CRS C + Yellow fire kell-e levegozteto

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

CRS C + Yellow fire kell-e levegozteto

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.02.01. 15:39

Hello fiuk, hello lanyok!
(nem folytatom, mert meg azt hiszitek, hogy a Zalatnai slagert enekelem, bar Ti fiatalok nemigen emlekezhettek ra)
Ujabb kerdes! Melyre termeszetesen varom a valaszotokat.
Mar 3. napja megy az uj leendo garnelasom (meg par noveny, aztan a halak, aztan a garnik) megtekintheto az Akvarista.hu-n Lizi lapon -ha valakit erdekel-), de nem igazabol tudom eldonteni, hogy tegyek-e bele levegoztetot, vagy sem.
Ket oldalrol 25-25 cm szelesen esozteton at "omlik" vissza a tiszta viz, 78 cm mattenfilter a hatoldalon. egyenlore kettevalasztottam kozepen szunyoghaloval az akvariumot, mert Yellow fire es CRS C-re faj a fogam, ezekkel szeretnem betelepiteni
Az "omlik" az tulzas, mert az tudom, hogy a CRS-ek nem turik az aramlast. Ezert vagyok dillemaban! Akkor most rakjak, vagy ne rakjak szelloztetot?
Varom a valaszt: Koszi: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.01. 20:43

Szia Lizi,
teljesen felesleges a plusz levegőztető, ha csobog a víz az akváriumba az esőztetőből. Az bőven elég. És a CRS-t a Yellowtól nem kell elválasztani, mert más faj, nem ívnak össze. Amúgy meg a kicsik úgyis átmennek, és valahogy a nagyok is át fognak mászni. Ezek olyanok. Baromira érdekli őket, mi van a másik oldalon. Warriornál ugyanez a megoldás volt, és a garnik egyszerűen helyet cseréltek.
Viszont más a vízigényük is, a CRS 6,3-6,8 pH, 1-2 kH, 6-7 gH, a Yellow 7-7,5 pH, 10-12 kH, 16-18 gH-nál érzi jól magát.
Persze nagyon-nagyon lassan, hónapok alatt át lehet szoktatni őket egy köztes értékre. Csak nehogy úgy járj velük, mint a cigány a lovával. Má' majnem leszokottaz evésrő' amikó' megdöglött az a beste.....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS C + Yellow fire kell-e levegozteto

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.02.02. 12:43

Koszonom a valaszodat Dezso!
Jokat nevettem (pedig nem szokasom, mivel a napjaim nagy reszet egyedul (de nem maganyosan!) toltom -beszelgetek a halaimmal, a garnikkal es a kutyaimmal-.
Warriortol koppintottam az otletet a terelvalasztohoz, es 2 tablazatbol vettem, hogy egyutt lehet tartani a CRS es a Yellow fire garnelakat. Az egyik tablazatot a planetinverts.com-n talaltam. De ettol fuggetlenul adok a velemenyetekre (hiszen ezert kerdezek Toletek!!!)! Nem szeretnem "ciganylova modra" tartani a garnelaimat!
Egyenlore nem fenyeget az a veszely, hogy megtortenik a betelepites, ugyanis meg nincs garnelam.
Masik kerdes! Milyen tavolsag legyen a vizszint es az esozteto kozott?
Engen nem zavar a vizcsobogas hangja, hiszen a halak jegyeben szulettem, a kinaiban viz-sarkany vagyok, itthon meg hazi-sarkany.
Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: CRS C + Yellow fire kell-e levegozteto

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.02. 13:07

Mindegy, a lényeg, hogy megtörjön a vízfelszín.
én nagyon szeretem hallgatni, nálam 1-2 cm-re ki vannak emelve a vízből, akit zavar, az teheti a víz alá is, de felfele irányítva, hogy borzolja a felszínt.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS C + Yellow fire kell-e levegozteto

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.02.02. 16:12

Koszonom Dezso a gyors valaszodat. Udv: Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron