Red cherry és yellow fire együtt

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.08. 21:01

dzsega írta:
szentgyo írta:Mivel nem csak hogy Neocaridina, de mindkettő ugyanannak a fajnak (Neocaridina heteropoda) 1-1 színváltozata, így gyakorlatilag biztos, hogy összeívnak, és a kis garnélák nem lesznek túl színesek. Persze ha ezeket valaki megpróbálja külön nevelni és esetleg visszakeresztezni a szülőkkel, pár generáció alatt lehet, hogy kijönne valami érdekes garnéla...

Náluk nem áll fenn az, ha mind a 2 fajból van elég hím és nőstény akkor nem ívnak össze? Mint ahogy a CBS CRS esetében?

A yellow és a RC ugyanaz a faj, csak más változat. Mint a cirmos macska meg a fekete macska. Összeállnak simán. Elvileg a CBS és a CRS is fenntartások nélkül összeáll a másikkal.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.11. 12:19

dzsega írta:Náluk nem áll fenn az, ha mind a 2 fajból van elég hím és nőstény akkor nem ívnak össze? Mint ahogy a CBS CRS esetében?


Nem egészen értem mire gondolsz? Miért gondolod azt, hogy ha elegendő hím és nőstény van, akkor nem fog összeívni egymással a CRS és a CBS? Ez egyáltalán nem igaz, bármikor összeívnak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.03.11. 17:29

Akkor nem teszem őket össze. Már be is indítottam a yelow-onak egy külön aksit.
Már csak be kell szerezzek párat valami nagyon jó helyről. :)
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.04.20. 20:32

szentgyo írta:
dzsega írta:Náluk nem áll fenn az, ha mind a 2 fajból van elég hím és nőstény akkor nem ívnak össze? Mint ahogy a CBS CRS esetében?


Nem egészen értem mire gondolsz? Miért gondolod azt, hogy ha elegendő hím és nőstény van, akkor nem fog összeívni egymással a CRS és a CBS? Ez egyáltalán nem igaz, bármikor összeívnak.

hááát nekem úgy rémlik, hogy annó mikor volt erről szó (mármint, hogy lesz nekem CBS és CRS is), azt mondtad, hogy ha odafigyelek, hogy legyen elég mind két fajból, akkor elvileg nem fognak összeívni, bár néha előfordul de azokat tudom majd szépen szelektálni. Saját tapasztalataidat is írtad, hogy viszonylag ritkán vannak barnák, amik az összeívás jele.
Vagy rosszul emlékszem? :?
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.20. 23:29

dzsega írta:
szentgyo írta:
dzsega írta:Náluk nem áll fenn az, ha mind a 2 fajból van elég hím és nőstény akkor nem ívnak össze? Mint ahogy a CBS CRS esetében?


Nem egészen értem mire gondolsz? Miért gondolod azt, hogy ha elegendő hím és nőstény van, akkor nem fog összeívni egymással a CRS és a CBS? Ez egyáltalán nem igaz, bármikor összeívnak.

hááát nekem úgy rémlik, hogy annó mikor volt erről szó (mármint, hogy lesz nekem CBS és CRS is), azt mondtad, hogy ha odafigyelek, hogy legyen elég mind két fajból, akkor elvileg nem fognak összeívni, bár néha előfordul de azokat tudom majd szépen szelektálni. Saját tapasztalataidat is írtad, hogy viszonylag ritkán vannak barnák, amik az összeívás jele.
Vagy rosszul emlékszem? :?

Amiről te beszélsz, az közeli rokon fajok társítására vonatkozik, például tigris és CRS összerakására. A jelenlegi helyzet viszont fajtákra vonatkozik. Nagyon nem ugyanaz a kettő! Az dologra analógia mondjuk a házimacska hibridizálódása a szervállal. A dolog lehetséges, de rendkívül ritka és problémás. Gondos tenyésztők megoldották és így lett a szavanna macska. De ha csak simán összeengeded a két fajt, akkor nagyon kicsi az esélye annak, hogy közös utód szülessen. A RC és a yellow esete viszont arra hasonlít, amikor a cirmos kandúr a tarka nősténymacskával kavar. Vagy éppen a vörös a szürkével. Semmi akadálya nincs a dolognak, ugyanúgy házi macskáról van szó, csak különböző színekben.

A CRS és a CBS viszont egy harmadik eset, ezek egy faj különböző változatai, de mindössze egyetlen gén mutációjáról van szó. A CBS és CRS párosításból vagy az egyik, vagy a másik születik. Nagyon ritkán lesznek félresikerült, barna egyedek.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.04.21. 09:06

dzsega írta:
szentgyo írta:
dzsega írta:Náluk nem áll fenn az, ha mind a 2 fajból van elég hím és nőstény akkor nem ívnak össze? Mint ahogy a CBS CRS esetében?


Nem egészen értem mire gondolsz? Miért gondolod azt, hogy ha elegendő hím és nőstény van, akkor nem fog összeívni egymással a CRS és a CBS? Ez egyáltalán nem igaz, bármikor összeívnak.

hááát nekem úgy rémlik, hogy annó mikor volt erről szó (mármint, hogy lesz nekem CBS és CRS is), azt mondtad, hogy ha odafigyelek, hogy legyen elég mind két fajból, akkor elvileg nem fognak összeívni, bár néha előfordul de azokat tudom majd szépen szelektálni. Saját tapasztalataidat is írtad, hogy viszonylag ritkán vannak barnák, amik az összeívás jele.
Vagy rosszul emlékszem? :?



Rosszul emlékszel. Mint ahogy Moszat kollegina is írta, ez a tigris - crs kombinációra igaz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.04.21. 10:07

:oops:
Most egy kicsit (na jó nem kicsit hanem nagyon) szégyenlem magam...

Moszat:
A válaszod után visszaolvasva tényleg hülyén hangzik amit írtam... De nekem így is megfelel. Nem lesz gond az összeívással hiszen az utódok maradnak élet és nemzőképesek annyi, hogy esetenként nem túl szép barnák lesznek, ezek pedig szelektálhatók. Ezt most jól gondolom ugye? Bár már nagyon nem ebbe a topikba való...
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Red cherry és yellow fire együtt

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.21. 15:32

dzsega írta::oops:
Most egy kicsit (na jó nem kicsit hanem nagyon) szégyenlem magam...

Moszat:
A válaszod után visszaolvasva tényleg hülyén hangzik amit írtam... De nekem így is megfelel. Nem lesz gond az összeívással hiszen az utódok maradnak élet és nemzőképesek annyi, hogy esetenként nem túl szép barnák lesznek, ezek pedig szelektálhatók. Ezt most jól gondolom ugye? Bár már nagyon nem ebbe a topikba való...

Az összes vegyesházasságból származó első generációs utód vad típus lesz. A második generációból viszont már kisülhetnek érdekes dolgok. Elvi szinten lehet belőle pl. narancssárga garnéla.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég