"Élet" a red cherry után

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

"Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.25. 22:16

A legtöbben (nem árulok el nagy titkot vele, hogy én is) mikor garnélát szeretnének vásárolni a red cherry mellet döntenek. Azt hiszem ez a lehető legjobb választás, mivel ezek a garnélák nem annyira érzékenyek, hogy komoly problémákat okoznának náluk az esetleges kezdeti ballépések. Az sem utolsó szempont, hogy egy véletlen tragédia során nem egy kisebb vagyon "veszik oda", ha mégis bekövetkezne a legrosszabb.

Sokakban azonban miután már kisebb-nagyobb sikereket elértek a red cherry garnélákkal, felmerül a kérdés, hogy hogyan tovább? Mi legyen a következő választás, ha egy újabb kihívást keresnek.

Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy érdemes mondjuk a tigris garnéla, vagy bumblebee, vagy mondjuk a legegyszerűbb, C grade crs garnélát beszerezni, így fokozatosan lehet belemélyedni ennek a "műfajnak" a nehézségeibe.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.25. 23:15

Drámai címet kapott a topik pedig szerintem innen még százszor izgalmasabb viágot ismerhetünk meg.
Amugy a red cherryk szerintem nagyon dekoratívak talán még a nagyon tapasztalt profi garnélak tenyésztőknek is megtalálható a polcán csak úgy.
Valószínü azért is mert az ember szereti látni a kezdetet.


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.08.26. 06:44

Én is a többséghez tartozom. Igaz nem a red cherry-vel kezdtem, hanem az amano-val (társas aksiban). De a sikeres amano tartása hozta meg a kedvem az újabb garnéla faj beszerzéséhez. Mivel nagy választékot nem találtam, így red cherryk kerültek az amanok mellé. A 10 fős kezdeti létszám, mára kb. 40-50 lehet 3 hónap alatt.
Az amanok és red cherryk mellé lehet még valamilyen komolyabb garnit rakni (200 liter tele növénnyel), vagy inkább külön aksiban gondolkodjak?
A fent említett rákokat (tigris garnéla, bumblebee, C grade crs) mekkora aksiban érdemes tartani? Lehet ezeket a társas akváriumban tartani?

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.26. 08:11

smokie írta:Én is a többséghez tartozom. Igaz nem a red cherry-vel kezdtem, hanem az amano-val (társas aksiban). De a sikeres amano tartása hozta meg a kedvem az újabb garnéla faj beszerzéséhez. Mivel nagy választékot nem találtam, így red cherryk kerültek az amanok mellé. A 10 fős kezdeti létszám, mára kb. 40-50 lehet 3 hónap alatt.
Az amanok és red cherryk mellé lehet még valamilyen komolyabb garnit rakni (200 liter tele növénnyel), vagy inkább külön aksiban gondolkodjak?
A fent említett rákokat (tigris garnéla, bumblebee, C grade crs) mekkora aksiban érdemes tartani? Lehet ezeket a társas akváriumban tartani?

Zoli


Szia üdv itt a fórumon!

Kérdésem,hogy Amanoval kezdted,és irtad,hogy az ő tartásukkal való sikerek hozták meg a kedved további fajok beszerzésére.A sikerek alatt azt érted,hogy sikerült szaporítanod őket?

A másik,hogy az egy dolog,hogy nagy az akváriumod az is egy dolog ,az általad felsorolt fajok társíthatók,csak mivel más az igényük igy nem ajánlanám,lehet,hogy nem szaporodnának.
Érdemes külön akváriumban tartani őket abban az esetben,hogyha szeretnéd hogy szaporodjanak.

Meg egy 200Les aksiban akkor mutatnak jól ha sokanvannak.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.26. 09:39

xman írta:Drámai címet kapott a topik pedig szerintem innen még százszor izgalmasabb viágot ismerhetünk meg.
Amugy a red cherryk szerintem nagyon dekoratívak talán még a nagyon tapasztalt profi garnélak tenyésztőknek is megtalálható a polcán csak úgy.
Valószínü azért is mert az ember szereti látni a kezdetet.


Norbi



Azt hiszem kicsit félreérthető volt, amit írtam. Nincs semmi baj a red cherry-vel, szuper kis garnéla, én is nagyon szeretem őket, a legjobb választás az ismerkedéshez. Viszont sokakban felmerül, hogy egy "kicsit nagyobb kihívást" keressenek ezen fajjal való megismerkedés után.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.26. 10:01

Ez így igaz!
Ide minden kicsit lassabban jut el.
De jóaz,hogy egyre többmindenkit érdekelnek más fajok.
Hátha egyszer lessz itthon garnéla börze és bemutató:D :idea:

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.26. 16:36

Na Pisti!

Ez a "kicsit nagyobb kihívás! ;)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.02. 09:53

xman írta:
smokie írta:Én is a többséghez tartozom. Igaz nem a red cherry-vel kezdtem, hanem az amano-val (társas aksiban). De a sikeres amano tartása hozta meg a kedvem az újabb garnéla faj beszerzéséhez. Mivel nagy választékot nem találtam, így red cherryk kerültek az amanok mellé. A 10 fős kezdeti létszám, mára kb. 40-50 lehet 3 hónap alatt.
Az amanok és red cherryk mellé lehet még valamilyen komolyabb garnit rakni (200 liter tele növénnyel), vagy inkább külön aksiban gondolkodjak?
A fent említett rákokat (tigris garnéla, bumblebee, C grade crs) mekkora aksiban érdemes tartani? Lehet ezeket a társas akváriumban tartani?

Zoli


Szia üdv itt a fórumon!

Kérdésem,hogy Amanoval kezdted,és irtad,hogy az ő tartásukkal való sikerek hozták meg a kedved további fajok beszerzésére.A sikerek alatt azt érted,hogy sikerült szaporítanod őket?

A másik,hogy az egy dolog,hogy nagy az akváriumod az is egy dolog ,az általad felsorolt fajok társíthatók,csak mivel más az igényük igy nem ajánlanám,lehet,hogy nem szaporodnának.
Érdemes külön akváriumban tartani őket abban az esetben,hogyha szeretnéd hogy szaporodjanak.

Meg egy 200Les aksiban akkor mutatnak jól ha sokanvannak.

Norbi


Azt még nem mondanám, hogy sikereket értem el az Amanok szaporításával, de van egy kb. 40-50 db, 26 napos kis csapatom. Remélem, hogy ez az egyedszám megmarad az édesvízi átrakásig, ami még kb. 20 nap.
Az 'Amano garnéla szaporítása' topicban leírtam vázlatosan a szaporításukat és az eddigi tapasztalataimat.

A crs-eknek mik az igényeik? Értem ezalatt a víz hőfoka, ph érték stb. Mekkora aksiban érdemes tartani őket, ha az esetleges szaporulatot is megszeretném tartani?

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.17. 09:25

Élet a Red Cherry mellett lenne inkább az én kérdésem. Külön akváriumban, természetesen. A javaslataitokra lennék kíváncsi.

Tervezem, hogy beállítok még egy állandó akváriumot az RC-s mellé. Hasonló, 20l körüli térfogattal, és szinte azonos gépészettel.

Aljzatnak akadama, apró bazalt vagy kvarchomokot gondoltam, levegõs szivacsszûrõ, fénycsõ (6500K) (esetleg led?).

Ennyit a felvezetésrõl. Ebbe az akváriumba két fajt gondoltam tenni (ha már az RC-k mellé a szaporaságuk a vízigényûk és az esetleges összeívás miatt nem igazán jó mást betenni).

Amiket nézegettem, és már meg mernék velük próbálkozni: white pearl - tigris, vagy white pearl - babaulti zebra, vagy white pearl-babaulti zöld. Esetleg felmerült, hogy némi lágyítással szóba jöhet-e alacsony osztályú CRS, vagy bumblebee? Egy problémát látok az utóbbiakkal, hogy nyáron nem tudom 28-29 C alatt tartani az akváriumot (igaz külön hûtést még nem alkalmaztam eddig).

Tudom pici a 20l, de vállalom, hogy fenntartom benne az egyensúlyt.

Tudnátok ötleteket adni, hogy merre induljak? A fentiektõl eltérõ fajokra is szívesen veszek ötleteket, ha jobbat tudtok!
Köszi elõre is!
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: "Élet" a red cherry után

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.17. 11:08

Szia,
Ha nem tudod az akvárium vizét 28 fok alatt tartani, akkor minden caridinára költött forint kidobott pénz.
28-29 fokon pár nap alatt elpusztulnak.
Inkább legyen valami Neocaridina, azok jobban bírják, Blue pearl, White pearl, Yellow fire, Sakura, és valamivel olcsóbbak is. Esetleg a Tigrisekkel megpróbálkozhatsz....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég