Hangos a szivacsszűrőm

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.05. 07:35

Sziasztok,
Jövendő kis garnijaim miatt vettem egy szivacsszűrőt. A kétkimenetes légpumpa egyik ágán egy porlasztó van, a másikra kötöttem ezt a kétszivacsos szűrő részt. Már mikor megvettem, vastagnak tűnt a kinyomó ága. Zavarta is a vizet annyira, hogy szegény halaim és garnijaim, ahányan voltak, annyifelé menekültek. De megoldottam, ráttem a végére egy szivacsot és azon keresztül jön ki a levegő és víz keveréke. Annyi problémám van vele, hogy nagyon hangos. Annyira bugyborékol, hogy attól aludni nem lehet. A belső szűrőm, szép halk volt, csak a harisnya miatt, amit ráttem a kicsik miatt, tényleg elvesztette a darabos anyagok kiszűrési funkvcióját, ami miatt ez nemigen vált be. Tudok ezzel a nyomorult szivacsszűróvel tenni valamit, hogy csendesebb legyen, vagy soroljam be a "hülyevagyokhogyeztismegvettem" kategóriába és vegyek egy másikat? 880 ft volt, úgyhogy nem ugrok a kútba, ha azt tanácsoljátok, hogy a szemetesben jobb helye van. A vizem egyébként gyöngyörű tiszta ezzel is, azzal nincs gondom.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túl nagy a belső szűrőm?

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.05. 09:58

A légpumpa csövét próbáltad szabályozni? Lehet kapni halasboltokban egy rendkívül gagyi kis csapos elágazót szilikoncsőhöz.
Kép
Ebből kiszeded a csapos elemet, és a levegő mennyiségét azzal szabályozod. Mivel két kimenetű a pumpád, a másikon nem fog több levegő jönni.
Ha nagyobb ellenállással szemben kell dolgozni a pumpának, akkor állítólag halkabb is.
A másik, amit tudok javasolni, hogy a szűrő kimenő csövét úgy állítsd be, hogy csak félig merüljön a vízbe, talán nem fog a annyira bugyogni.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Túl nagy a belső szűrőm?

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.05. 19:15

Köszi, ezt kipróbálom, hátha...
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: imi » 2011.03.05. 23:30

Esetleg a a kinyomó ágat fel lehet tenni olyan magasságba, hogy a teteje kilógjon a vízből 2mm-t.
Ugyanúgy megforgatja a vizet és a vízfelszínt is megtöri.
Nekem is volt, amelyik beüzemelés után 1-2 napig erőteljesebben bugyborékolt mint a többi, pedig egy gépről mentek.
Vagy még a vízben a szűrő szivacsát nyomd össze, hogy a légbuborékok kijöjjenek, akkor is egyenletesebb lesz a keringés. legalábbis nálam bevált.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.25. 10:11

Én úgy oldottam meg, hogy a kinyomó ágába beletuszkoltam egy porlasztó követ, ami pont belefért. Igaz ezt sokáig kerestem, míg ilyet találtam, de az is megoldás lehet, hogy elvágod a kinyomó ágát, megtoldod egy vastagabb szűrő csővel, amibe már a sztenderd porlasztó kő bele fér.
Szerintem csöndesebb lett... :)
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.25. 10:37

ezekkel a lefojtásokkal az áramlást is visszafogjátok nem?
sztem nem ez a megoldás... elveszti a hatékonyságát a cucc...nem?
én is sokáig próbálkoztam de nem jött össze... maradtam a motoros szűrőnél. majd ha lesz saját akváriumos szobám (termem, csarnokom :D) akkor lesznek bugyborékoló szűrőim, addig nem...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.25. 19:08

Komolyan mondom, nem értem mit problémázik mindenki... Zajos, bugyborékol, csobog....
10 db akvárium van a hálóban, 3 légpumpa, 1 motoros belső szűrő esőztetővel.....És úgy alszom mint a bunda.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.25. 20:25

és a párod mit szól?! én se magam miatt nem használom, pedig sokkal jobban tetszene...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.27. 19:55

brutalmonk írta:ezekkel a lefojtásokkal az áramlást is visszafogjátok nem?
sztem nem ez a megoldás... elveszti a hatékonyságát a cucc...nem?
én is sokáig próbálkoztam de nem jött össze... maradtam a motoros szűrőnél. majd ha lesz saját akváriumos szobám (termem, csarnokom :D) akkor lesznek bugyborékoló szűrőim, addig nem...


A teljesítmény csökkenést nagyobb légnyomással ellensúlyoztam. Nekem nem tűnt fel, hogy csökkenne a hatékonysága.
Nem engem zavar, a páromat... :P
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Hangos a szivacsszűrőm

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.03.31. 14:22

Hali!

Az miért lehet, h a szivacs szűrő levegőcsövénél folyton ki akarnak mászni? :oops:
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron