Garnélás Nano indításban segítségkérés

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.03.11. 17:31

Szia Viktor!

Kérlek tegyél még fel képeket! Nagyon - nagyon jók amiket feltettél. Gratula!
Üdv.:

Gábor
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.15. 14:15

Az aljzatnak ki mit használ? Normál talajt csak, vagy alá megy növény táptalaj is?
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.16. 15:56

Megint....
30x30x35-ös garnis akváriumhoz melyik akasztós szűrőt vennétek:
Aquatic Nature Flow 200 Hang On Filter
- 100 literes akváriumig
- 200 L/h teljesítmény, szabályozható áramlással
- Gyorsan és egyszerűen cserélhető szűrőbetét (Bio-Cartridge 200)
- Alacsony fogyasztás: 4 W
- 50 Hz (220-240V)
- Méretei: 125 x 110 x 130mm
- CE minősítés
vagy
WAVE FILTER NIAGARA 190
Teljesítmény: 190 L / h - 3 W T
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.16. 17:46

Thaiteek írta:Az aljzatnak ki mit használ? Normál talajt csak, vagy alá megy növény táptalaj is?


Szia Thaiteek!

Talaj esetében az eldöntendő kérdés, hogy mennyire igényes növényeket szeretnél tartani.
Ha főleg mohafélék lennének, esetleg kis igényű növények, akkor táptalaj nélkül is jól lehet boldogulni. A szükséges tápanyagokat közvetlenül a vízbe is adagolhatod, hiszen a vízinövények nem csak a gyökereiken keresztül veszik fel azokat. (Persze ésszel, és persze csak olyan tápokat javasolt használni, amik a garnélákra nem veszélyesek.) Nálam az anubias nana tökéletes elvan úgy, hogy lényegében a fadarabokra lett ránövesztve és a sagittaria sem hiányolta még a táptalajt. A mohafélék pedig nem is rendelkeznek gyökerekkel. Valószínűnek tartom, hogy azok a növények, amik a természetben úszó növényként is előfordulnak tökéletesen tarthatók külön táptalaj nélkül is. Ezek legtöbbször csak kapaszkodásra használják a gyökereiket.
Igényesebb növények esetén viszont érdemes megfontolni a megfelelő táptalaj használatát is az aljzat alatt. Az így kialakított rétegekkel azt is befolyásolni lehet, hogy elsősorban melyik területen terjeszkedjenek inkább a növények.

Ha kicsit visszaolvasol, akkor a szűrőket szerintem elég jól körbejártuk.
A Flow 200-zal nekem nem voltak túl jó tapasztalataim, de ahogy írtam, lehet hogy csak én nyúltam mellé.
Elméletben mind a két szűrő elegendő áramlást kelt, de mind a két esetben érdemes némi tuningot végrehajtani a szűrőközegen. Gondolom nem akarsz havi rendszerességgel szűrőbetétet cserélgetni. ;) Én a cartride helyére egy műanyag lapot tennék, amivel a víz áramlását U alakba lehetne terelni a szűrőtartályban. A lap két oldalára pedig valamilyen jó fajta biológiai szűrőanyagot tennék, esetleg az elejére egy szűrő szivacsot, hogy a nagyobb szennyezéseket megfogja. Hogy ez mennyire lenne működőképes, nem tudom.
A magam részéről inkább vettem egy nagyobb szűrőt, ahol a két szűrőkosárba már szabadon lehet pakolászni bármilyen szűrőanyagot.
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a szívócsövet garnéla biztossá kell tenni. Bármit is húzol rá, az valamennyit vissza fog venni a szűrő teljesítményéből. Arról nem is beszélve, hogy a nagyobb "hulladék" darabok is ott fognak elakadni.
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.16. 19:02

Manado van itthon vagy 3 liter még.
A szűrőnél gondoltam ezekre a dolgokra, ezért is kérdeztem. "Igazi" külső szűrőt nem vennék egy ekkora aksihoz, habár ajánlottak egy kisebbet......Eden 501-est.
Szűrőközeg terén kerámiatölteten gondolkodtam. Van itthon bejáratott JBL SintoMec és MicroMec.
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.16. 21:06

Eden 501-ről Luna irt az akvakertészen:
http://www.akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=29&t=556
Nem volt elragadtatva tőle.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.16. 21:12

Olvastam már azt az írást.
Első nekifutásra inkább nem vettem meg, utána kell az ilyen dolgoknak nézni. :D
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.17. 00:02

Thaiteek írta:Manado van itthon vagy 3 liter még.
A szűrőnél gondoltam ezekre a dolgokra, ezért is kérdeztem. "Igazi" külső szűrőt nem vennék egy ekkora aksihoz, habár ajánlottak egy kisebbet......Eden 501-est.
Szűrőközeg terén kerámiatölteten gondolkodtam. Van itthon bejáratott JBL SintoMec és MicroMec.


A Manado szerintem megfelelő. A vöröses-barnás színével jó kontrasztot ad a növények zöldjével. Persze kérdés még az, hogy a lakók hogyan fognak mutatni rajta. Hogy a 3 liter elég-e, az attól is függ, hogy milyen dekoráció lesz és az hogyan lesz elhelyezve.
Azt nem tudom, hogy mennyire könnyűek a Manado szemcséi, de szerintem érdemes rá felkészülni, hogy amíg a növények gyökeret nem eresztenek, addig néha el fognak szabadulni vagy éppen elég könnyen ki lehet rántani őket véletlenül is. Nálam a sagittaria esetében az vezetett megoldásra, hogy majd 1 cm-rel mélyebbre dugtam, mint ahogy az javasolt volt. Csak később, miután a gyökerei megeredtek húztam kijjebb a megfelelő magasságig.

Szűrőből, ahogy előrébb már írtam én végül egy AquaEl FZN-1 mellett döntöttem. Itt írtam róla:
http://www.garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=11&t=528&start=10#p5856
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.17. 17:01

Az Eden 501-es max 25 literig sztem jó választás,nekem is az volt,de a 30 literesekbe már nem tenném bele.Egyébként meg ekkora kategóriás szűrőket gyakrabban kell takarítani mint a nagyobbakat,legyen ez külső vagy belső. Ha érdekel Éden ügyben valami akkor privátban szívesen válaszolok.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Garnélás Nano indításban segítségkérés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.17. 17:15

Az EDEN igazából sosem colt cél nekem, csak ajánlották.
Az fura nekem, hogy van ami valahol beválik, máshol meg nem. :shock:
Sok a variációs lehetőség egy akváriumnál.
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron