Vedlés és petésedés

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.12.27. 15:25

Hagy kérdezzem meg a hozzáértőktől; jellemzően vedlés után kezdenek a nőstények petésedni?

Mert az elmúlt 2 napban mindkettőn fényképeztem (később feltehetem) ledobott páncélt, számszerűen 3 különállót láttam.
Tegnap este viszont nagy meglepetéssel konstatáltam hogy az eddig ismert 1 petés nőstényem helyett összesen 3 van.
Szóval hamarosan várhatóan népességrobbanásnak nézek elébe :)

Némileg kapcsolódva, a vérvonalra mennyire érdemes ügyelni?
Mert 5 db apróság került be az akváriumba cca 1,5-2 hónapja, ebból ha 3 petés, akkor kizárásos alapon a másik kettő hím, és ez családfa helyett inkább hasonlít bokorra... :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.27. 15:37

jrmitty írta:Hagy kérdezzem meg a hozzáértőktől; jellemzően vedlés után kezdenek a nőstények petésedni?


Igen, vedlés után kerülnek a peték a "rendeltetési helyükre", jó megfigyelő vagy ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.10. 09:57

Ti a bepetésedett nőstényt külön medencébe szoktátok tenni?
Közös akváriumban van pár hallal. Zebradanik és neon.
Sztem a kis rákokat a danik megehetik, a naeonoknál nem vagyok ebben biztos.
Szóval tegyem külön?
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.10. 10:10

A zebradániók tényleg elég rámenősek. Ha sok búvóhely van, akkor életben maradhat a kis garnik egy része, de ha biztosra akarsz menni, akkor szerintem tedd külön. De ha már külön rakod, akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem csinálsz egy garnis akit, ami csak az övék? (Én sem akartam több akit, csak a nagy diszkoszost, de aztán valahogy észrevétlenül szépen lassan szaporodnak. Nem is értem, talán az éj leple alatt osztódással... :lol: )
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.10. 10:14

Tervben van egy nano, ami külön garnélás lenne, de hamarabb jött ez a probléma, mint a terv megvalósítása. :)
A továbbiakban ez az új akvárium persze csak garnélás lenne. Pár dolog hiányzik még a nano-hoz.
Több fajt isz szeretnék majd külön nanok-ban.
A garnéláknál nem gond a beltenyészet?
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.10. 10:37

Ha most petésedett be a nőstény, akkor azért még van időd (4-5hét) a kicsik megszületéséig.
A beltenyésztés kérdésére majd válaszol neked István - ebben sztem ő profi. Nem feltétlenül az ördögtől való, sokszor tudatosan használják egy-egy tulajdonság megerősítésére, de persze vissza is üthet. Hogy a garniknál mennyire és mennyi idő alatt jelentkezhetnek a nem kívánatos tünetek, erre én is kíváncsi lennék.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.10. 10:41

Tudom, hogy van még idő, mire beáll az új kis akvárium, talán minden feltétel adott lesz nekik a jó nevelkedéshez.
Sztem addig beszerzek még máshonnan párat ugyanebből a fajból. (RC)
Köszi!
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Vedlés és petésedés

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.11. 12:17

A beltenyésztés elkerülhetetlen, hogy milyen gondokat okoz/okozhat pontosan arról a biológus fórumtársak tudnak valószínűleg érdemi információval szolgálni. Azonban érdemes szem előtt tartani, hogy "beltenyésztés" nélkül nem lenne se red cherry, se crystal red és még rengeteg más garnéla sem. Ne feledjétek, az összes crs garnéla 3-4 "ősből" lett kitenyésztve!

Azonban szerintem nagyon hasznos és fontos időnként "frissíteni" a vérvonalat és 1-1 új csapatot hozzáadni. Nálam mindenesetre így működik...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron