kicsik költöztetèse

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.02.06. 20:32

Nekem egy olyan kèrdêsem lenne hogy menyi idősen lehet átköltöztetni a kiscrs garnélákat ùj aksiba?
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.02.08. 00:56

Elöször is elnézést ezért a kurta és csúnyán kivitelezett kérdésért (telóról íródott azért ilyen amien). :oops:

Az a helyzet, hogy vannak crs garnéláim 7db nagy és kb. 15-20 darab kéthetes apróság.
Jelenleg egy 25 literes aksiban. Amiben a nagyok elég fakók és a sok olvasás után arra a következtetésre jutottam,
hogy talán kics ez az aksi nekik (40x24x26,5 cm) és nagyobra lenne szükség.
A napokban volt egy kisebb bútorrendezés és így lett hely egy 80cm széles állványnak, amin az egyik
szinten egy 76 literes aksi lesz beüzemelve kizárólag a crs-ek számára mert ugyebár azt már könnyebb stabilan tartani és
elég nagy egy szép népes szaporulatnak is.

Elméletileg ha nem jön közbe semmi gixer akkor négy hét és lehet kötözni.
Addigra már a kicsik is 6 hetesek lesznek de mivel még kezdőnek számítok az akvarisztika ezen ágán
így remélem kisegít valaki ebben a kérdésben mert nagyon nem szeretném elveszteni az első saját nevelésü
crs garnéláimat csak mert lusta vagyok kikérni mások tapasztalatait és véleményét. :)
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.02.29. 10:34

Heló.
Először is gratulálok a crs szaporulathoz, így már annyira nem kell kezdőnek érezned magad, nekem legalább is ez megalapozná a garnélás önbizalmamat. Én riliket tartok és sajnos olyan az akváriumom, vagy inkább a mattenem, hogy át tudnak mászni rajta az újszülöttek, visszamászni már nem tudnak, ha ott növögetnek pár napot. Én a kis méretük miatt, mert nem tudnám az összeset levadászni, ott hagyom a matten mögött egy-két hétre, aztán amikor jobban látom őkel, elkezd színük lenni, akkor egy fecskendővel és egy kis levegőcsővel felszívom őket és kinyomom a másik oldalon. A matten mögött persze van elég étel nekik, ugyanúgy fejlődnek mint a testvéreik a másik oldalon, végülis azért másznak át, ha ugy látják, hoigy ott több étel akad a számukra.... Szóval, ha 2-3 hetesen túlélik a rilik, hogy beszívják őket egy fecskendőbe, akkor simán ki lehet fogni az idősebbeket, mondjuk hálóval. Mellesleg még soha nem szívott be egy újszülött garnélát sem a mattent működtető szivattyú, meg még nekem is nagy erővel kell megszívnom a fecskendőt a fejük felett, ha be akarom őket szívni (lassan kezdem azt gondolni, hogy ez a szűrő, vagy powerhead által odaszívott kisgarnéla csak egy legenda).
A másik dolog, hogy nálam 15 literben van 120 rili és 3 crs, mondjuk a legtöbb rili 1 cm alatti, tehát elvannak kis helyen is, persze nálam is megy már pár hónapja egy 60 literes akvárium nekik. A másik vízhez való átszoktatásról azt olvastam, hogy azért kell fiatal garnélákat venni, mert ők jobban alkalmazkodnak az új vízparaméterekhez és ezt megérthetjük, ha pl arra gondolunk, hogy ők sokkal gyakrabban vedlenek, mint az öregebbek. Ajánlanám, hogy egy tálba rakd őket, amit levegőztetsz és ebbe egy levegőcső és egy csap segítségével folyamatosan, a kívánt sebességgel engedd bele az új vizet, szerintem ez a legjobb módszer.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.29. 12:32

aquadiloj írta:Elöször is elnézést ezért a kurta és csúnyán kivitelezett kérdésért (telóról íródott azért ilyen amien). :oops:

Az a helyzet, hogy vannak crs garnéláim 7db nagy és kb. 15-20 darab kéthetes apróság.
Jelenleg egy 25 literes aksiban. Amiben a nagyok elég fakók és a sok olvasás után arra a következtetésre jutottam,
hogy talán kics ez az aksi nekik (40x24x26,5 cm) és nagyobra lenne szükség.
A napokban volt egy kisebb bútorrendezés és így lett hely egy 80cm széles állványnak, amin az egyik
szinten egy 76 literes aksi lesz beüzemelve kizárólag a crs-ek számára mert ugyebár azt már könnyebb stabilan tartani és
elég nagy egy szép népes szaporulatnak is.

Elméletileg ha nem jön közbe semmi gixer akkor négy hét és lehet kötözni.
Addigra már a kicsik is 6 hetesek lesznek de mivel még kezdőnek számítok az akvarisztika ezen ágán
így remélem kisegít valaki ebben a kérdésben mert nagyon nem szeretném elveszteni az első saját nevelésü
crs garnéláimat csak mert lusta vagyok kikérni mások tapasztalatait és véleményét. :)


Szerintem nem kicsi a jelenlegi akvárium sem.... DE ha költöztetni akarsz, a legegyszerűbb, ha 4-5 hét után beállítod az új akvárium vízparamétereit ugyanolyanra mint a jelenlegi, és szépen átmersz 1-2 garnit..... Ha egy hét múlva is vígan úszkálnak, akkor mehet a többi is. Vagy leereszted az újból a vizet majdnem teljesen, és átmered a másikból a vizet, garnélákkal együtt. Utána feltöltöd a megfelelően előkészített vizzel, szép lassan.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.02.29. 12:59

idő közben javult a helyzet ugyanis már immár 3 hete minden vízcserénél kapnak egy kevés
SHIRAKURA white mineral powder-t és a étrendjüket is felturbóztam Shirakura Ebi Dama-val.
Azóta sokat javult a színezetük de hát alacsony besorolású garnéláktól (garde C és B) nem lehet csodát várni.

kedvence a répa :)
Kép
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.29. 17:45

Igen, ezektől a garniktól ne várj sokat, ezek ilyenek.
Mintázatukat tekintve lehetnének "S" vagy "A" osztályúak is, a színek telítettsége miatt gyengék.
"C" és "B" grade garnikból is vannak olyanok, ahol nagyon szép, tömör piros és fehér színezetű egyedek vannak.
De azért pont ugyanannyi örömet tudnak szerezni. :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2012.03.01. 09:20

igen az öröm az megvan na meg a bánat is.
már volt szaporulat töllük de a kicsik 2 hét után valahogy elfogytak (négy nap alatt mind elpusztult)
de kárpótlásul a mama ismét petéket hordoz :D
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: kicsik költöztetèse

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.01. 09:43

aquadiloj írta:igen az öröm az megvan na meg a bánat is.
már volt szaporulat töllük de a kicsik 2 hét után valahogy elfogytak (négy nap alatt mind elpusztult)
de kárpótlásul a mama ismét petéket hordoz :D


Próbáld meg kicsit lesavanyitani a vizüket. Nekem az bejött.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron