Garnélák beszoktatása - Felderítő egyed

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Garnélák beszoktatása - Felderítő egyed

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.16. 17:09

Sziasztok!
Általánosságban elmondható, hogy ha a beengedett felderítő már 2-3 órája vígan úszkál, mehetnek utána a többiek?
Kb másfél hete megy még csak ez az aki, viszont most szedtem ki mindent a társasból, ahol a vad színű heteropodák vannak, és így lenne a legegyszerűbb a szelekcióra szánt egyedeket kihalászni.
Egy garnit már betettem az újba, hogy felmérje a terepet, megnézzem mit csinál. Úgy tűnik jól érzi magát, úszkál, mászkál. Ennyi idő után kiderül, hogy tényleg jó-e már a víz? A vízcserékhez a társasból vettem eddig vizet, tehát kb ugyanolyan paraméterek lehetnek most a kettőben.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Garnélák beszoktatása - Felderítő egyed

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.16. 23:25

Mivel nem voltak heves tiltakozások, így betettem őket. Semmi gond nem volt, mindenki elvan.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Garnélák beszoktatása - Felderítő egyed

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.18. 22:59

Félreértések elkerülése végett: ez a példa nem követendő!
Főként érzékenyebb állatoknál, de egyébként is érdemes /mondhatni melegen ajánlott/ kivárni a 4 hetet. Szerintem lesznek még ennél hosszabb 4 hetek is a garnélás pályafutás alatt :D

Kiemelném, hogy ezek sima heteropodák, a társasban eléggé megedződtek, illetve hogy az akvárium főként a saját vizükkel volt feltöltve, és így is üzemelt már másfél-két hete. A szűrő pedig szintén nem ebben az akiban kezdte a pályafutását.

Igen, türelmetlen voltam, mert adott volt a lehetőség, hogy kedvemre válogassak az állataim között az üres akváriumban. Szánom bánom bűnömet, de szerencsére nem történt katasztrófa.


Hogy a topik valami értelmet nyerjen, leírom a 'felderítő egyed' szerepét. Tapasztalat még nem sok van mögötte, ezért javítsatok/egészítsetek ki nyugodtan :)
Új garnélák beszoktatásánál a lényeg, hogy egyre nagyobb százalékban cseréljük le a dobozban úszkáló garnélák vizét akváriumvízre. Miután ez a folyamat befejeződött, általában nem csak beborítják az újoncokat, hanem kiküldenek egyet, hogy kiderüljön, ha valami nem stimmel.
Azt pontosan én sem értem, hogy mennyire megbízható ez a teszt, hiszen ahhoz, hogy a felderítőnk elpusztuljon, vagy bármi jelét mutassa a víz rossz paramétereinek, az értékeknek szélsőségesnek kell lennie. Mindenesetre, ha x óra után nincs gond, mehetnek a többiek is bulizni :)
Esetleg valaki leírhatná pontosabban, pl mennyi ideig van bent a tesztalany, mennyi időre van szükség, hogy az esetleges turpisságok kiderüljenek.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Garnélák beszoktatása - Felderítő egyed

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.19. 00:23

illetve hogy az akvárium főként a saját vizükkel volt feltöltve, és így is üzemelt már másfél-két hete. A szűrő pedig szintén nem ebben az akiban kezdte a pályafutását.

Ez így szerintem teljesen ok!
Amúgy a felderítő egyeddel, ahogy írtad, ha nem túl szélsőségesek a körülmények, szerintem nem történik semmi ennyi idő alatt. Lahet, hogy csak vedlésnél jönnek elő a gondok..
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron