"Élet" a red cherry után

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.17. 12:34

taksoft írta:
Amiket nézegettem, és már meg mernék velük próbálkozni: white pearl - tigris, vagy white pearl - babaulti zebra, vagy white pearl-babaulti zöld. Esetleg felmerült, hogy némi lágyítással szóba jöhet-e alacsony osztályú CRS, vagy bumblebee? Egy problémát látok az utóbbiakkal, hogy nyáron nem tudom 28-29 C alatt tartani az akváriumot (igaz külön hûtést még nem alkalmaztam eddig).

Tudom pici a 20l, de vállalom, hogy fenntartom benne az egyensúlyt.

Tudnátok ötleteket adni, hogy merre induljak? A fentiektõl eltérõ fajokra is szívesen veszek ötleteket, ha jobbat tudtok!
Köszi elõre is!


Szia,

Semmilyen Neocaridinát nem tennék össze Caridina fajokkal. Az összes Neocaridinára jellemző, hogy sokkal gyorsabban szaporodnak, mint a Caridinák, így valószínűleg minden esetben az lenne a vége, hogy "agyonnyomná" az egyik populáció a másikat.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.17. 12:47

szentgyo írta:
Szia,

Semmilyen Neocaridinát nem tennék össze Caridina fajokkal. Az összes Neocaridinára jellemző, hogy sokkal gyorsabban szaporodnak, mint a Caridinák, így valószínűleg minden esetben az lenne a vége, hogy "agyonnyomná" az egyik populáció a másikat.


Köszönöm neked is!
Azért mertem megkérdezni, mert az RC-n kívül mindegyik Neocaridinara azt olvastam, hogy lassabban szaporodik, mint az RC. Igaz, hogy azt nem, hogy melyik mennyivel, és ezért jó, hogy, megkérdeztem, így tisztább lett a kép.

Akkor marad 1 fajos a medence, mert két Neocaridinát meg az összeívás miatt nem illik összerakni -a ha jól sejtem.
A hõmérséklet sem ideális, így akkor maradnak a Neocaridinák.
Blue pearl, White pearl, vad heteropoda, yellow fire, sakura. Legalábbis az RC-n kívül ezekrõl hallottam már, meg ezek talán be is szerezhetõk kisebb áldozatok árán. Vagy esetleg van valami más javaslatotok?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.17. 12:54

PC ventilátorral simán tudsz 3-4 fokot csökkenti a víz hőmérsékletén nyáron, ez egy akvárium esetében elég könnyen kivitelezhető, és így akár Caridinák is jöhetnek :)

Különben én azt javaslom mindenkinek, hogy jobb, ha csak 1 féle garnéla van az akváriumban. Ha mindenképp akarsz többet, akkor mondjuk ki lehet próbálni egy Caridina és egy Paracaridina fajt, nekik az igényeik is egyformák.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.17. 15:24

Frettner írta:Szia,
Ha nem tudod az akvárium vizét 28 fok alatt tartani, akkor minden caridinára költött forint kidobott pénz.
28-29 fokon pár nap alatt elpusztulnak.
Inkább legyen valami Neocaridina, azok jobban bírják, Blue pearl, White pearl, Yellow fire, Sakura, és valamivel olcsóbbak is. Esetleg a Tigrisekkel megpróbálkozhatsz....
Dezső


Nekem nyáron a CRS-ek napokig (hetekig) bírták a 28-29 fokot (padlástérben lakunk). Este lehűtöttem 26 fokra, de délelőtt már megint 28 volt a vizük. Később már nem is próbálkoztam a hűtéssel, hanem inkább az oxigén szintet emeltem. Esőztető tolta a víz felszínt + fa porlasztó. Egy sem pusztult el a nagyok közül, a kicsik pedig növögettek (őket nem tudtam számon tartani). Igaz, hogy a legalacsonyabb osztályúak.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.17. 18:11

egedzs írta:Nekem nyáron a CRS-ek napokig (hetekig) bírták a 28-29 fokot (padlástérben lakunk). Este lehűtöttem 26 fokra, de délelőtt már megint 28 volt a vizük. Később már nem is próbálkoztam a hűtéssel, hanem inkább az oxigén szintet emeltem. Esőztető tolta a víz felszínt + fa porlasztó. Egy sem pusztult el a nagyok közül, a kicsik pedig növögettek (őket nem tudtam számon tartani). Igaz, hogy a legalacsonyabb osztályúak.


Hát én nem tudom, amit mondok, azt szakirodalomból vettem. Én ugyanis ügyeltem arra, hogy a legmelegebb napokon se menjen 26 fok fölé az akváriumok vize. Hullanak azok anélkül iséppen eléggé.....
De a kevedért kipróbálom, most raktam be egy merülőforralót a Mosurák közé....
Amúgy azt vettem észre, hogy a növekedésük, és a peték kikelési ideje is lerövidül a melegebb vízben, de nem igazán párosodnak.
Ahogy bejött a hideg idő, a víz lehűlt 19-20 fokra, minden akváriumban bepetésedtek a garnik. Tucatszámrda...
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.20. 09:09

Frettner írta:
egedzs írta:Nekem nyáron a CRS-ek napokig (hetekig) bírták a 28-29 fokot (padlástérben lakunk). Este lehűtöttem 26 fokra, de délelőtt már megint 28 volt a vizük. Később már nem is próbálkoztam a hűtéssel, hanem inkább az oxigén szintet emeltem. Esőztető tolta a víz felszínt + fa porlasztó. Egy sem pusztult el a nagyok közül, a kicsik pedig növögettek (őket nem tudtam számon tartani). Igaz, hogy a legalacsonyabb osztályúak.


Hát én nem tudom, amit mondok, azt szakirodalomból vettem. Én ugyanis ügyeltem arra, hogy a legmelegebb napokon se menjen 26 fok fölé az akváriumok vize. Hullanak azok anélkül iséppen eléggé.....
De a kevedért kipróbálom, most raktam be egy merülőforralót a Mosurák közé....
Amúgy azt vettem észre, hogy a növekedésük, és a peték kikelési ideje is lerövidül a melegebb vízben, de nem igazán párosodnak.
Ahogy bejött a hideg idő, a víz lehűlt 19-20 fokra, minden akváriumban bepetésedtek a garnik. Tucatszámrda...
Dezső

Mindazt amit leírtál nem vitatom, csak a saját tapasztalatomat írtam le. Én is végigparáztam a kánikulát, és ha tehetném 20 fokon tartanám őket, de azért örülök, hogy nem mondtam le a tartásukról.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.20. 09:26

Nem mondom, hogy ideális a 30 körüli hőmérséklet, de nálam is 30-ig bírták, azaz nem döglöttek meg.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

"Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.20. 09:49

Levinen írta:Nem mondom, hogy ideális a 30 körüli hőmérséklet, de nálam is 30-ig bírták, azaz nem döglöttek meg.

Ezt jó olvasni, mert akkor lehet én is bepróbálkozok másfajtával is :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.12.07. 21:54

Sziasztok!
- Sima csapvízben tarthatnék Tigris vagy Zebra garnélát???
- Neocaridina ill Caridina fajok egy akváriumba való tartásánál Yellow Fire-t ill. Babaulti Green-t sem érdemes együtt tartani?
- Blue Pearl és Sakura garnélát tarthatnék együtt?

Feri!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: xman » 2010.12.07. 22:05

Hello!

Végülis majdnem minden fajt, hozzá tudsz szoktatni a kemény vízhez, de elég esélyes, hogy nem fognak szaporodni.Nem véletlen, hogy minden fajhoz le vannak írva a megfelelő víz paraméterek.
Sakura, blue pearl kombinációt én kihagynám, mivel mindkettő neocaridina faj, igy esélyes az összeívás.
A tigris-t sem tartanám együtt zebrákkal, de mondjuk a zebrákról nem tudok sokat, ezért inkább nem véleményezem.
A yellow fire babaulti kombinációt láttam már egy akváriumban,és mivel az egyik neocaridina a másik pedig caridina és nagyjából hasonlóan szaporák így mehetnek egybe.


norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron