Vajon milyen garnéla lehet?

Segítség az ismeretlen garnélák beazonosításában

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.05.24. 00:19

kezsolti írta:Sziasztok!
Szeretném, ha beazonosítanátok nekem ezt a garnit. Van egy pár darabom belőle, de nem találok róluk sehol infót..
http://www.akvarista.hu/images/users/29093/28098/normal/2013-05-20_15.12.45.jpg

Ez szerintem egy vad heteropoda ( bocs, már davidi),de egy jobb kép azért sokat segítene.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.05.24. 07:48

kezsolti,

Nekem pont ugyanilyenek az amanoim, ha felülről fényképezed őket vakuval. a mohához hasonlítva, méretileg is stimmelne. a szaporodásról nem tudtam, akkor nyilván nem amano. és nem haragszom, hogy nem találtam el, csak ha mondjuk lenne még 3 kép róla vagy legalább 1 oldalról, akkor könnyebben találgatnánk.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.05.27. 22:16

kezsolti írta:Sziasztok!
Szeretném, ha beazonosítanátok nekem ezt a garnit. Van egy pár darabom belőle, de nem találok róluk sehol infót..
http://www.akvarista.hu/images/users/29093/28098/normal/2013-05-20_15.12.45.jpg


Szia,

Kérlek próbálj meg egy kicsit jobb képet csinálni, ez alapján nem lehet sajnos megállapítani.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: boszeb » 2014.05.07. 22:20

Sziasztok segítségeteket kérem az azonosításban. Az első három képen egészen sötét piros garnéláim vannak. Szinre lilás bordóak, a lábuk is piros. Sakurák??

Kép

Kép
Kép

Ezen a képen lévő garnélám nem olyan sötét bordó inkább nagyon élénk piros. A vaku miatt kicsit homályos a színe. Ennek is pirosak a lábai. Világosabb színváltozatú sakura vagy red? Nagy kérdés tarthatom-e együtt őket? Ha nem egy faj vagy mégis de különböző színváltozat inkább külön tartanám.
Kép
boszeb
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.18. 22:20
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.05.08. 08:41

Szia,

A képeket elnézve ez a garnéla szerinte redc cherry és sakura keverék. Ha szigorúan odafigyelsz a szelektálásra, akkor vsz 2 generáció múlva szép piros lábú garnikat ki fogsz belőlük hozni, bár a hímeket nem láttam a képeken, hogy ők milyenek.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: boszeb » 2014.05.08. 21:41

Szia! Köszi a segítséget. Az első három képen egyforma, sötétebb szinte lilás garni van, a negyediken egy világos piros. Külön és mástól vettem a két színváltozatot. Én arra gondoltam a világosabb piros ami a negyedik képen van red. A másik sötét lilásbordó sakura talán :roll: ? A sötét "lilásbordó" változatból van hím és nőstény is ahogy a világospirosból is. A világospirosból már van petés nőstényem. A szelektálásnál figyeljek a minél pirosabb lábakra? A szelektálást hogyan csináljam? Ezeknek a garniknak az összes utódját külön neveljem tehát minden generáció csak egymás között szaporodhasson és a szülőkkel visszafelé ne?
boszeb
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.18. 22:20
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.05.09. 11:00

Igen, általában a cél a minél egységesebb és sötétebb lábak. Persze ha neked más tetszik, akkor másra is szelektálhatsz, ez tényleg egyéni "ízléstől" függ.

Többféle módszert is követhetsz: Csak azokat a kicsiket tartod meg, amelyek a legszebbek számodra és azokat egymással szaporítod tovább, ha nekik lesz utódjuk, ismét, stb...

Azt is csinálhatod, hogy kiválasztod a legszebb párt a jelenlegi csapatból (vagy nem párt hanem 1 hímet és 3-4 nőstényt) és ezeket külön tartod és a kicsikből kiválasztod a legszebbeket, azokat visszakeresztezed a szülőkkel, stb...

Én általában ha egy vegyes csapat van, akkor azt szoktam, hogy csinálok egy "erős alapcsapatot", 150-200 garnéla, amiből kiválasztom a legszebbeket, kb 10-12 egyedet. Ezeket elkezdem egymással szaporítani és az itt született kicsiket válogatom ki és keresztezem vissza a szüleikkel.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: boszeb » 2014.05.09. 11:12

Rendben, értem köszönöm a segítséget!
Üdv. Balázs
boszeb
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.18. 22:20
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: trewa » 2014.10.09. 20:46

Sziasztok!
Megmondaná nekem vki,h ő milyen garnéla?
Kép
Kép
Az akváriumban nehány sakura,red cherry és pár yellow fire van.Ezek a másikban lettek,ahova a kiválogatott,színtelen garik kerültek.Van 3-4 darab ilyen és ezek sokkal nagyobbak,bő 3 centisek.
Avatar
trewa
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.04.08. 23:19
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Vajon milyen garnéla lehet?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.10.09. 21:22

hello,

ez szerintem N. palmata lesz, az "eredeti" változat, értsd, nem blue/white pearl
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Azonosítás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron