Segítség garnélaválasztásban

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: TZoli » 2011.01.23. 00:02

Szerintetek mi lenne ha a Red cherry-s akváriumba betelepítenék néhány Black fire-t, vagy Blue pearl-t? A Black ugye neocaridina, tehát nagy az esélye, hogy összeívnak. De biztos, hogy a vad színváltozat ütne vissza? És mi a helyzet a Blue-val?
Avatar
TZoli
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.01.07. 21:32
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.23. 00:39

Hello!

Tudtommal, a Black, az is egy neocaridina heteropoda színváltozat.
A blue pearl, az pedig szintén neocaridina.

Szerintem, amit megpróbálhatsz, az valamilyen babaulti változat.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.23. 00:41

TZoli írta:Szerintetek mi lenne ha a Red cherry-s akváriumba betelepítenék néhány Black fire-t, vagy Blue pearl-t? A Black ugye neocaridina, tehát nagy az esélye, hogy összeívnak. De biztos, hogy a vad színváltozat ütne vissza? És mi a helyzet a Blue-val?


Pontosan nem tudom mi az a black fire, de minden bizonnyal valamilyen heteropoda garni, így nem a legjobb ötlet összetenni őket, mert ahogy írod, a vad szín fog visszaütni. Azonban ha ezekre odafigyelsz és elkezdek szelektálgatni őket, esetleg visszakeresztezni a szülőkkel, akkor lehet, hogy valami izgalmas is kisül a dologból. A blue pearl garnival ugyanez a helyzet.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: TZoli » 2011.01.23. 15:13

Köszi a válaszokat.
Még gondolkodom rajta, de lehet, hogy kipróbálom a Black fire-t. És 1-2 év múlva lehet, hogy valami érdekes utódokat produkálnak. Ha nem, akkor majd lesz egy nagy szelektálás és a halas akváriumban lesz egy jókora csapat tisztogató brigád :)
Avatar
TZoli
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.01.07. 21:32
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.23. 17:04

Hol vesztegetnek ilyen black firet? Csak úgy nagyjából városszinten körülírva, nehogy tiltott reklám legyen. Én eddig csak elég ellentmondásos netes képeket láttam róla. Némelyik úgy néz ki, mint egy szebb barna heteropoda, némelyik viszont egész érdekes, sötét vöröses-barnás színű, teljes testfelületen színes garnéla. Az utóbbinak szerintem köze lehet a vörös változatokhoz, jó eséllyel lesznek nem átlátszó utódok.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.23. 17:20

Én már láttam Németországban.
5-8 Euro darabja.
Sokallom egy neocaridináért, ami nem hozza stabilan a fekete (sötétszürke) színt, csak max 30 %-ban. De már árulnak kéket is, állítólag az stabilabb.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.23. 17:30

Frettner írta: Sokallom egy neocaridináért, ami nem hozza stabilan a fekete (sötétszürke) színt, csak max 30 %-ban.

Azért a Neocaridina fajták is egyre macerásabbak a beltenyésztettség növekedésével. Egy új, alacsony példányszámú és igen magas beltenyésztettségű fajtát elég nehéz lehet tartani-tenyészteni, hiába szereti a középkemény vizet. A túltenyésztett állat egy szélfúvástól felfordul, akkor is ha Neocaridina. Nem mintha én adnék érte ennyit :) De ha milliomos lennék meg nem döglene meg nálam minden, akkor lehet hogy beneveznék rá.

Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: TZoli » 2011.01.23. 18:53

Én itthon láttam az egyik kereskedésben, Miskolcon. A Red cherry-s akvárium mellett tartották őket, tehát külön. Nyilván nem véletlenül. Nem teljesen fekete volt ez sem, inkább sötét szürke. Kinézetre teljesen egyezett a Red-el. Az árát sajna nem tudom, mert csak nézegettem őket, de ezek után majd bemegyek és megkérdezem. Ha nem túl drága, lehet hogy bevállalok néhány db-ot,de nekem jelenleg csak egy garnis akváriumom van, amiben Red-eket tartok.
Avatar
TZoli
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.01.07. 21:32
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.02.05. 02:44

Sziasztok,

Ha együtt szeretnék tartani két fajt. Melyik párositás működőképes?

Yellow fire - crystal red
Yellow fire - bumblebee

Köszönöm.
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Segítség garnélaválasztásban

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.05. 13:27

gfancsi írta:Sziasztok,

Ha együtt szeretnék tartani két fajt. Melyik párositás működőképes?

Yellow fire - crystal red
Yellow fire - bumblebee

Köszönöm.


Egyiket sem javasolnám - a yellow fire-nek inkább kemény víz kell, míg a bumblebee nek és a crs nek pedig lágy.

Ha mindenképp együtt akarod tartani, akkor inkább a bumblebee re szavaznék.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron