Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: atis » 2011.01.05. 23:02

Köszönöm a gyors segedelmet! Igazad lesz, mert megjelent egy pici csigusz is,valószinű a jávai mohával jöttek! :)
atis
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.05. 08:30
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.05. 23:24

Ha a mini kukac pár mm-es vékony fehér cérnaszerű valami, akkor nem kell miatta aggódni. Az egy fonálféreg, ami gyakran megjelenik új akváriumokban, aztán nyom nélkül el szokott tűnni. A planária már egy kellemetlenebb eset...
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: atis » 2011.01.06. 22:19

Moszat írta:Ha a mini kukac pár mm-es vékony fehér cérnaszerű valami, akkor nem kell miatta aggódni. Az egy fonálféreg, ami gyakran megjelenik új akváriumokban, aztán nyom nélkül el szokott tűnni. A planária már egy kellemetlenebb eset...

Szia! Igen,pici vékony fehér férgek,nem hasonlítanak a planáriára. Örülök ,hogy nem kell újrakezdeni.
atis
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.01.05. 08:30
Tartózkodási hely: Felsőpakony

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Adams » 2011.01.18. 18:30

csiguc írta:Én plexi lapra rögzítetem gömbalgát. 6-8 cmként kifúrtam, és horgászdamillal rögzítettem. Nem volt vele gond lent maradt. Akváriumtisztításkor óvatosan megemelve 'kiporszívóztam' alatta.

Fél év alatt dupla vastagságú, és kissé fakóbb lett a gömblaga, de ezen kívűl tartósnak bizonyult.

Megvastagodva, kifakulva:
Kép


Szia!
Ez jó ötlet. Milyen anyagra lehetne még "rávarni" a mohát?
Érdeklődnék,hogy a plexi nem bocsájt ki olyan anyagokat amik mérgezőek lehetnének az akváriumban élő állatokra?

Köszi
Avatar
Adams
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.18. 15:32
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: csiguc » 2011.01.19. 15:55

eddig nem volt rossz tapasztalatom a plexivel....

csiguc
Avatar
csiguc
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.15. 12:16

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.01.19. 17:56

Ez jó ötlet. Milyen anyagra lehetne még "rávarni" a mohát?

Pl szúnyoghálóra, és kövekkel lesúlyozni, vagy a szélét az aljzatba temetni.
Monosoleniumot rögzítettem így, működőképes. A kilógó részeket meg majd benövi :)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.01.19. 18:01

Én lapos követ ajánlok, melyre jól rá lehet kötözni a mohát és egy kis matatás közben se úszik el a helyéről. Kevés, kiterített moha, sűrű kötözés, így működik.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.24. 16:18

Üdvözletem!Érdeklődnék hogy van egy 54literes szett,amiben eheim pick up 2008-as belső szűrő van,és azt szeretném megtudni hogy mit alakítsak a szűrőn hogy a garnélákat ne tegyem ki veszélynek,szűrőt nem cserélnék szivesen,6-8 hal(persze ami nem zaklatja őket) lenne a társaságuk!Köszönöm!
Indítás előtt 3-4hétig tudom járatni üresen az akváriumot,elég nekik?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.01.24. 16:25

myk74 írta:Üdvözletem!Érdeklődnék hogy van egy 54literes szett,amiben eheim pick up 2008-as belső szűrő van,és azt szeretném megtudni hogy mit alakítsak a szűrőn hogy a garnélákat ne tegyem ki veszélynek,szűrőt nem cserélnék szivesen,6-8 hal(persze ami nem zaklatja őket) lenne a társaságuk!Köszönöm!
Indítás előtt 3-4hétig tudom járatni üresen az akváriumot,elég nekik?


Szia

A szívó ágra rá kellene húznod egy finomabb szerkezetű szivacsot, ami megakadályozza a frissen született garnélákat a szűrőbe jutástól. A 3-4 hét járatás tökéletesen megfelel.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.01.24. 16:39

Levinen írta:
myk74 írta:Üdvözletem!Érdeklődnék hogy van egy 54literes szett,amiben eheim pick up 2008-as belső szűrő van,és azt szeretném megtudni hogy mit alakítsak a szűrőn hogy a garnélákat ne tegyem ki veszélynek,szűrőt nem cserélnék szivesen,6-8 hal(persze ami nem zaklatja őket) lenne a társaságuk!Köszönöm!
Indítás előtt 3-4hétig tudom járatni üresen az akváriumot,elég nekik?


Szia

A szívó ágra rá kellene húznod egy finomabb szerkezetű szivacsot, ami megakadályozza a frissen született garnélákat a szűrőbe jutástól. A 3-4 hét járatás tökéletesen megfelel.



Köszönöm!Ha ráhúzok egy szivacsot attól a szűrő teljesítménye gondolom sokat fog csökkeni,ezáltal nem romlik nagyon a vízminőség?Szőlőgyökér lesz benne(vegyszermentes helyről,3 hete ázik) ,manado,anubias,meg persze jávai moha,gondolom ezek megfelelnek!Későbbiekben akarok egy szivacsszűrőset 25x25x25-öst,csak garnélásat,de egyenlőre ezzel kell beérnem!Üdv
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég