Red cherry társítása

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Red cherry társítása

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.01.27. 18:40

Sziasztok!

Még új vagyok a garnélás világban, csak pár hete vannak Red Cherryeim. De teljesen lenyűgöznek, órákig tudnám nézni őket, ha lehetne:). Úgy tűnik jól vannak nálam, arra gondoltam, hogy veszek egy másik fajta, de azért szintén kezdőknek való garnélát. Szerintetek a tigris garnéla jó választás lenne? Rakhatom őket is csapvízbe, ugyanabba az akváriumba? Van másik 40 literes ha kell, de szívesen raknám őket egybe.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.27. 18:46

Hát semmiképpen sem valamilyan másik Neocaridina fajt.
Hamár egybe akarod rakni, akkor valamilyen Babaultit. Bár mostanában kevesen tartják, mert a szép élénk színt csak erős szelekcióval lehet fenntartani.
Vagy ha nem zavar, hogy nem szaporodik, akkor tehetsz be melléjük Amanot, esetleg Pinokkiót....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.01.27. 19:49

Szia!

Ha nekem szólt a válaszod akkor nem értelek. Tigris garnéla alatt én a Caridina cf. cantonensis Tiger -re gondoltam, az pedig nem Neocaridina ugye?
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.28. 02:09

safaro írta:Szia!

Ha nekem szólt a válaszod akkor nem értelek. Tigris garnéla alatt én a Caridina cf. cantonensis Tiger -re gondoltam, az pedig nem Neocaridina ugye?


Neked szólt. A tigris garnélának más vízparaméterek kellenek....... Nem szereti a csapvizet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.28. 02:33

safaro írta:Sziasztok!

Még új vagyok a garnélás világban, csak pár hete vannak Red Cherryeim. De teljesen lenyűgöznek, órákig tudnám nézni őket, ha lehetne:). Úgy tűnik jól vannak nálam, arra gondoltam, hogy veszek egy másik fajta, de azért szintén kezdőknek való garnélát. Szerintetek a tigris garnéla jó választás lenne? Rakhatom őket is csapvízbe, ugyanabba az akváriumba? Van másik 40 literes ha kell, de szívesen raknám őket egybe.

Szia. Szerintem, ha beállítod a vizet nk.9, ph.7-re, akkor a tigrisek jól érzik magukat, és az Rc-k is jól elvannak, tehát tarthatók együt. Probléma csak abból adódhat, hogy az Rc lényegesen gyorsabban szaporodik, és enyomhatja a tigris populációt. Bár ez, kis odafigyeléssel megelőzhető.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.01.28. 09:21

Hát, kicsit elbizonytalanodtam. A ma reggel népszámlálás szerint kb 50 db RC garnélám van. Három hete kezdtem 15 darabbal. Nem hiszem, hogy sok faj tudná tartani ezt a tempót. Lehet mégis külön mennek a tigris garnélák.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.28. 10:54

safaro írta:Hát, kicsit elbizonytalanodtam. A ma reggel népszámlálás szerint kb 50 db RC garnélám van. Három hete kezdtem 15 darabbal. Nem hiszem, hogy sok faj tudná tartani ezt a tempót. Lehet mégis külön mennek a tigris garnélák.


Szia,

Teljesen igazad van ebben, emiatt nem érdemes a red cherryt más garnélával társítani.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron