A nulláról indulva

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

A nulláról indulva

HozzászólásSzerző: Csabi66 » 2011.04.25. 00:13

Sziasztok!

Az én nevem Baji Csaba, és nagyon nagyon kezdo vagyok a témában.20 éves felvidéki fosulis srác vagyok, aki szeretne sokkal jobban meismerkedni ezzel a gyonyoru hobbival és a Ti segítségeteket kérném ezugyben.Elore is bocsi ha mondattanilag nem ulnek a dolgok de hát ez van sajnos... kemény az élet Szlovákiában :lol: .

Eloszor is elmondanám az én kis torténetemet, és megpróbálom leírni hogy hogy is állnak most nálam a dolgok.

Szóval durván 1 - 1,5 éve kaptam egy 175 literes akváriumot amit gyorsan be is népesítettem mindenféle halacskával.... Nem kellett sok ido /koszonom Uram/ és rátaláltam Nigro blogjára. Lett egy high tech akim amibe rengeteg pénzt és energiát fektettem. Nagyon sok mindent megtanultam a novényes akvarisztikáról, és megtanultam az oszefugéseket.Megértettem az egész okoszisztéma mukodéset és szépen fenn tudom tartani ezt az állapotot./igaz a bika szurés megkonyíti a dolgomat :D /

Kb. 5 hónapja vásaroltam 5 garnit.Fogalmam sem volt mit veszek.... 50 cent volt darabja ami szerintem nevetséges ár :D . Hazavittem oket , betettem az akiba és elvoltak.Igaz nagyon bujkálltak így a kovetkezo héten visszamentem és vásároltam még darab ´´Red Cherryt´´./majd a végén a két fajról feltoltok képeket és meglehet nézni hogy mik is ok valójában, mert nekem fogalmam sincs róla/.Ekor még fogalmam sem volt a tartásukról.Lassan észrevettem hogy elkezdtek szaporodni.Nagyon megorultem és el sem hittem hogy a 41Gh-s és 23 Kh-s vízben ez hogy lehetséges :idea: Vettem nekik Shirakura - ebi dama tápot és most a létszám kb a 100-150 et uti.Kb 20-30 nostény petés.Tegnap a szurótakarításkor kb 60-80 darabot halásztam ki a szutobol.....jól érezték magukat ott is :).

Úgy érzem most jott el az az ido hogy megismerkedjek a garnik fajtáival, tartásával, igényeivel, és mindennel ami a témával kapcsolatos.Szeretnék a kozeljovoben igényesebb, szebb, ritkább fajokat tartani.Szeretem a kihivásokat és szerintem ez is legalább anyira igényes és nehéz hobbi /talán mégnehezebb/ mind a novényes akvarisztika.A szobám télen nyáron tartja a 21-C fokot , szóval a homérséklettel nemlessz probléma nyáron sem ;) .

Úgy érzem amíg nemvagyok tisztába néhány alapszabájjal, és nem kaptam választ az alapveto dolgokra, addig nem szeretnék fejetlenul belekezdeni mindenféle iromány olvasásába mert ez csak káoszt okozna az amúgy is megterhelt fejelmben :D :lol:

Szóval a kérdésem a kovetkezok lennének:

1.Csak az amano garnéla szaporodik sós vízben?
2.Mondjuk a CRS vagy a tigris-garnéla is amano garnéla?
3.Hány fajta csoport létezik / ezalatt azt értem hogy vannak az amao garnélák amelyek petéi csak sósvízben maradnak életven , és van mondjuk a RC ami édesvízben már életképesen ereszti el a kicsiket/
4. a kényesebb fajokat lágyabb vízben érdemes szaporítani?
5. pl. az alacsonyabb osztályú CRS garni kevésbé kényes mind a magasabb osztályú társai? vagy ez csak színbeli megkulomboztetés?
6. ha lenne rá pénzem :D és ha vásárolnék egy 1000 dollárso garnit /mondjuk egy blac king-kong-ot/ azt milyen krulmények kozott tudnám tartani otthon? esetleg szaporítani?


Hát korulbelul ennyi lenne :) Láthatjátok hogy tényleg semmi kép nincs bennem még kialakilva a témával kapcsolatosan, de tényleg komolyan gondolnám ezt a dolgot...
A kérdéseimen kívul persze johetnek az alap infók amin már eltudok indulni. ;)

Elore is nagyon szépen koszonom a válaszokat és koszi hogy végiolvastál :P

Udv: Csabi!

Majd el felejtettem a képeket :D

szóval:
Kép
Kép
Kép
Kép
Csabi66
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.24. 23:24

Re: A nulláról indulva

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.04.25. 18:58

Szia,

üdv közöttünk. részemről Szentgyo blogját (eme fórum szülőatyja - remélem nem haragszik érte :lol: ) javasolnám:

http://szentgyo.wordpress.com/

sok értékes info van itt, én is innen indultam, igaz nem jutottam messzire :oops: :lol: de ez már az én hibám.
Jó olvasgatást.
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: A nulláról indulva

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.29. 18:34

Na, hogyan alakulnak a King Kongok?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron