Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 18:59

Na utánanéztem, a méretéből adodóan 82,5 literrs és ebből víztérfogat a 60 l! Jó sok helyet elfoglal a szürő:)
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 19:36

Csak 1-2 kedvenc. Még pontosan nem döntöttrm el milyen legyen, ezt nem akarom elsietni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A 38 w melyikre lenne elég? Mármint nem az iwugamita gondolok.
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.19. 19:56

Kép
Ez a növénykombináció összejöhet, az összes többiben nagyon fényigényes növényeket látok.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 20:17

Moszat írta:Kép
Ez a növénykombináció összejöhet, az összes többiben nagyon fényigényes növényeket látok.


és a bonsaios és az alatta lévő
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.19. 20:40

Hát ezeket nem lehet összehozni alacsony költégvetéssel, az tuti. Táptalaj kell, annélkül nem megy, állandó tápozás, és CO2 nélkül felejtős. Külső szűrő is kell, de komoly ám.....és zsebbe nyúlós a hardscape is. Nem mindegy, milyen követ veszel, némelyik keményíti a vizet, van amelyikből mindenféle fémek oldódhatnak ki.....Mondjuk nekem az indiai megkövesedett fa a kedvencem, viszonylag könnyű a fajsúlya, és nagyon mutatós. De az állandó nyírás, gondozás, küzdelem az algákkal....meggondolandó.
Ha ilyen álmaid vannak, irány az akvakertész fórum, ott nálunk sokkal tapasztaltabban osztják a tudást. Vagy menj ki Törökbálintra, szívesen kapsz gyorstalpalót aquascaping-ból. És nézzél meg rengeteg Iwagumi layoutot, mert nagyon nehéz jót alkotni. AZ európai embereknek ez "nincs a vérében", rá kell érezni. És főleg a természetből lehet jókat meríteni....
Ezt olvasd végig: http://www.greenaqua.hu/novenyes_akvari ... novenysuli
Éppen most volt egy jó kis beszélgetésem ezzel kapcsolatban.
A CO2, a tápozás és a heti 50% vízcsere nem túl "garnélabarát" technológia, a CRS-CBS magasabb osztályú képviselői és az érzékenyebb Tigrisek nem szeretik, a lágyvíz miatt a Neocaridináknak nem jön be. Nem véletlenül főleg Amanok vannak a növényesekben.
Amúgy a szívem másik csücske a növényes akvarisztika azon belül is az Iwagumi stílus.
Hogy miért? Nézz körül a természetben, ha ötleteket akarsz meríteni:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Vagy egy ilyen nano:
Kép
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 20:54

Tudom hogy kicsit drága, de ilyen szinten majd a nagyot szeretném megcsinálni. Csak vmi hasonlót szeretnék a garniknak is, hogy ne üres akiban legyenek. Mit tudok kihozni?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.19. 21:08

Alapvetően a használható növényfajokat korlátozza le a technika. Illetve ha nagyon sűrű, dzsungeles vagy nagy fadarabos látványvilágot szeretnél, akkor az tovább csökkenti a fényt. Ha jól választod meg a fajokat, akkor nagyon látványos összképet lehet kihozni garnélabarát közegben is. Amikben érdemes gondolkozni: Microsorum, Anubiasok, gömbalga, mohák, Marsilea, Bolbitis, Cryptok, Ceratopteris, Hygrophila.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 21:13

Nem szeretnék nagy dzsungelt, talán csak a 4. kép az, minimalista stílusban lenne jó.
És ha a bonsaios és az alatta lévőt szeretném megcsinálni az a 45cm magas akiban eléggé fent lenne, akkor nem lenne elég a 36w, így több fényt kap? Vagy az nem számít milyen magas?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.19. 21:29

TheOry írta:Nem szeretnék nagy dzsungelt, talán csak a 4. kép az, minimalista stílusban lenne jó.
És ha a bonsaios és az alatta lévőt szeretném megcsinálni az a 45cm magas akiban eléggé fent lenne, akkor nem lenne elég a 36w, így több fényt kap? Vagy az nem számít milyen magas?


A mohafa még megoldható, ha a lomb a világítás alatt van, a felszínhez közel, akkor elég fényt fog kapni egy szép dús lombkoronához. De alatta a gyeppel már gondok lesznek. Kilapított gölbalgából készíthetsz gyepet, Marsileát is ültethetsz, de olyan igazi szép dús gyep szerintem nem hozható össze.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 21:52

Köszi. Majd még kitalálom pontosan mi legyen.
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron