Kis garnélák etetése

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2011.01.18. 02:59

Üdv!

Nemrég értem haza, és büszkén konstatáltam hogy a már régóta várt és esedékes peték elengedése bizony a mai nap során megtörtént (azaz az elmúlt 24 órában valamikor :)).
Mivel 3 petés nőstényem volt, nagyjából 1 hét intervallumban, ez az első adag lehet.

Kérdezem a tapasztaltabbaktól, figyeljek a külön etetésre?
Shirakura Ebi Dama-t kapnak enni, mindig bent hagyom míg teljesen el nem tűnik egy adag. De úgy vélem van elég kaja a szűrőn, illetve itt-ott, viszont a kicsik mindig más tészta, így adódik a kérdés.

előre is köszi :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.18. 10:58

Én még várom az elengedést, de nekem külön van a mama (amano). És én biztosan folyékony táppal kezdek, aztán pedig baby kajával. És három kő van a "napra" kitett vizes tálban, az megy majd a kicsik medencéjébe. De ez azért van, mert amanokat szeretnék felnevelni. Ha a red cherrym, vagy sakurám lesz petés, azt nem hiszem, hogy külön teszem és a nagy medencébe nem teszek majd nekik külön kaját - de még nem próbáltam, szóval ez csak terv.
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.18. 11:08

jrmitty írta:Kérdezem a tapasztaltabbaktól, figyeljek a külön etetésre?
Shirakura Ebi Dama-t kapnak enni, mindig bent hagyom míg teljesen el nem tűnik egy adag. De úgy vélem van elég kaja a szűrőn, illetve itt-ott, viszont a kicsik mindig más tészta, így adódik a kérdés.


Erről eléggé megoszlanak a vélemények, hogy mennyire van értelme külön etetni a kis garnikat. Ismerek olyat, aki arra esküszik, hogy naponta háromszor eteti a kicsiket spéci garnéla kajával! Mások pedig egyáltalán nem és mégis felnőnek a kicsik... Én inkább az "arany középutat" követem: nálam szoktak kapni külön eleséget, de nem viszem túlzásba.


Hupika írta:Én még várom az elengedést, de nekem külön van a mama (amano). És én biztosan folyékony táppal kezdek, aztán pedig baby kajával. És három kő van a "napra" kitett vizes tálban, az megy majd a kicsik medencéjébe. De ez azért van, mert amanokat szeretnék felnevelni. Ha a red cherrym, vagy sakurám lesz petés, azt nem hiszem, hogy külön teszem és a nagy medencébe nem teszek majd nekik külön kaját - de még nem próbáltam, szóval ez csak terv.


Az Amano garnéla annyiban más tészta, hogy náluk lárvák kelnek ki, nekik mindenképp kell a külön eleség.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: imi » 2011.01.18. 12:02

Én nem etettem külön a kicsiket. Ugyanazt a kaját kapták a lakók, mint amikor csak a nagyok voltak az akváriumban.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.18. 14:08

Én sem etetem, a kicsiket külön!

Mondjuk, olyan fél centis korukig, nemis nagyon látom rámennének a garni tápra.
Algákkal elvannak.

Szentgyo, és mit adsz a kicsiknek?
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.18. 14:38

A Shirakura és a Mosura "bébitápjait" használom.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.01.18. 16:44

szentgyo írta:A Shirakura és a Mosura "bébitápjait" használom.


De gondolom nem a red cherryk esetében?! :shock:

Nálam is külön táp nélkül, a nagyokkal együtt nőnek fel, és még sosem volt gond belőle. Főleg a szivacsszűrőn és a falon legelnek a kicsik.
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Kis garnélák etetése

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.18. 17:05

star67 írta:De gondolom nem a red cherryk esetében?! :shock:


Nincs már red cherry garnélám, de a Neocaridináknak valóban nem szoktam adni, csak a Caridináknak és a Paracaridináknak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron