Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.03.18. 19:26

Egy valamit kihagytam:

Coccon lámpáján a két kék led- Moonlight fantázianévvel nagyon rendben van.
Garnélák is szeretnek este a kevés kék fény alatt kapirgálni, engem sem zavar álmomban.
Lámpa kapcsolóján 3 állás van fény, kikapcs, monlight
én 10 órát égetem majd átkapcsolok kékre.
aksi minimálisan algásodik, valami barna fonalas cucc, ami nem tud megmaradni a mohán, üvegen és bárhol ahol a 21 garnéla + 1 csiga eléri
csak a szűrő beszivó ágát takaritom hetente vizzel, mert a többi helyen észre se lehet venni, én nem küzdök ellene. mert folyamatos láthatatlan garnéla kaja
egyszer belekapartam tesztként a szűrőről a vizbe egy jókora darabot és 2 yellow fire jót lakmározott rajta
azóta én tenyésztem/ tenyésztődik :-)
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 21:14

köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!
gfancsi írta:
24Lhez 60L/ óra nekem picit nagy "balhét" csinált - garnélák boldogan sétáltak alatta, őket nem zavarta.
32L- 200L/ órás nagyobb akasztóst először lefolytottam, majd esőztetővel gond nélkül üzemelt

milyen esöztetőt használsz?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 21:18

Azt én is olvastam, hogy a cocoonhoz van moonlight. Ilyet lehet csinálni más akváriumnál? Mármint ez sima kék led, vagy uv? Van valami haszna?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.19. 10:31

TheOry írta:Sztem nem. De valami hasonló választ vártam:) köszi az szokásos, hosszú válaszodat:d tényleg sokat segítettél és mibdenki más is aki válaszolt!
Megprobálom kideríteni hogy elég e 18wos t5, ha igen akkor sera, ha nem akkor AN. Na, valaki valami infot?:)


Ha még nem olvastad, ajánlom a lenti linkeket, meg Nigro blogját amúgy is:
http://akvarisztika.budapet.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Ez alapján a Sera világítása édes kevés.
Nézelődtem egy kicsit ezzel kapcsolatban. Sajnos a fénycsövek esetében az erősebbek fizikai méretben nagyobbak is. Magyarul a 18 W-os T5 helyére vagy mellé legfeljebb barkácsolással fér be másik, ha van egyáltalán annyi hely.

Ami az éjszakai világítást illeti, barkácsolni természetesen bármelyik akváriumhoz lehet, de csak dekorációs szempontból van értelme.
A garnélák még sötétben is teljesen jól elvannak, nincs igazán szükségük az esti fényekre.
Másrészt a kék világítás Hollywood találmánya. A természetben éjszaka sem fogsz kékben látni mindent. A Hold fénye is inkább hűvös fehér, mint kék. ;)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 13:06

Gabo: megnéztem a linket. Beszéltem egy boltossal,aki azt mondta, hogy nem lehet benne cserélni a fénycsővet erösebbre. Csak azt lehet hogy 15e ftért lehet belevenni még egy 18 wos lámpát. Így lenne 36w 18lre. A link alapján 10,5 órát kéne világítani. Ez elég?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 13:23

Mire elég ennyi világítás(a18w ill a36w), illetve megéri e a plusz pénzt? Vagy legyen az An evo? Csak a sera azért tetszik mert nagyobb. A An evonál is be lehet rakni a fütőt a szűrőbe?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.19. 13:57

Igen, azt szépen benéztem... Sikerült hülyeségeket irogatnom itt-ott. :oops:
Letöltöttem a Sera Biotop Nano Cube 60 leírását, így már valamivel tisztább a kép. Nem normál T5 fénycsövet használ, hanem annak egy PL változatát. Ez egy rövidebb, két párhuzamos csőből álló megoldás.
De a lényegen ez nem igazán változtat, az erősebb itt is nagyobb méretű, tehát nem fér be a régi helyére. Illetve még egy foglalat (plusz az elektronika hozzá) csak egy jó adag barkácsolással helyezhető el a lámpán belül. (Ehhez talán lenne hely, de alaposan meg kellene nézni és mérni előtte, mert kétlem, hogy gyárilag ki lenne alakítva a szükséges rögzítés. Meg persze egy ilyen szereléshez nem árt némi affinitás az elektromos berendezésekhez és a "fúrás-faragáshoz".)
Ezen kívül a beszerezhetőség is problémás lehet, mert egyedül a Philips oldalán találtam ilyen fénycsöveket.

A 36 W már használható lenne, de csak kis fényigényű növényekkel boldogulnál így is. A 10 óra körüli világítás elméletben elég lehetne, de gyakorlatilag van egy olyan probléma is, hogy ha nem elég erős a világításod, akkor nem fogja átvilágítani a teljes vízoszlopot. Magyarán az alsóbb régiókba nem fog elég fény jutni.
Az AN evonál is szerintem be lehet rakni egy fűtőt a szűrő valamelyik rekeszébe, ha fizikailag befér oda. Meg ha egyáltalán szükséges... Ha a szobád hőmérséklete közel állandó, és az megfelel a leendő lakóknak is, akkor nem biztos, hogy szükséged lesz a fűtésre. A lámpák amúgy is melegítenek valamennyit. (Mérni kell a víz hőfokát a bejáratás alatt.)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 16:28

Levinen azt mondta hogy a rekatuv alacsony viznagassag miatt elég 0,5-0,75w/l, ahhoz a fához is amit belinkeltem, és a 36w az belefér ebbe. Lehet rendelni hozzá plusz egy lámpát, szóval biztos van benne hely. Ha megéri a +15e ftot, akkor sztem megveszem majd bele, persze ha elég így a w szám. Pontos liter is kell, mert lehet hogy a 50 lben benne van a szürö is, tehát a relatív ürtartartalom kevesebb-> jobb lesz a w/l arány is. Nem?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.19. 16:55

Ha megnézed, annak a "fának" a "lombozatát" valamilyen mohaféle alkotja. Annak valóban elég lesz ennyi fény. Ha pedig alul a gyepet is valami szerényebb igényekkel rendelkező növénnyel valósítod meg, akkor boldogulni fogsz. Szép projektnek ígérkezik! :)
Igen, a 60 literben a szűrő is benne foglaltatik. Ha ismered a szűrődoboz méretét, akkor pontosabb számításra is van lehetőség és egyértelműen kedvezőbben alakulnak az arányaid. Amennyiben megvalósítható a plusz lámpa beszerelése, és ezt el is végzik neked, akkor azt a 15k-t ne sajnáld rá, a növényeid meghálálják majd.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 17:09

Na akkor sztem ez lesz. Végre:)
bár kicsit húzósnak tünik egy "kis" akiért 70e ftot kiadni, plusz a talaj, növény, dekor, állatkák. De nem baj! Köszi a segítséget mindenkitől, főleg tőled Gabo!

Lehet hogy nem pont a fás lesz, ha hazaértem rakok fel linket hogy még milyenre gondoltam.
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron