Garnélás Nano indításban segítségkérés

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.08. 12:38

Szia Sho!
Vedlett az egyik legyező garnim a diszkoszos akiban. Lefotóztam neked a levetett ruciját, szerintem még gondold át, hogy egy nanoba tényleg akarsz-e legyező garnélát rakni. Tény, hogy nagyon békés jószágok, de böszme nagyok.

Kép
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: sho217 » 2011.03.08. 14:57

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, azt hiszem Eheim lesz, bár még megvárom, hátha viktorlantos addig megírja a tápkábeles dolgot... :) A talaj Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4kg-os lenne, igaz drága, de talán megéri. Növényből meg Tropica legigénytelenebbjei és alacsony igénnyel rendelkezői lesznek. :) Ha kevés a szűrés akkor felakasztok egy fnz2-est is. :)

................
Az Eheim 35L-es, tehát nagyobb kocka nano, és mindenféle képen szeretnék legyezőt, mert valami baromira jópofák. Max csak 2-3-at.
sho217
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.06. 11:55

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.08. 15:44

Te tudod, mit raksz bele. Egy-egy nagyobb lény könnyen borítja egy kis aki egyensúlyát. A 35 l kis akvárium (szerintem).
Amúgy javítottam már: FZN1 méretű szűrő jó lesz, előzőleg elírtam. :oops:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: sho217 » 2011.03.08. 20:21

gordiusz írta:Te tudod, mit raksz bele. Egy-egy nagyobb lény könnyen borítja egy kis aki egyensúlyát. A 35 l kis akvárium (szerintem).


Két Atyopsis moluccensis csak nem koszol olyan sokat nem? Max lesz mit takarítaniuk az RC-knek... :) Vagy optikai egyensúly torzításra gondolsz? A barátnőm kikötötte, hogy legyezőgarnéla legyen. ÉS tudjátok, ilyenkor nem lehet ellenkezni. (Persze én is akarok, mert nagyon vicces lények)
sho217
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.06. 11:55

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.08. 21:23

................
Még egyszer köszi a kimerítő válaszokat. A Dennerle akkor valószínűleg kiesett a listáról. Maradt az Eheim. Itt már csak akkor két kérdésem lenne:
- Azt mondod, hogy a Legnagyobb Eheim 35-ös szetthez már kevés a világítás. Akkor is kevés, ha csak a kisebb igényű növényekkel próbálkozom meg? Mert igazából csak 5e-rel drágább, mint a 24-es szett, viszont sokkal több benne a víz, így talán jobb az egyensúly, meg több garni fél bele.... Nagyon nem ajánlod? A Törökbálinti GA-ban van a bemutató darab mellett készlet is, mert a honlapjukon pár napja még nem írták.
- Vezetékek akkor hogy vannak az Eheimban? Külön 220-as kábele van a világításnak és a szűrőnek, és lehet csak a világítást időkapcsolóra rakni, vagy egy kábelen vannak?


A nagy akváriumhoz gyengének érzem ezt a 7 wattos powerled megoldást. Most spiky moha van bent meg talán staurogyne. A moha hozza a kis zöld hajtásokat, de a stau nagyon nyurgul. Ha csak garnizáshoz lesz és mohák/anubias stb lesznek akkor nincs gáz.


Vezetékek: Külön kábele van mindkét dolognak. Szűrő és világítás. Nálunk időkapccsolón van a világítás.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.08. 21:35

sho217 írta:Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, azt hiszem Eheim lesz, bár még megvárom, hátha viktorlantos addig megírja a tápkábeles dolgot... :) A talaj Shirakura Red Bee Sand aljzat - 4kg-os lenne, igaz drága, de talán megéri. Növényből meg Tropica legigénytelenebbjei és alacsony igénnyel rendelkezői lesznek. :) Ha kevés a szűrés akkor felakasztok egy fnz2-est is. :)


Szerintem elég lesz az Eheim belső szűrője, ha nem esel túlzásokba.
Viszont amennyire a képeken láttam az akvárium fedele elég passzosan megy a helyére. Értsd, nem biztos, hogy bármi mást rá tudnál akasztani, ha a szűrővel vagy a világítással történik valami. Vagy használod fedél nélkül, ami a belehulló por és a párolgás miatt nem túl szerencsés, a szökevény hajlamú lakókról nem is beszélve.

Az FZN-1 papíron 500 l/h-val forgatja a vizet, és 20-100 literig ajánlott. Ennek bőven elégnek kell lenni egy 35 literes akváriumhoz is. Ha az emlékeim nem csalnak a szűrő méretezésénél az a javasolt, hogy óránként legalább háromszor forgassa meg az akvárium vízét.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: sho217 » 2011.03.09. 00:51

Gabo írta:Viszont amennyire a képeken láttam az akvárium fedele elég passzosan megy a helyére. Értsd, nem biztos, hogy bármi mást rá tudnál akasztani, ha a szűrővel vagy a világítással történik valami. Vagy használod fedél nélkül, ami a belehulló por és a párolgás miatt nem túl szerencsés, a szökevény hajlamú lakókról nem is beszélve.


Köszi, hogy ennyire segítőkészek vagytok! Én is láttam, hogy teljesen zár a teteje, ha bővíteni kell, akkor majd megyek üvegeshez... :)
sho217
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.06. 11:55

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: sho217 » 2011.03.09. 00:58

viktorlantos írta:A nagy akváriumhoz gyengének érzem ezt a 7 wattos powerled megoldást. Most spiky moha van bent meg talán staurogyne. A moha hozza a kis zöld hajtásokat, de a stau nagyon nyurgul. Ha csak garnizáshoz lesz és mohák/anubias stb lesznek akkor nincs gáz.

Most csak bemutató darab van, de intézzük, hogy legyen állandó készlet. Hétfőn jön belőle néhány darab.

Vezetékek: Külön kábele van mindkét dolognak. Szűrő és világítás. Nálunk időkapccsolón van a világítás.


Köszönöm a segítséged! Elsősorban garnélás akvárium lesz, nem a növényezés a cél. Majd megnézem a GA honlapján mely növények alacsony igényűek, és melyeknek nem kell sok fény, meg majd az eladók tanácsaira is építek! :)
sho217
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.03.06. 11:55

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.10. 22:43

Elmúlt pár nap és a kis Eheim nanóban sokat cseperedtek a növények. Csak azért dobom ide be, mert sok olyan kérdés merül fel, hogy ezekkel a szettekkel lehet e növényezni, garnizni, nem e kevés a fény, a szűrés stb. Ezt az akit naponta tápozzuk és carbozzuk, de ennyi. Napi 8 óra világítás, lágy víz és heti vízcserék.

Kép

Szépen bedurrantak a növények... de valami mégis szúrja a szemem....
Sehol egy garni. Szinte üvölt az akvárium egy kis csapat szépségért. ;)
Legközelebb remélem már egy csapat garnival mutathatom.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.11. 09:33

Szia Viktor!

Igazán tetszetősen alakulnak! És azt hiszem a garnélák is szépen fognak mutatni benne. :) El is tudnám fogadni a mostani mellé... ;)
Le tudnád írni, hogy milyen növényekkel lett betelepítve? Engem leginkább a háttérben lévő leveles "zöldségek" érdekelnének, de gondolom más is hasznosítani tudja az infokat. Gyűjtögetem az ötleteket a következő projektemhez.

Egyébként ezek a képek megerősítenek abban, hogy power LED-es világítással már érdemes próbálkozni kisebb akváriumok esetén. A hagyományos LED-ekkel szemben viszont továbbra is fenntartásaim vannak.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron