Red Cherry vs Sakura

Segítség az ismeretlen garnélák beazonosításában

Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.28. 20:38

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet megkülönböztetni egymástól őket, vannak e olyan egyértelműen eltérő jegyek amik alapján beazonosíthatóak. :?:
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.28. 23:26

Az RC lehet kicsit "márványozott" de lehetőleg minél egységesebb piros színű. A Sakura piros. Mindenhol, egységesen piros. Tulajdonképpen egy Szuperred Cherry. Nincs genetikai különbség, a vegyes párosítás utódai is pirosak lesznek,míg más Neocaridinákkal való párosításkor az F1 utódok "vadas" színűek lesznek. Szerintem. Persze, vannak nálam sokkal okosabbak is itt, majd ők megmindják a tutit. ;)

Próbáltam keresni neked egy szép piros példányokat, és mindkettőnek csíkos a háta. :P

Red Cherry

Kép

Sakura

Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.30. 10:09

A lábuk színe mérvadó? Talán Levinennél olvastam mint azonosítási pontot, hogy a Sakurák "piros zoknit" hordanak. (bocs ha másé az idézet.)

Milyen idős korukban lehet nagy biztonsággal eldönteni, hogy sakura, vagy rc?
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.30. 12:48

Sumak írta:A lábuk színe mérvadó? Talán Levinennél olvastam mint azonosítási pontot, hogy a Sakurák "piros zoknit" hordanak. (bocs ha másé az idézet.)

Milyen idős korukban lehet nagy biztonsággal eldönteni, hogy sakura, vagy rc?


A lábak a Sakuráknál pirosak, de a jobb RC is lehet ilyen. A mérvadó szín telítettsége inkább. A Sakura egységesen "vastagon" piros mindenhol, foltok, csíkok, hiányok nélkül.
Megfigyelésem szerint a teljes szinezettséget kb 6 hónapos korára éri el, de már egészen kicsinek is sokkal pirosabb, olyan rózsaszínes.
Persze ahogy öregszik, úgy érik be a színe, 1 évesen már egészen sötétpiros, vagy bordó. A hátszíj megjelenése nem hiba, előfordul Sakuráknál is, RC, Yellow és a vadas változatokon is gyakori. Érdekes módon egyes Caridináknál is megjelenhet, nekem a Tigriseimen is van, és némelyik Tibee-n is. De CRS-t, CBS-t és a többi ilyesmit még sohasem láttam hátszíjjal.
Viszont babaultit már igen, ;)

A Sakura hímek is sokkal pirosabbak, bár ott fiatalabb korban függőleges piros csíkozottság előfordul, olyan tigris-szerű. Ugyanez az RC hímeknél inkább vízszintes csikozás formájában - márványozott mintázatként jelentkezik.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.30. 13:33

Ez a Sakura-RC kérdés mindig elég megosztó és nagyon sok a "visszaélés" is ezen a területen. Szerintem egy garnéláról teljesen egyértelműen eldönthető nagyjából első ránézésre, hogy az sakura vagy pedig rc. A sakurának sokkal teltebb színe van, de pontos definíciót nem lehet rá adni. Viszont szerintem tényleg teljesen egyértelműen lehet látni a garnélán, hogy sakura e vagy sem.

Kérdéses a sakura - rc kereszteződések, hogy azokat minek lehet nevezni... Sajnos elég sokan meglépték ezt a lépést, elsősorban azért, mert hím sakurához elég nehéz (nehéz volt) hozzájutni. Számomra azok a garnélák nem sakurák, hanem red cherryk.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.30. 14:09

Szerintem a sakura egyfajta minőség az RC-n belül. Mint a CRS-nél a betűzések, bár itt nincs egyértelmű minőségi ugrás köztük. A sakura a tökéletesen pirosra tenyésztett RC. Konkrétan szelektíven tenyésztett belterjes RC vonalakról van szó. Egy RC állományból jó sok generáció után lehet sakurát szelektálni, ahogy egy sakura állományból is RC lesz idővel, ha szelektálatlanul tenyészik. Szerintem az a sakura, aminek az egész teste egyenletesen és erőteljesen piros, a lábakat is beleértve, és a hímeknek is van egy pirosas alapszíne. A lábakon az ízületek lehetnek egyedül haloványabbak. Az olyan állat, aminek a testén vannak pigmenthiányos foltok vagy fehér pöttyök, illetve nem élénk vérpiros vagy vörös, az RC. A RC X sakura hibridek az első generációban egyértelműen jóféle RC-k lesznek, viszont a későbbi generációkban(megfelelő szelekció mellett) kijön újra a tökéletes piros szín. Szerintem ez egyáltalán nem sajnos, egy ilyen hibridizáció sokat javít az utódok életképességén. Egy szép RC-vel történő keresztezés csak pár generációra viszi le a szín minőségét, viszont a frissült génállomány sokáig érezteti az áldásos hatásait.

Sajnos visszaélés az sok van. Sok az olyan kereskedő, akik szimpla RC-ket árulnak sakurának magasabb összegért. Sőt láttam már kritikán aluli RC-ket is sakurának felcimkézve. A fiatal és a hülyére stresszelt állatokon egyáltalán nem lehet biztosra mondani, hova tartoznak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.04.09. 15:58

Kép

ő ki lehet?

Kép

és ő?
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Balcsika » 2013.02.26. 19:33

Hát én 6db Sakurát vettem elvileg, gyakorlatilag akkor RC-k :) vagy vegyesen :) Így a képek alapján. Nem felnőttek, de vannak fehér foltok rajtuk. De első teszt álománynak megfelelnek, nagyon csípem őket :D
Dr. Johnson: Aki vadállatot csinál magából az megszabadul az emberi lét fájdalmától.
Balcsika
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.25. 17:32
Tartózkodási hely: MSK

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.26. 19:37

Sumak írta:ő ki lehet?

és ő?


Az első elképzelhető, hogy egy halvány sakura, vagy RC x Sakura, a második RC
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red Cherry vs Sakura

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.02.27. 18:09

szentgyo írta:
Sumak írta:ő ki lehet?

és ő?


Az első elképzelhető, hogy egy halvány sakura, vagy RC x Sakura, a második RC


Jó munkához idő kell . Nehéz szakma ez, szentgyonak is két év kellett hogy eldöntse mi a válasz ;)
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Következő

Vissza: Azonosítás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron