27 literes akvárium indítása

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

27 literes akvárium indítása

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2010.12.26. 10:00

Sziasztok! Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni induló garnélás akváriumomhoz. 27l es akvárium lenne egy Atman HF-0400 (150l/h) akasztós szűrővel dekoráció mangrove gyökér lenne amire mohát akarok majd futtatni mohán kívül egyenlőre más növényt nem is akarok bele a világítás egyenlőre 765 T8 15w lesz (nem találtam más bele valót ami 6500k-es). Talajnak JBL aquabasis-t és rá manado-t tervezek. 10 Red Cherry-t szeretnék majd "bejáratás" után benne tartani ami kb. 1 hónap lenne. Szerintetek ez így megfelelő? Elég a szűrés? Nem lesz-e gond a mangrove gyökérrel mert abban nem vagyok biztos ,hogy a garnéláknak jó e?

Nagyjából ennyi lenne minden építő kritikát ,észrevételt szívesen fogadok.

Üdv, Jeff
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.12.26. 11:14

Szia!
Szerintem egy 27 literes akváriumhoz, ha a garnélákon van a hangsúly, bőven elég egy kis szivacsszűrő, légpumpával. Fölösleges a 150l/h vízforgatás, nem fognak sokat koszolni.
A JBL Aquabasis a másik, amire szerintem nem lesz szükség, főleg ha csak mohákat tervezel az akiba. Ez a táptalaj a gyökeres növényeknek szolgál tápanyaggal.
Manado. Megoszlanak a vélemények, de sokak szerint a red cherryk nem mutatnak eléggé a vöröses talajon. Én fekete talajon tartanám /tartom is.../ őket, az apró szemű bazalt pl tökéletes. A Manado másik tulajdonsága, hogy a leírásával ellentétben, miszerint nem változtatja a vízparamétereket, a Manado bizony megdobja az összkeménységet. Ez mondjuk kemény vizes garniknál nem jelent problémát.
Egyhónapos bejáratás tök jó, sőt, kötelező :) A fával sem lesz gond szerintem, a megfelelő előkészítésre figyelj oda /kifőzés, áztatás stb/ A világítás is jó, bár 865öt szoktak ajánlani, ami háromsávos. Mondjuk a 6500 kelvines érték is a növények, és a természetes szín miatt fontos.
A koncepció amit leírtál, nem rossz, csak szerintem sokat lehet spórolni rajta, én csak elmondtam, amit gondolok.
Sok sikert az akihoz :)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: 27 literes akvárium indítása

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2010.12.26. 14:34

Köszönöm a segítséget!
Az akasztós szűrő már adott mert korábbi akváriumból emelem át. Aqaubasisra azért gondoltam mert lehet telepítek majd növényeket is mellé de egyenlőre kizárólag moha lesz ,viszont ha azt mondod az RC-k nem mutatnak jól a manadon akkor mindenképpen más talajt választok végül is később ráérek talajt cserélni ha növényezni akarnék meg a mohák is szépen mutatnak és nem utolsó sorban barátnőmnek is tetszik :) . Mangrovet már áztatom főzve volt kb. 1 órán keresztül többször cseréltem a lét alatta. Világításnál két opció van vagy a 765 ös vagy sera blue sky ami 10.000 vagy 12.000 kelvines. Szerettem volna 865öst de azt nem lehetett kapni ebben a méretben. A serát meg anno az egyik akvarista boltból vettem.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 27 literes akvárium indítása

HozzászólásSzerző: JeffJN » 2011.01.01. 14:00

A kis akvárium már 1 hete megy. Már algák is vannak a növényeken (ha a bútor amit csináltam hozzá elkészül teszek majd fel fotót is). A mangrove fák megszínezik a vizet de még talán tetszik is :) vízcsere volt kicsit sűríteni akarom elején gondolom nem árt 2-3 naponta cserélni. Öntöttem a vízhez Sera nitrivecet is ,hogy segítsem a lebontó bacik kialakulását. Egyenlőre a mangrove-ra kötözött mohák nem mutatnak nagy fejlődést remélem később magukhoz térnek viszont alga az már van rajtuk.
JeffJN
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.11.24. 10:10
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: 27 literes akvárium indítása

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.02.23. 12:11

Szia!

Nekem is ilyen van 30x30x30. :)
Tudnál képeket feltenni?
Én még tebang levelet tettem bele az általad felsoroltakon kívül.
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: 27 literes akvárium indítása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.23. 19:14

Felesleges annak a kevés mohának és pár garninak az a drága világítás. Sima fénycső is elég egyelőre.Szerintem.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron