Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 10:27

Kedves fórumtársak,minél több véleményre lenne szükségem!
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: smokie » 2011.03.18. 11:08

Én az Aquatic Nature Coocon 7-et használom és meg vagyok vele elégedve.
Viszont az akasztósban kicseréltem a gyári szűrőközeget égetett akvarisztikai agyaggranulátumra. Sajnos a neve most nem jut eszembe, de talán eurolitnek hívják. Ezt a szűrőanyagot úgy kb. 15 évvel ezelőtt vettem 5l-es kiszerelésben.
A lényeg, hogy érdemes kicserélni a gyári szűrőanyagot valamilyen nagyobb felületű szűrőközegre. Ez lehet lávakő, zeolit, Seachem Matrix, Bio Rio, Substrat Pro, ...stb.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.18. 12:26

TheOry írta:Na akkor a 3 jelölt:
Aquatic Nature Aquarium COCOON 6 (31,2 L) Solar DuoBoy 26W világítás,- flow 200 Biológiai akasztós szűrő kb 30e ft
sera biotop nano cube 60 l, 18 w t5, sera flow stp 1000 szűrő, 750-1400l/h, kb 55e ft
Aquatic nature evolution 37l, biológiai belső szűrő 500l/h, 2 x 11W / 37 liter világítás (2 x Evolux White 6500 K) kb 40e ft

pls segítsetek dönteni,melyik lenne a legideálisabb


Nálunk megy két db. Aquatic Nature Aquarium COCOON 6, én meg vagyok vele elégedve, na meg a növények és a garnik is. DE! A hozzá adott szűrő kicsi és zajos. Én megbeszéltem a kereskedővel, hogy ezt nem kérem hozzá, hanem másikat. Aquael FZN1 akasztós szűrő csendes és sokkal nagyobb a szűrőkosarak térfogata is. Persze egy jó kis Eheim külső szűrővel is biztos jó lenne... ;)

Sok sikert! :)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.18. 13:20

TheOry írta:Akkor ezt se ajánlod?:) melyik legyen? Nem szeretnék belső szűrőset,mármint ami látszik


Szia Gábor!

Én szándékosan nem mondom azt, hogy válaszd az egyiket vagy a másikat. :)
Mindenkinek mások az igényei, lehetőségei és az elérendő céljai. Így érzésem szerint az segít a legtöbbet, ha a mérlegelendő dolgokra és az esetleges buktatókra felhívja valaki az ember figyelmét. ;)
Régóta ehhez tartom magam és szerintem maradok is ennél a szokásomnál.

Gabo
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 13:31

A másik kettővel kapcsolatban valami vélemény? A 60les tetszik,csak a világitás és a szürő elég lenne e?

Gabo:én azt kértem hogy a 3 közül segítsetek választani, hogy melyiket érné meg megvennem,technikai,ár,használhatóság szempontjából, mert még teljesen kezdő vagyok és kell valami segítség az elinduláshoz.
Ezért is köszönöm hogy elmondtad a véleményed a hagennel kapcsolatban is. Azt már írtam hogy nagyjából milyen akit szeretnék kialakítani,csak azt nem tudom hogy a 3 közül melyik lenne erre a célra a legjobb.
Amint kesz helyem,és sokat tanultam, veszek egy nagyot,de addig is csak ez a pici lesz,amivel tanulok majd,és nem akarom már az elején elb*szni azzal hogy nem jót veszek,és cserélni kell a lámpát szűrőt stb. Ezt inkább meghagynám a nagyra:)
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.18. 13:53

Gabo írta:Én szándékosan nem mondom azt, hogy válaszd az egyiket vagy a másikat. :)
Mindenkinek mások az igényei, lehetőségei és az elérendő céljai. Így érzésem szerint az segít a legtöbbet, ha a mérlegelendő dolgokra és az esetleges buktatókra felhívja valaki az ember figyelmét. ;)
Gabo


Szia Gabo!
Szerintem pont ez történik: elmondtuk a véleményünket ill. a tapasztalatainkat meg a buktatókat... ;)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 14:37

gordiusz írta:
Gabo írta:Én szándékosan nem mondom azt, hogy válaszd az egyiket vagy a másikat. :)
Mindenkinek mások az igényei, lehetőségei és az elérendő céljai. Így érzésem szerint az segít a legtöbbet, ha a mérlegelendő dolgokra és az esetleges buktatókra felhívja valaki az ember figyelmét. ;)
Gabo


Szia Gabo!
Szerintem pont ez történik: elmondtuk a véleményünket ill. a tapasztalatainkat meg a buktatókat... ;)



Köszönöm szépen! Nem azt akarom hogy azt mondjátok meg, hogy ezt a szűrőt, meg ilyen lámpát, hanem h a 3 közül mindent összevetve, melyik éri meg és melyik a jobb, mert erre a kicsire nem akarok plusszba költeni sokat, azt majd a nagyra. Elég lesz most tanulni pl a 60ezres sera, meg a talaj,növények stb.
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.18. 17:29

Nyugi, nem is bántásból írtam azt, amit írtam. :)

Egyébként szerintem nagyjából végig mentünk már a három jelöltön. Nem tudnám azt mondani, hogy az egyik jobb mint a másik.
A Cocoon 6 esetében a szűrő igényel némi tuningot a szűrő közeg cseréjével. Vagy ha ez nem lenne elég vagy túl zajosnak találnád, akkor az egész szűrőt érdemes cserélni valami erősebbre, méretesebbre, jobbra. Akasztósból nálam egy AquaEl FZN-1 vált be ilyen szempontból. A kompakt fénycsöves, 26 W-os világítás elég egy kezdő növényes akváriumhoz. Induló költség szempontjából ez az előnyösebb, de ha esetleg másik szűrőt szeretnél hozzá venni, akkor az még emelni fog ezen a költségen.
A Sera Biotop Nano Cube 60 és az AN Evolution közel ugyan azt nyújtja. A szűrőrendszerüket elég nehéz lenne felülmúlni. Ahogy írtam is neked, kb. 6 liter vagy még nagyobb is az űrtartalma (ehhez ismerni kellene a doboz méretét), és lényegében bármilyen szűrőanyagot bele tudsz tölteni a 4 rekeszbe. Ilyen szűrést vagy külső szűrővel vagy házi barkácsmegoldással lehetne még megvalósítani. A világítás szempontjából az Evolution talán több variálásra ad lehetőséget a tetőbe szerelt két fénycsővel. Könnyebb variálni a színekkel igény esetén. A 2x11 W pedig elég lehet egyszerűbb növények esetében 31 literhez (ennyi ugye a hasznos térfogat). A Sera cserébe T5 fénycsövet használ, amiből elég szép választék van, ha szétnézel a boltok oldalán. Nem tartom kizártnak azt sem, hogy egy lépéssel erősebbet is be lehet rakni szükség esetén, én legalábbis kicsit kevésnek érzem a 18 W-ot 60 literhez. (Ha valaki használ T5-ös fénycsöveket az talán tud nyilatkozni ezzel kapcsolatban.) A Sera esetében fűtést is kapsz, ami ráadásul szintén a szűrőbe kerülhet elhelyezésre, szóval nem rondítja az akvárium belső terét.
Ami jelentősebb különbség, hogy a Sera közel kétszer akkora, mint az Evolution. 60 vs. 37 liter.
Költség szempontjából látszólag húzósabb ez a kettő, de ahogy mondtam, ez relatív. Érdemes utánaszámolni, hogy külön-külön mennyiből valósítható meg az, amit a két szett nyújt. Ráadásul itt nincs külső szűrő, nem lóg ki egy akasztós szűrő sem, nincs külön lámpatest, hanem egyetlen kompakt csomagban van megvalósítva az egész. (Ezért szemezgetek én is valami hasonló megoldással egy következő akváriumhoz.)

Kihagytam még valamit?
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.18. 18:09

Sztem nem. De valami hasonló választ vártam:) köszi az szokásos, hosszú válaszodat:d tényleg sokat segítettél és mibdenki más is aki válaszolt!
Megprobálom kideríteni hogy elég e 18wos t5, ha igen akkor sera, ha nem akkor AN. Na, valaki valami infot?:)
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.03.18. 19:11

Üdv Gábor,

2 szetthez nem tudok hozzászólni, mert nem is láttam még őket. coccon-t ismerve bátran merem mondani én nem választanék másikat, mert ezt ismerve nincs okom mással próbálkozni. TETSZIK, JÓ, IGÉNYES
Túl nagy tapasztalatom sincs mert össz. 2 garnélás szettet raktam össze.
Mindkettő a garnélák megelégedésére üzemel.
Coccon 2 huszonpárliter 13Wos lámpa flow60 saját akasztós szűrője+ levegőhajtásos szivacs pluszban
3hét üresen+ 2,5 hónap garnikkal amano+ yelow+ neonhal+ 1 zebracsiga, shrimp soil

Coccon 3 32l flow 200 lefolytva a beszívócsőbe rakott szivacscsal, 26 W lámpa, + teljes háttér mögé rakott matten
3hét üres+ 2 hét garnikkal RC + aprószemű bazalt

Tapasztalataim:
coccon 2-be nekem teljesen elég a 13W (mondjuk csak karácsony- és jávai mohához) de azokat indítás óta már 2x feleztem!
burjánzik, egészséges, méregzöld
coccon 3 as túl fiatal még tapasztalathoz Nem mérvadó az én tapasztalatom komolyabb növényekhez

24Lhez 60L/ óra nekem picit nagy "balhét" csinált - garnélák boldogan sétáltak alatta, őket nem zavarta.
32L- 200L/ órás nagyobb akasztóst először lefolytottam, majd esőztetővel gond nélkül üzemelt

A szettben /FLOW 60 vagy 200 néven fut az akasztós szűrő -erről beszélek/
A 60as tényleg pici, de azért pakolható bele szűrőtöltet, nekem van +szivacs is+ Juwel cirax is, áramlást kicsit visszafogja,
és ha motor fölötti tárolóba /itt a legnagyobb az örvény/ szivacsot kaktam és nem mást, akkor nagyon halk.
Egyszerűen és tök jól lehet szabályozni a beszívott víz mennyiségét.
Ha sok vizet töltessz az akiba a viz csobogása sem nagy, én 4 méterre alszom az akitól nyitott ajtóval a szomszéd szobában.

Aquatic nature Shrimp-Soil teljesen bevált, garnélák imádják.
min 3 hétig járasd garnéla nélkül /4hetet javasolnak a nálam tapasztaltabbak/
tényleg nem állt be az aki vize elötte, utána csúcs jó, én még mulmot nem szívtam le 3 hónap alatt, kristálytiszta a viz
heti 1 x 1/3ad vizcsere van, mindig találnak a garnik valamit benne ami ehető, etetni 2 naponta keveset etetek

én óvatosan átmostam 1x (pormentesitettem)


Gábor
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron