be naponta a 10 garnélára, így sem fogy el túl gyorsan.
Kép
Egy kép az etetés körüli nyüzsgésről.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.17. 20:51

Szia.

Kösz szépen a velejéig kivesézett tapasztalatokat. Még ha nem is egy extra minőségű cucc ez a táp, legalább nem fog veszendőbe menni. Az viszont biztos, hogy ha elfogy, valami más kaja után nézek majd. Te adsz nekik mást is, vagy egyelőre elég ez?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.11. 23:09

Szerintem vegyél mellé mondjuk JBL garnélakaját, abban kis golyók vannak, könnyű adagolni és viszonylag tartós. Szeretik nagyon a Neocaridinák, Caridinák egyaránt. Váltogasd ezzel, majd csak elfogy.

Egyébként ha változatosan etetsz többfélével, jobban megeszik mindegyiket, persze nem egyforma intenzitással. Ízlések és pofonok... :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Aqua EL Acti Crustabs

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.12. 19:53

Kösz szépen a tanácsot, megfogadom. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely


Vissza: Etetés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég