JO PAP IS HOLTIG TANUL

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.03.10. 12:23

Szervusztok!
"CSAK TISZTA FORRASBOL" es is lehetne a cime ennek a temanak. Felteszem a forumra 1 "garnelatenyesztovel" tortent levelezesem tanulsagait.

Idorendi sorrendben a level aljatol kell olvasni.
2010 karacsonya korul kezdodik a levelezesunk, aztan a lenyeg az 2011. februar vege- marcius eleje (tehat egeszen friss) folytatodik es be is fejezodik! Nem "Happy end"-el, mert rendesen atvagtak!
Tulajdonkeppen az "Engedjetek meg, hogy elmondjam eddigi garnelas tapasztalataimat" folytatasanak a 2. resze is lehetne. Erre a cikkre irt valaszokra kedztem el "nyomozni". Tenyleg milyen garnelakat kaptam en a beigert Babaulti es Piros, valamint kek tigrisek helyett?????

CONCLUSION:

INNENTOL A LEVELEZES


Feladó: Lizi
Cím: RE: RE: RE: A válasz!
Dátum: 2011. 03. 06. 09:45:03

Szervusz Ervin!
Nem vagyok zoldfulu. Elmeletileg en mar regen felkeszultem a garnelazas fortelyaibol, amikor veletlenul hozzam kerult 1 iciri-piciri (kb. az a meret, amit Te hoztal) Amano garnela. Az, hogy Amano, az csak honapok utan derult ki, hiszen kicsi korban egyformak. Ennek lassan 1 eve mar.
Miutan a kis garnela szepen novekedett, utanna neztem mindennek a neten, tobb, mint 600 MB-nyi anyagot gyujtottem ossze a magyar es az angol web-site-ken. Aztan tudatosan vettem Amanokat, es Sakurakat.
Tisztaban vagyok azzal, hogy a Caridina cf.babaulti (Indian zebra) NEM keresztezodik a Neocaridina heteropodaval, es foleg nem lesz beloluk 1 mas faj, pl. Caridina cf. cantonensis Tiger.
De ezzel Te foleg tisztaban vagy!, remelem.
Te azt irtad hogy zold babaultid, valamint piros es kekes-zold tigrisgarnelaid vannak.
En ezt rendeltem Toled!
Amit Te babaultinak es tigrisnek arulsz, az nem mas, mint a Neocaridina heteropoda vad valtozata.
Nezz utanna a neten Te is.
Sok kutatas utan talaltam fotokat ezekrol a garnelakrol, amit Te "tigris"-kent es babaultikent arulsz. Teszek fel Neked fotokat ezekrol a garnikrol meg ma, ezt megigerem.
DE EZEK a kis garnelak NEM AZOK, amiert en elcsereltem a halas csapatomat! Egyszo mint 100, NEM BABAULTI es NEM TIGRIS garnelakat kaptam!, csak garnelakat, aminek a teste csikos, ami a vad heteropoda!
Szeretnem, ha hoznal nekem a megallapodasunk szerinti garnelakat zold babaultit, piros es kek tigrist (mondjuk Szentgyo-tol, vagy valamelyik "nagy" garnelastol - ha mar Neked nincs, igereted ellenere) es megigerem, hogy elfelejtem ezt az egesz szituaciot.
Idoben ertesits a dontesedrol.
Meg 1. Nem kell a hozzajarulasod ahhoz, hogy feltegyem a nagykepu, lekezelo valaszaidat, az egesz levelezesunket a forumra. Siman csak figyelmeztetem a garnelakra esedezo "kollegakat", hogy megbizhato forrasbol vasaroljanak. Ennyi.
A 1/2 -1 centis garnelakra meg nincs mit mondani. Ekkorak voltak a beigert 2 cm-esek. Lenyeltem a dolgot, gondoltam itt vannak, most mar csak az a "dolguk", hogy cserepedjenek, aztan majd.... szaporodjanak. Ezt be is valtottak a garnelak, nem csalodtam bennuk.
Nem vasarolok ossze-vissza garnelakat!
1. Tisztaban vagyok azzal, hogy NEM lehet osszerakni minde fajta garnelat (de errol is kapsz tablazatot meg a mai nap folyaman) kulon Neked "Ervinnek ajanlom" cimszo alatt az albumomban meg fogod talalni.
2. Sajnos az iciri-piciri rokkant nyugdijambol nem telik + garnelakra, ezert csereltem el a halaimat babaultira es tigrisre. Ezt igerted Babaultit es Tigrist!!!
Udv: Lizi


Feladó: ervin
Cím: RE: RE: A válasz!
Dátum: 2011. 03. 05. 23:14:29

Kedves Lizi!

Bocs!
Nekem babaulti és red sherry garnéláim vannak!
Amikből létrjött nálam a csíkos változat, pirosban, kékben,
és barna színben!!!!!!
A csíkos változatát nálam járt, több akvarista is tigrisnek mondja!
A nagy kavakládban visszajött a se barna se fekete szín!(rendkívül érdekes és jól öröklődő)
Ez a szín másoknál is előfordult, viszont rendkívül ritka.
Amikor a garnélákat kieresztetted számolás nélkül!!!!!!!
Szóltam, hogy többet hoztam mint amennyiben az egyezségben megállapodtunk! Elmondtam akkor is hogy a csíkos tigris kinézetü garnélák miből jöttek létre (lásd fent)!
A garnélák fajtáit és színváltozatait viszont aki ezzel komolyan akar foglalkozni az tanulja meg felismerni az adott fajt első látásra!
Továbbikaban Én sem zárkózom el az elöl ha valaki ténylegesen akvarista-baráti megállapítást tesz adott faj vagy fajok hovatartozásáról.
Nem érzem magam becsapónak, annak ellenére ahogy Te azt leveleidben állítod!
Hisz tavaly amikor a csere létrejött közöttünk, mindkettőnk megelégedése kölcsönös volt!!
Azóta rengeteg idő eltelt, nem látok bele a Te akváriumodba és akkor már voltak benne garnélák az általam vitt garnélákon kívül, és kitudja azóta mennyit tettél hozzá máshonnan!
A kettőnk privát levelezése másra nem tartozik!
Nem járulok hozzá a közös levelezésünk semmilyen nyilvánosságra hozatalához!
Ellenkező esetben az adatvédelmi törvényre hivatkozva büntetik azt aki harmadik fél számára a másik fél hozzájárulása nélkül továbbadja, kiadja a személyes adatait!
Utóiratra válaszolva, megkaptad azt amiben megegyeztünk,amit ígértem!
Hiszen halakért cserében garnélát kaptál!(nem tigris garnélát, amit én sosem állítottam hogy azok)

Üdv.Ervin

Feladó: Lizi
Cím: RE: A válasz!
Dátum: 2011. 03. 05. 08:15:14

Szia Ervin!
Szoval nem tudod, de azt hiszem inkabb nem akarod tudni, hogy milyen garnelakat arulsz tigris es babaulti neven!
Nincs semmi baj! Csak az araknal van iszonyatos kulonbseg. 1 RC-t 70-100 Ft kozott lehet venni, addig Te 350 Ft/db-al szamoltad fel nekem a csapatot.
Most megtanultam, hogy meg a 40 ev koruli, jol szitualt "tenyesztok"-ben sem lehet megbizni. Gondoltad: Mit akar garnelazni egy kozel 60 eves no! -igaz?
Az eredeti megallapodasunkon felul en meg boven adtam Neked halat! En nem szamoltam, hogy hany db 350Ft-os garnela ara csuszik csak ugy a zsebedbe.
Boldog vagy? Megeri kockaztatni a becsuleted par szaz forintert?
RC-kert nem csereltem volna el a halascsapatot, ezzel Te is tisztaban vagy!!!!
Piros es kek tigriseket, meg zold babaultit igertel. Amiket meg hoztal 1/2 - 1 cm-es garnelakat, abbol tenyleg nem lehet megallapitani a hovatartozasukat. Szemuveg nelkul meg a garnelakat sem lattam meg, olyan hatalmas meretuek voltak.
De ettol fuggetlenul nincs semmi baj, mivel tulajdonkeppen ezeknek a kis garnelaknak koszonhetem, hogy tudom, hogy jol csinalom. Edesek, jol erzik magukat, szaporodnak. Szeretem oket.
"Csak" a fajtajuk erdekelt volna engem is es a "nagykozonseget" is, ha mar egyszer igy alakult, ahogy alakult. De hala az egnek, hogy legalabb kiderult a hova NEM tartozasuk!
Engem pl. azert erdekelt volna most mar a spec. nevuk, hogy, ha majd eljutok odaig, hogy eladosorba kerulnek, hogy hirdessem meg.
Mondjam en is azt, amit irtal? idezlek: " Megengedem minden kedves érdeklődőnek, hogy azt lásson és gondoljon a garnélákban amit akar!"
Ok. Akkor, ha valaki babaultit keres, annak babaultik ezek a garnelak, aki tigris keres, annak tigrisek? Igy gondolod?
Ervin! Ezt el lehet 1x jatszani!
Nem tudom mit szolnal hozza, ha ezt a levelezest felraknam az akvarista illetve a garnelas forumokra!
Lehet, hogy tobbe nem lenne gondod arra, hogy ki minek lassa a garnelaidat.
Udv: Lizi

Ui. Csak annyit kellet volna mondanod, hogy bocs. Viszek abbol a csapatbol, amit igertem eredetileg!


ervin írta:
Szia Lizi!
Red sherry,babaulti!!!
Megengedem minden kedves érdeklődőnek, hogy azt lásson és gondoljon a garnélákban amit akar!
Az azonosításanak az egyszeüség kedvéért ezzel a részemről vége!!!
Üdv.Ervin

Lizi írta:
Szia Ervin!
Feltettem a kerdest, erre fel jott az a valasz, ami tulajdonkeppen 4 csoportra oszthato
1. fogalmuk sincs, de ez nem tigris, az biztos! A Caridina cf.cantonensis Tiger igy nez ki... irtak es kuldtek sorban a szinvaltozatok kepeit, vagy web-site cimeket, ahol megnezhetem.
2. a pink szin belefer meg az RC-be
3. az alapbol attetszo, csikos: a zoldes, kekes, feketes egyedek tulajdonkeppen "seszinu" RC-k. Tehat Red Cherryk, de ... annak is a silany valtozata, a vadon megtalalhato Heteropoda.
4. A tenyesztonek tudnia kell, hogy mit arul tigriskent.
Ezert kerdeztem Toled, hogy melyik/milyen fajta a "mi" tigriseink - mert nem akarom tudomasul venni, hogy ezek a kis garnelak "csak" vad heteropodak lennenek-.
Termesztesen visszajelzest varnak a garnelasok Toled (altalam), hogy milyen fajtak a garnelak, es ki a tenyeszto.
Koszonom a valaszod: Lizi



ervin írta:
Szia Lizi!

Szerintem feltehetnéd a kérdést a nagy szakértőknek, hogy mondják meg nagy mellénnyel hogy milyen fajta garnéláid vannak.
Üdv.Ervin

Lizi írta:
Szia Ervin!
Koszonom, hogy valaszoltal. Az RC az a Red cherry roviditese, es a "nagy"garnelasok az orszag teruleterol tobben azt irtak, hogy ez a garnela meg veletlenul sem tigris, hanem RC, annak is a silany valtozata.
En buszken feltettem a kepeket (Te is lathatod a lapomon) es mindjart le is hurrogtak.
A teny, hogy tenyleg meg sem kozeliti azokat a tigriseket, amelyeket FOTOKON latni. Tegnap amikor mar irtam, akkor epp Zamardibol irtak, hogy ezek nem tigrisek, biztosan nem Caridina cf, cantonensis Tiger (ujabb fotokkal illusztralva), hanem valami mas, de mi?
Hiaba irtam, hogy a testfelepitesuk teljesen mas, mint az RC-knek. Hosszu, nyulank es keresztben csikosak. Pirosak (nagyon sok), PINK szinu (3 kismamam van, ujbol petes -erre voltam kivancsi, hogy ez egy megszokott szin, vagy valami kulonlegesseg), fekete, es talan 1 sotetkekes csikos. Az alapszinuk sargas-attetszo. Szepen szaporodnak, tehat a tartassal nincs gond.
Zold babaultim meg biztosan nincs. Barna-fekete van, most is 2-3 forgatja a petet.
Mi a pontos neve a garnelaknak? Legyszives ird meg.
Koszi megegyszer: Lizi

ervin írta:
Lizi írta:
Szia Lizi!
Nem zavarsz, sőt örülök a levelednek.
Pl nem tudom mi az RC rövidítés és annak is a selejtje!!!!!
Kinek a képét kaptad meg? Mi van a fotón?
Milyen körülmények között tartja az állatait az aki a fotókat küldte!
Milyenek a víz paraméterei, megvilágítása adott víz zsúfoltsága stb.... .
A garnélák színe mindíg nagyban függ a fenti leírt és nem leírt körülmények együttes hatásától!
Más is vitt zegre garnélákat tőlem több alkalommal ugyanabból az eresztésből amiből Te kaptál és semmi hiba nem volt a színnel.
Vittek Pestre is és még sorolhatnám a többit .
Kivétel nélkül sehol nem jelezték a kifogásukat, köztük neves akvaristák!
Bizonyára ha mások ezt a dolgot jobban és fenköltebben művelik, hisz kritizálni mernek, nem kívánom meggyőzni őket az állításuk helyes vagy helytelenségéről!
Rád bízom a Te döntésedre hogy kitől milyen választ fogadsz el a kérdéses témában.
Üdv.Ervin


Szia Ervin!
Ne haragudj, hogy zavarlak, de... most mar muszaly rakerdeznem a garnelakra.
Ugyanis tobb garnelas azt mondja, hogy amit Toled kaptam garnelat az nem kek es piros tigris, hanem .... RC (annak is a selejtebb valtozata). Az biztos, hogy a kapott fotokon a garnelak mashogy neznek ki, mint az enyemek.
Nem akarom elhinni, hogy becsaptal, talan csak a veletlen muve, hogy egyik pici sem lett az, aminek hoztad.
Amit en babaultiknak gondolok az sem zold, hanem, barna, 1 db-nak a nyerge zoldes szinu.
Nekem par Sakuram es Amanom volt, a tobbi Toled van.
Varom es koszi a valaszod: Lizi


Feladó: Lizi
Cím: RE: Babaulti green,
Dátum: 2010. 12. 19. 08:21:39

Szia Ervin!
Nem adtam el a lyrakat, hiszen Te kerted az egesz csapatot. Kozben rajottem, hogy van meg 1 xiphohorus anyam fekete-piros. Szerintem osszejon vagy 70 hal.
Akkor a mai napom azzal fog eltelni, hogy pecazok. Mind a 2 akvariumot szetszedem, mert csak ugy tudom megoldani.
Anci fium van 1 hatalmas ivarerett (kb.5 eves), a parja elpusztult, igy a mostani felesege fiatal kb. 1 eves. Nem gondolkodtam az eladasan.
Ervin! Akkor maradjunk a Babaulti es a tigris mellett. Ezekbol hozzal legyszives. Rad bizom, hogy mennyire gondolsz. Gondolom Te sem varrialsz 1-2 db-on, mint ahogy en sem.
Udv. es varlak: Lizi
Sajnos nekem el kell mennem hetfon szerzodeskotesre, igy azt nem tudom elhalasztani, de, ha nem ernel ide a megbeszelt idoben, kesobb is jo,add meg a tel.szamod es en felhivlak, amint vegeztunk.


ervin írta:
Szai Lizi!
Valamikor lalálkoznuk kellene.
Szinte biztos hogy hétfő délelött megyek zegre.
Az érkezésem időpontja viszont nem tőlem függ, azt sajna más szabja meg.
Csak a hétfői nap jó nekem!
Igyekezni fogok hogy legalább dél-fél egyig gozzád érjek.
Köveim nincsenek, sima és gigant valisnériám van, valamint ivarérett babaulti green(350/db), red sherry(200/db), piros és kékes-zöld tigrisgarnélám(350).
A garnélák kivétel nélkül mindegyik 2cm, vagy kicsivel nagyobb ivarérett példányok,strapabírók.
Ird meg miből mennyire van szükséged és viszem.
Szóval a fentiek közül választhatsz kedvedre.
Köszönöm a lehetőséget és a hal felajánlást.
Kifejlett ancid esetleg van-e, amit szintén lecserélnél másra?
Várom mielöbbi válaszod.
Remélem a lirafarkú mamákat nem adtad külön és még megvannak?!
Üdv.Ervin

Feladó: Lizi
Cím: RE: Csere
Dátum: 2010. 12. 18. 17:10:04

ervin írta:
Szia Lizi!
Hévízen lakom és hétfőn vagy kedden megyek zegre.
Milyen növényt és mennyit kernél cserébe a halakért?
Garnélákból milyenre és mennyire gondoltál?
Érdekel a csapat, remélem még időben írok.
Várom leveled.
Üdv.Ervin


Szia Ervin!
Megneztem az adatlapodat es ugy latom red chery-eid vannak. Kaptam a mult heten 12 db gyereket ebbol a fajtabol, betettem oket egyenlore a plattisba, de ott vannak a sakuraim is. A sakurakat bovitenem, aztan erdekel a yellow fire, babaulti green, es a CRS , CBS is. Az az igazsag, hogy az BOYU akvariumot felszamolom, (maradnak a talajon levo halaim) ide rakom at a plattikat. A plattist viszont szeretnem megcsinalni garnelasnak, sot rendeltem egy 25 cm magas akvariumot, kimondottan garnelaknak.
De....mivel Te Hevizen laksz, ugy gondolom, hogy vannak szep -egyforma mintazatu- koveid is, amit szivesen vennek.
Ha most osszegezni kivannak, hogy mennyiert adom oda a halakat , akkor azt mondom, hogy 4.500 HUF (kb.50 hal), de en ennek a fejeben minden filler nelkul szivesen veszek -mint irtam- koveket, novenyeket, garnelakat.
A plattisomban is vannak novendek xiphohorusok, es black-borostyan mollyk (azt is megkapod -hiszen mind a 2 akvariumot szet akartam szedni, meg karacsony elott-)
Sot, mar megbeszeltem, hogy holnap vagyis vasarnap beviszem oket a szakkorbe, de a ho miatt meggondoltam magam.
Ha nem muszaj nem megyek ki a lakasbol.
Szoval...
Mindenkeppen jelezz vissza legyszives.
Udv. Lizi


Feladó: Lizi
Cím: RE: Csere
Dátum: 2010. 12. 18. 16:35:38

ervin írta:
Szia Lizi!
Hévízen lakom és hétfőn vagy kedden megyek zegre.
Milyen növényt és mennyit kernél cserébe a halakért?
Garnélákból milyenre és mennyire gondoltál?
Érdekel a csapat, remélem még időben írok.
Várom leveled.
Üdv.Ervin

Szia Ervin!
Mid van, mit tudsz ajanlani?
A csapat megvan, hiszen most tettem fel, es aprankent nem igazan akarom eladni (mar kertek a 2 db lyrafarku mamat).
Apro, nem magas novesu novenykekre gondoltam. Par to erdekelne.
Milyen garnelaid vannak?
A hetfo delutan nem jo nekem (2-5-ig kb), de elotte, utanna jo, a kedd szinten. Rokkantnyugdijas vagyok szivinfarktus miatt, tehat itthon vagyok.
Varom a valaszod: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.10. 12:58

Szia!

Elég nagy divat lett, a garnéla tartás, így sok olyan ember is kereskedik vele, akit nem érdekel.
Látja, hogy milyen árakon vannak, hall neveket innen onnan, és annak ellenére hogy nincs tisztában vele, hogy mit tart, eladja őket jó árakon.
Vicces dolog, hogy volt pofája piros és kék tigrisként eladni garnélát, és még arra sem figyelt, ha már kamuzik, figyeljen arra, hogy az ára is hihető legyen.
Valamilyen szinten, te is mulasztottál, hogy ilyen garnélákat kaptál, mert mikor megkaptad, meg kellet volna nézni, egyáltalán hasonlítanak e a garnélák, a tigrisekre.
,és ha valaki túl kicsi garnélákat akar eladni, azt meg nem szabad elfogadni.
Sajnos, vannak ilyenek, szerintem már mindenki találkozott, személyes vagy ismerősön keresztül ilyen helyzettel.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.10. 13:37

Egyetértek Norbival, és sajnálom, hogy ilyen tévedés/átverés (nem az dolgom megítélni) áldozata lettél. Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy magánlevelezést nem kellene kitenni a fórumra.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.10. 15:15

Én annyit tennék hozzá, hogy vannak nagyon szép vadszínű cherry garnélák, és én nagy szeretettel tekintek rájuk. ők is állatok. hálásak, VÁLTOZATOSAK, igénytelenek, és szelektálva saját szép színvilág alakítható ki, még egy teljesen kezdő által is. Nem tigris, nem babaulti, nem drága de mégis garnéla.

üdv, és több sikert a jövőben.

ui: örülök hogy írsz még a fórumra, szeretem az írásaid.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.10. 16:53

spuc írta:Egyetértek Norbival, és sajnálom, hogy ilyen tévedés/átverés (nem az dolgom megítélni) áldozata lettél. Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy magánlevelezést nem kellene kitenni a fórumra.


Hát én meg úgy gondolom, hogy IGEN! Aki aljasul becsapja az embertársait, az mindent megérdemel. Névvel, címmel, minden fórumon. Az ilyan az csak nevelgesse otthon a vad heteropodáit. Belegondoltál abba, hogy 10-15 x áron adja el hiszékenyeknek? 3-400 Ft-ér ad el 30 forintos állatokat, Kék meg Piros tigrisnek, amik alsó hangon 1500-3000 Forintba kerülnének. Szerinted ez rajta kívül kinek jó? És nem a párezer forintról van szó.....

(Jó, mondjuk aki Opel Astra árban szeretne Maserati Gt-t venni, az ne csodálkozzon, ha Kispolszkit kap.
CAVEAT EMPTOR! - ezt 2000 éve tudjuk.)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.10. 17:20

Úgy gondolom, jó helyen van itt ez a levelezés. Amíg nincs kint az illető valódi neve, addig nem sért személyiségi jogokat. Ha nem olvashatnánk, hogy az eladó tigrisként ajánlotta fel a garnéláit(lehet, talán és szerintem nélkül), akkor nem lenne egyértelmű, hogy hazudik, amikor azt írta, Lizi félreértette az egészet. Nem értette félre, megtévesztés történt, a csaló meg mossa kezeit.
Különleges, alig beszerezhető ritkaságként eladni a leghétköznapibb garnélát nem éppen etikus dolog, még akkor sem, ha elhiszem, hogy nem szándékos volt, csak tudatlanság. Egy szép sötétbarna heteropodát sokan megvettek volna a saját nevén is, például nekem is jól jönne pár példány, de nem 10X-es áron. És persze nem rendkívül ritka, csak az érdektelenség miatt nem túl elterjedt változat. Mivel a tenyésztése a legegyszerűbb mint közül, irreális összegnek tartom érte a nehezebben tenyészthető és alacsonyabb utódszámú változatok árát.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.03.10. 19:16

Koszonom az eddigi hozzaszolasokat!
Mint irtam, nagyon szeretem ezeket a kis garnelakat! Imadom nezegetni orakon at az akvariumjaimat.
En CSAK fel szerettem volna hivni a “leendo, jelenleg zoldfulu” garnelasok figyelmet, hogy mire figyeljenek.
“Elkovettem” azt a hibat Xman szerint, hogy nem neztem meg mit kaptam.

En meg eletemben most lattam eloszor pottomke garnelakat! Zalaegerszegen nincsenek tenyesztok, es arra tenyleg nincs penzem (bocs. NEM siras, CSAK teny!), hogy felmenjek BP-re garnelakert.
Olvastam, hogy a vegleges szinuk majd …. kialakul!
Kicsik is , meg stressz alatt voltak –a potrohon itt-ott lehetett latni a csik-kezdemenyezest-, stb… nem baj, gondoltam magamban! Vegre itt vannak! Vannak garnelaim, amire oly regota ahitoztam!
Megnottek, rengeteg utod van az akvariumban. De ezt a tortenetet ismeritek.

Semmi mas nem tortent, CSAK megbiztam 1 emberben!
Fel sem teteleztem rola, hogy atvag –vilag eletembe becsuletes voltam, talan ez is baj !- , beteg vagyok (nem panasz!) orultem, hogy eljon a lakasomra, elhozza a varva vart ganelakat, cserebe megkapja a halakat, amikre viszont o vagott!

Egyetertek Brutalmonkkal!
Ismetlem. SZERETEM ezeket a teremtmenyeket. Nem azzal van a baj, hogy CSAK Heteropodak!!!! Azzal van a baj, hogy vannak emberek, akik abbol elnek, hogy becsapjak a kuncsaftokat, es ebbol kovetkezik, hogy esetleg mar masban sem bizunk meg! NEM MINDEGY! 1 kalap ala veszik a becsuletes, szivuket, lelkuket kitevo garnelasokat, az ilyenekkel. En emlekszem meg Szentgyo irasara, amikor felvitte Bp-re (Eger? Ebben nem vagyok biztos) a Red Cherryket es a manus nem vette at, mert nem olyan pirosak. Abban is biztos vagyok, hogy Szentgyo NEM kockaztassa meg a nevet par 100 Ft-ert! De O Szentgyo, ez az ember pedig Ervin! Hatalmas a kulonbseg!

Brutalmonk! Koszi az utoiratot! - nagyon jol esett-.

Frettner! Most csak annyit, hogy itt csere tortent! En sem a bolti arban adtam a halakat, 50-rol indultunk, es a vege az lett, hogy kozel 100 hal, nem beszelve az 5 eves Ancifiurol es a parjarol, mert azt is megkapta.
Imadtam az Ancit a rondasaga miatt, de “mar kinotte” a kozel 20 cm-es meretevel a 80 valahany literes akvariumomat. Tiszta szivbol orultem, hogy tenyesztesbe kerul –nem gondolkoztam azon, hogy hany db halacska lesz utanna, az meg eszembe sem jutott, hogy ez a fiuanci mennyit visz a konyhara. Az Anciktol eredetileg nem akartam megvalni… mar nekik is elokeszitettem a kf. meretu csovekbol az ikrazohelyet, de jozan paraszti esszel vegig gondolkodva, odaadtam (300 l-es akvarium a kovetkezo lakhely), orultem annak, hogy a visszajelzes szerint orzi mar az utodokat!

Koszonom Moszat, hogy egyetertesz velem! EN lenyeltem ezt a beka -“garnelat”.
NEM dobom ki Oket, mert szeretem ezeket a kis allatokat!
Csak az eljaras.
Hulyenek nezni eloszor. OK.
2. alkalommal meg mindig magyarazzuk a mechanizmust.
3. alkalommal mar “megsertodunk!” MONDJAK meg a “nagy” garnelasok…
4. alkalommal meg mindig hulyenek nezzuk a masikat, megmagyarazzuk, hogyan jon letre 1 uj faj!
5. alkalommal, meg mindenki nezze annak aminek akarja?
HAT EZT NEM LEHETNE IGY CSINALNI!

Figyeljetek Fiuk!
En nem sertodom meg, ha valaki megmondja a velemenyet!
Elgondolkodom, es, ha elotte esetleg vitatkoztam volna –de kozben rajovok, hogy a masik felnek van igaza, lehet, hogy 1, nap, de az is lehet, hogy 1 ev - en BOCSANATOT szoktam kerni. Az is elofordult, hogy az illeto mar nem is emlekezett a dologra!
De… nekem is van tapasztalatom, nekem is lehet velemenyem.
Azt is irtam, hogy tovabbra is latogatom a forumot, csak… nem fogok irni!

DE! Ezt muszaly volt feltennem! FIGYELJETEK leendo garnelasok! “Nem minden garnela fenylik” illetve nem minden garnela tenyeszto “tenyeszto”, CSAK szaporito es
En megtanultam a lecket, az is lehetett volna a vitaindito cime, hogy “az okos szamar a mas karan tanul, a buta, meg a sajatjabol (vag meg abbol sem).

Orulok, hogy kb. 1 eve ratalaltam erre a forumra. Szinte minden nap belepek. Elolvasom az uj dolgokat, a javaslatokat, stb.
Amit tudok, annak a 35-40 %-at errol a forumrol tudom!
Koszonom megegyszer, de azert varom masok velemenyet is.

Kivancsi vagyok hogyan oszlik meg a forum. Tegyuk fel a szelhamosokat, vagy NE?!
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.10. 20:33

Teljes mértékben egyetértek minden hozzászólóval és Lizivel is! Szerintem is finoman szólva is etikátlan, nagyságrendekkel magasabb áron árulni valamit, mint amennyit az áruk. Örülök annak, hogy Lizi gondoskodóan, szeretettel bánik a garnélákkal, még ha nem is azok, mint amikre számított. Azzal is egyet értek, hogy a levelezés tartalma tanulságos, de mindezek ellenére én nem tettem volna ki egy az egyben. Végül is csak erre akartam utalni.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.03.10. 21:15

Laci!
Ha nem teszem ki az egesz levelezest, akkor nem derul ki az igazsag, az atvagas!
Az elejen, a cserekor ajanlja fel a Babaultit, es a Piros, kekes-zold tigriseket!, amit utanna tagad!
Azt pl. en sem tudtam, csak most az irasokbol, hogy mennyibe kerul a piros es a kek tigris! Biztos, hogy olvastam, de mivel nem erem fel anyagilag nem raktarozodott el az agyamba az aruk. Gyonyorkodtem a garnela fotokban amiket a net-en talaltam (le is mentettem), de azok mind kifejlett allatkak, rendes "beerett" szinekkel, arrol meg nem is beszelve, hogy kb. 5000x-es nagyitasban vannak felteve. Meg, ha tudtam is volna milyen eletben 1 tigris, akkor sem ismerem fel a 1/2-1 cm-es babyket. Tigrist kertem, mert ez volt az egyik felajanlas, tehat -gyakorlatilag- azt kellett volna kapnom.

Az utanna kovetkezo reszben mar csak a mellebeszeles van, es a hazugsag! Arrol nem is beszelek, hogy lenezo, lekezelo stilusban probalja megmagyarazni, hogy hogyan alakult ki Babaultibol es Heteropodabol a Tiger!!!!
Miutan kaptam Toletek sorban az infokat, kerestem, kutattam es ra is talaltam Neocaridina-denticulata sinensis (tehat a regi torzskonyvi nevukon) FOTOKKAL illusztralva ezekre a csikos kis Heteropodakra!
Nem veletlen tetettem ekkor mar magamat butanak. Abban remenykedtem eloszor, hogy bocsanatot ker es korrigalja a "tevedeset". Aztan mar kivancsi voltam arra, hogyan magyarazza meg ez az Ervinnek nevezett ember, a hazugsagat.
EN SZERETEM EZEKET A HETEROPODAKAT!
Mindig felfedezek valami ujat!
Pl. az is feltunt, hogy a pink szinu leanyzok kb. 10-12 petet forgat csak, mig a masik -gyonyoru- fekete-barna, vagy zoldes, de van sarga arnyalatu, teglapiros mamak pocija duzzad a kis jovevenyektol!
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: JO PAP IS HOLTIG TANUL

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.11. 12:13

Elég sokat gondolkodtam rajta, hogy töröljem-e a levelezést vagy sem, nem biztos, hogy nagyon szerencsés egy magánlevelezést kitenni egy nyilvános fórumra... Szerencsére egyértelműen nem derül ki, hogy ki az a bizonyos illető, a későbbiekben azért kerüljük az ilyesmiket. "Feketelistát" pedig egyáltalán nem fogunk vezetni! Épp ezek azok a dolgok többek közt, ami miatt ki van zárva mindenféle adás-vétel innen.

Ami pedig a történteket illeti... Sajnos elég sok inkorrekt ember van, ezzel nem lehet mit tenni, mindenkinek azt ajánlom, hogy alaposan nézzen utána annak, amit kínálnak, az elmúlt időben elég sokan kereste meg, hogy így vagy úgy pórul jártak a garnélavásárlás alatt. Sajnos a garnélákhoz nagyon kevesen értenek, de annál többen próbálják meg magukat hozzáértőnek beállítani. Én mindig azt mondom, hogy csak megbízható helyről érdemes vásárolni, akkor nem fog csalódás érni.

És ugye elég elcsépelt, de szerintem nagyon is helytálló, hogy "olcsó húsnak híg a leve"... Szóval óvatosan a mostanában feltűnő sok "tenyésztővel"...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron