Balesetek,és bénázások az akvarisztikában

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Balesetek,és bénázások az akvarisztikában

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.09.11. 21:41

Sziasztok!
Okulásként leírom bénázásom a 2 palackos,élesztős CO2-vel kapcsolatban.Kb 1 éve történt az eset.Gondoltam egy merészet,mivel nagynyomású rendszerre nem volt keret,belevágok.Kerestem a recepteket,találtam is elég sokat,meg kell mondjam,nem egy bonyolult dolog az előállítása,most azzal nem fárasztanék senkit,hogy mi kell hozzá,gondolom már eléggé sokat olvastatok róla.Beállítottam 1 bubi/másodperc,estére azért kivettem,nehogy baj legyen.Reggel indultam dolgozni,visszahelyeztem a porlasztót a vizbe,majd ráengedtem a csapot,ezzel csak az volt a gond,hogy teljesen rányitottam,bár ne tettem volna.Este érkezem haza,ránézek az akira,látom az ékfoltosok pipáznak mint az őrültek.A szivem majdnem megált,a fejem meg ha nem is láttam,de szerintem kezdte felvenni a vörös szint.8 ékfoltosból 3 nem bírta elviselni a már majdnem szóda szintü viz minöséget!2 red megbolondulva hol a hátán,hol próbálkozott a víz felszine felé,de inkább csak"bukfencet"vetettek.Gyors 50% vízcsere,levegőztetőt maxra tekertem,és reménykedtem a legjobakban,de közben majd megütött a guta,hogy hogy tudtam így elszurni a dolgokat.Pár óra múlva a túlélők valamilyen szinten megnyugodtak.Hála isten a redek átvészelték az esetet.Azóta is használom ezt a módszert,de a frissen kevert élesztős adalékot,csak mindíg a második nap után helyezem a vízbe,azóta nincsen semmi probléma.
Azért irtam ezt le,hogy más nehogy ebbe a csapdába essen mint én!
Kiváncsi lennék,milyen akvarisztikai balesetek történtek veletek,és,hogy ezekből a hibákból is tanuljunk!

Attila
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron