Bebigarnelaknal vizcsere

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Bebigarnelaknal vizcsere

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.02.01. 09:59

Sziasztok!
A segitseget, javaslatot szeretnek kerni.
7-8 kismamam elengedte a peteket. :D Mindenfele meretben megtalalhatok a bebik, de... itt van a gondom. :? Tegnap villanygyujtaskor lattam meg -veletlenul rajtam volt a szemuvegem-a rengeteg, szaguldozo, cikazo 1-1,5 mm "nagysagu" garnela bebiket es megilyedtem :? . Hogyan szurjem, csereljem a vizet, hogy az aprosagok megmaradjanak? Gondoltam arra, hogy harisnyat huzok a csore, de akkor a "lenyeget", az esetleges kajamaradekot nem tudom kiszivni. Pillanatnyilag nincs ebben az akvariumban pancelosharcsa, akik felennek a maradekot.
Varom a javaslatokat, az :idea: -et. Koszi a segitseget: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Bebigarnelaknal vizcsere

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.01. 23:16

Szia,

Normális esetben a kis garnik nem cikáznak össze-vissza az akváriumban, hanem kifejezetten egy helyben "ülnek", az első pár nap mindenképp, de a nagy cikázás semmiképp sem jellemző!

Ha lámpagyújtás után vársz egy kicsit, meglátod, hogy az összes kicsi vagy alul, vagy pedig az akv oldalán lesz, így azért nem olyan nehéz a vízcsere, csak arra kell figyelni, hogy a csővel ne szippantsd fel őket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bebigarnelaknal vizcsere

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.02.02. 12:15

Koszi Istvan a valaszod, de az teny, hogy amikor felkapcsoltam a villanyt, akkor volt az ide-oda cikazas -mint irtam szemuveg volt rajtam, ezert lattam-, miutan az uvegen landolt az a sok pici feher pont, nagyitoval is megneztem, hogy mik ezek a cikazo valamik, es akkor lattam meg, hogy iciri-piciri garnelacskakkal van dolgom.

"csak arra kell figyelni, hogy a csővel ne szippantsd fel őket. -irod-" Hat ez az! Ezt hogyan csinaljam?

Vajon hanyat toroltem le, amikor az akvariumom homlokfalat algatlanitottam? Ilyenkor elusznak vajon?
A nagyobbacska garnelakat is eloszor csak nagyitoval fedeztem fel -akkor is a cikazasra figyeltem fel- , de azok akkor mar 3-6mm "nagysagban" buszken ultek a kulonbozo leveleken. Legalabb olyan busznek ultek, mint amilyen buszke vagyok en rajuk!
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Bebigarnelaknal vizcsere

HozzászólásSzerző: nymph » 2011.04.27. 18:33

Hali, szerintem esélytelen letörölnöd akiüveg takarításkor a kis garneszokat, mivel azok vannak annyira okosak, hogy "elpattognak" addigra onnan :)
Pár hónapja volt egy nagytakarítás az akimban, amikor is minden nagyobb követ, valamint a vízinövényeket kiszedtem, és csak a talaj és a gareszerdő maradt a vízben. Így próbáltam a talajt tehermentesíteni, és egy darab garnélám sem látta kárát. A csőhöz közel jöttek, mert nagyon kis kíváncsiak mindenre ami új és a vizükbe kerül, de a cső nyílását messze elkerülték.
Szóval szerintem kár aggódnod. :)
nymph
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.27. 18:28


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron