Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.07.24. 21:26

TheOry írta:Egy téglalap alapú akiba az akasztós szűrőt hova érdemes elhelyeznem a megfelelő áramlás miatt? A hosszabbik vagy rövidebb oldalra?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Én a hosszabbik oldalra tenném, bár ugye igazán ennek akkor van értelme, ha megfelelő áramlást tud csinálni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.10.10. 20:04

Sziasztok!

Szeretnék egy garnélás akváriumot csinálni amiben a segítségeteket kérném. Van egy 32l es (45x25x28) akváriumom egy Eheim 2224 es külső szűrőm és egy 15w os világítótestem meg persze a fűtés. Csak garnélák lennének az akváriumban kezdésnek yellowkat vagy red cherryt raknék bele néhány egyszerűbb növénnyel (Valiznéria, anubias nana, gömbmoha meg talán jávai moha) van 2 db mangrove gyökerem is dekorációnak.

Kérdésem az lenne, hogy milyen talajt válasszak nem akarok durván belefogni a növényezésbe viszont azt sem szeretném ha a növényeim csúnyák algásak lennének (van itthon GA macro micro meg easy carbo). A másik kérdés pedig nem lesz-e ez a külső szűrő sok ehhez a kicsi akváriumhoz (eheim 2224)? Mangrove gyökér mehet-e dekorációnak vagy a garnélák mellé nem érdemes esetleg a takarítást víz áramlását nagyon megnehezítené? Világításnak elég-e ez a 15w-os 54-765 ös sylvania cső?
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.10. 20:18

JeffJN írta:Sziasztok!

Szeretnék egy garnélás akváriumot csinálni amiben a segítségeteket kérném. Van egy 32l es (45x25x28) akváriumom egy Eheim 2224 es külső szűrőm és egy 15w os világítótestem meg persze a fűtés. Csak garnélák lennének az akváriumban kezdésnek yellowkat vagy red cherryt raknék bele néhány egyszerűbb növénnyel (Valiznéria, anubias nana, gömbmoha meg talán jávai moha) van 2 db mangrove gyökerem is dekorációnak.

Kérdésem az lenne, hogy milyen talajt válasszak nem akarok durván belefogni a növényezésbe viszont azt sem szeretném ha a növényeim csúnyák algásak lennének (van itthon GA macro micro meg easy carbo). A másik kérdés pedig nem lesz-e ez a külső szűrő sok ehhez a kicsi akváriumhoz (eheim 2224)? Mangrove gyökér mehet-e dekorációnak vagy a garnélák mellé nem érdemes esetleg a takarítást víz áramlását nagyon megnehezítené? Világításnak elég-e ez a 15w-os 54-765 ös sylvania cső?


Túlszűrt akvárium nincs! Csak az áramlással kell valamit kezdened, mert a garnik nem szeretik a nagyon mozgó vizet. Pl, esőztető, lilipipe.... Ha szobában tartod, nem igazán kell fűtés, a szobahőmérséklet az általad említett fajoknak megfelel. 22-25 Celsius között érzik jól magukat. A fény a garniknak elég, a növényeknek kevés. Tehát csak minimális tápozás kell, különben algásodni fogsz. A garnélák amúgy sem szeretik a tápot.....Easy Carbo felejtős, max az ajánlott adagolás NEGYEDE!!! Valamilyen olyan talajt vegyél, ami ajánlott mind növényeknek, mind garnéláknak. pl. Aquatic Nature Pro soil, vagy Shrimp soil. A kettő gyakorlatilag ugyanaz. Valamilyen moha mindnképpen legyen, legjobb és legegyszerűbb a jávai. Nem túl fényigényes növényeket is tehetsz, Bolbitis, Microsorium..... Mangrove mehet, de ki kell főzni, mert színezi a vizet. Inkább RedMoor gyökeret tennék. Persze azt is ki kell főzni.....Mindent ki kell főzni, az akváriumot kisavazni és alaposan kimosni, a növényeket buborékos ásványvízbe beáztatni.... Az AN talajt nem kell kimosni, az mehet rögtön az akváriumba.
Remélem szép kis akváriumot csinálsz.
Üdv: Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.10.10. 20:55

Frettner írta:
JeffJN írta:Sziasztok!

Szeretnék egy garnélás akváriumot csinálni amiben a segítségeteket kérném. Van egy 32l es (45x25x28) akváriumom egy Eheim 2224 es külső szűrőm és egy 15w os világítótestem meg persze a fűtés. Csak garnélák lennének az akváriumban kezdésnek yellowkat vagy red cherryt raknék bele néhány egyszerűbb növénnyel (Valiznéria, anubias nana, gömbmoha meg talán jávai moha) van 2 db mangrove gyökerem is dekorációnak.

Kérdésem az lenne, hogy milyen talajt válasszak nem akarok durván belefogni a növényezésbe viszont azt sem szeretném ha a növényeim csúnyák algásak lennének (van itthon GA macro micro meg easy carbo). A másik kérdés pedig nem lesz-e ez a külső szűrő sok ehhez a kicsi akváriumhoz (eheim 2224)? Mangrove gyökér mehet-e dekorációnak vagy a garnélák mellé nem érdemes esetleg a takarítást víz áramlását nagyon megnehezítené? Világításnak elég-e ez a 15w-os 54-765 ös sylvania cső?


Túlszűrt akvárium nincs! Csak az áramlással kell valamit kezdened, mert a garnik nem szeretik a nagyon mozgó vizet. Pl, esőztető, lilipipe.... Ha szobában tartod, nem igazán kell fűtés, a szobahőmérséklet az általad említett fajoknak megfelel. 22-25 Celsius között érzik jól magukat. A fény a garniknak elég, a növényeknek kevés. Tehát csak minimális tápozás kell, különben algásodni fogsz. A garnélák amúgy sem szeretik a tápot.....Easy Carbo felejtős, max az ajánlott adagolás NEGYEDE!!! Valamilyen olyan talajt vegyél, ami ajánlott mind növényeknek, mind garnéláknak. pl. Aquatic Nature Pro soil, vagy Shrimp soil. A kettő gyakorlatilag ugyanaz. Valamilyen moha mindnképpen legyen, legjobb és legegyszerűbb a jávai. Nem túl fényigényes növényeket is tehetsz, Bolbitis, Microsorium..... Mangrove mehet, de ki kell főzni, mert színezi a vizet. Inkább RedMoor gyökeret tennék. Persze azt is ki kell főzni.....Mindent ki kell főzni, az akváriumot kisavazni és alaposan kimosni, a növényeket buborékos ásványvízbe beáztatni.... Az AN talajt nem kell kimosni, az mehet rögtön az akváriumba.
Remélem szép kis akváriumot csinálsz.
Üdv: Dezső


Köszi a segítséget!

Esőztetőt akarok bele rakni meg a kimenő ágon amúgy is lehet változtatni az áramlást van 1 kis csap amivel el tudom zárni illetve kisebbre venni az áramlást, van 1 szivattyúba bemenőn is de ha jól tudom azt nem szabad visszafogni mert az nem tesz jót a motornak (remélem jól tudom). Olyan szobában lesz ami nem fűtött ezért kell neki szerintem a fűtő. Igyekszem majd kis fényigényű növényeket válogatni és csak nagyon minimálisan tápozni. Heti 1x 50% os vízcsere az elég? Kell a talaj alá külön növénytalaj is? Illetve a külső szűrőbe milyen szűrőanyagot tegyek? Régen asszem eheim mech és substrat pro volt benne de ahogy néztem ezeknek az ára elég magas esetleg van valami olcsóbb alternatíva ami hatékony (két kosaras a szűrő)?

Akvárium kisavazva mangrove kifőzve igaz még így is ereszti a levét kicsit de talán a heti egy 50% vízcserével nem lesz annyira ideje színezni. Növényeket miért kell buborékos ásványvízbe rakni?
Héten neki is akarok látni az akváriumnak csak inkább 5x kérdezek mint 1x elrontsak valamit előző halas akváriumomból sokat tanultam ott sikerült minden hibát elkövetnem itt most igyekszem mindent jól csinálni :D .

Üdv,
Gergő
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.10. 23:01

A bubis víztől megdöglik minden nem kívánatos élőlény. Hydra, planária, csibor.....
Amúgy 30% heti vízcsere az ajánlott.... egyesek szerint. Persze van aki gyakrabban cserél kevesebbet, állítólag az a jobb. De többet nem illik.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.11. 17:59

Az akváriumi szivattyúk szívó ágát nem szokták befojtani mert nem tesz jót nekik .Az iparban is csak ritkán alkalmazzák pl változó víz magasságnál .Be kavítálhat eszi a lapátozást ,motor nem erre lett kitalálva. De lehet ha gyárilag ez benne van akkor lehet valamennyire befojtani .De szerintem a nyomó ágat fojtsd inkább az biztosabb
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.10.12. 13:24

Frettner írta:A bubis víztől megdöglik minden nem kívánatos élőlény. Hydra, planária, csibor.....
Amúgy 30% heti vízcsere az ajánlott.... egyesek szerint. Persze van aki gyakrabban cserél kevesebbet, állítólag az a jobb. De többet nem illik.


Ezt eddig nem tudtam köszi a segítséget!

boomo írta:Az akváriumi szivattyúk szívó ágát nem szokták befojtani mert nem tesz jót nekik .Az iparban is csak ritkán alkalmazzák pl változó víz magasságnál .Be kavítálhat eszi a lapátozást ,motor nem erre lett kitalálva. De lehet ha gyárilag ez benne van akkor lehet valamennyire befojtani .De szerintem a nyomó ágat fojtsd inkább az biztosabb


Szerintem a szívó ágon azért van csap, hogy ha takarítod a szűrőt és szétszeded akkor el tudd zárni a vizet és ne kelljen a csövet újratölteni vízzel. Én is a nyomó ágat szeretném lefojtani kicsit nem akarom tönkretenni a motort.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.11.03. 17:26

Közben sikerült mindent beszerezni és beindítottam az akváriumot 1 hete megy. Talaj végül bazalt lett növények jávai moha rákötözve egy mangrove gyökérre és egy asszem vasfára. Ami a problémám, hogy 30 l re az eheim 2224 kicsit combos lett és szerintem ha belekerülnek a garnik akkor pörögni fognak. Hiába az esőztető a víznyomás így is erős lefojtani meg a nyomóágat nem szeretném mert azzal is csak a motort terhelem. Esetleg valami ötlet?
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: taksoft » 2012.11.03. 18:35

Nyugodtan fojtsd le a nyomóágat(!), a motort nem terheled vele. Az ilyen centrifugálszivattyúk -mint ami a szűrőben is van- minél kevesebbet szállítanak, annál kisebb a teljesítményigényük. Tudom fura, de hidd el, hogy így van.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2012.11.04. 17:15

Megpróbáltam de a motor hangja ha egy bizonyos pontnál lentebb zárom a csapot megváltozik hallani rajta, hogy elkezd erőlködni nagyobb is lesz a hangja.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég