Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.02.02. 22:29

Szerintem HM-el semmi gond nincs Manadoban, és garnélás viszonyok közt is tök jól elvan. HC se a manado miatt gáz, hanem a fény miatt. Van vele egy kis macera de ha meggyökerezik akkor bennmarad. HC-t a malájtornyos ki fogja túrni, HM viszont sztem stabil...
Víz nélkül könnyebb ültetni, de feltöltve sem lehetetlen, csak ügyeskedni kell egy kicsit.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.03. 10:37

Frettner írta:
myk74 írta:Növény eldőlt milyen lesz:gömbmoha,microsorium pteropus,hemiantus.Nehéz itt beszerezni ezeket,de majd rendelek a netről valahonnan!


Hát a gömbalgával és a microsoriummal nem lesz gond. De a hemiantust a manadoba beültetni - pláne egy már működő akváriumban......arra kíváncsi vagyok. Le kell engedned az összes vizet, és úgy megpróbálni. Közben meg járatni a szűrőt a leengedett vödör vízben. És a microsoriumor is fel kellene kötözni valami fára vagy kőre.

Elsőnek a microsoriumot akarom beszerezni,a szőlőgyökérre akarom rákötözni,vagy van egy szép kis lapos kövem(tesztelve sósavval,+kifőzve),itt halasoknál sehol nincs,marad a netes rendelés,jövőhéten melegebb van akkor hátha kibírják a postát!Hemiantus egyenlőre csak terv marad,nem vagyok olyan ügyes hogy beültessem,vizet meg nem akarom leengedni.Gömbmoha/alga sincs itt a boltokban :( egyenlőre!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: zolcsimail » 2011.02.08. 11:14

Sziasztok!
Régi akvarista és kezdő garbélás lennék... ill a kis rákocskák még csak mint elképzelések vannak a fejemben.

Egy 84l-es akváriumom van, 60x35 alapterülettel, két nagyméretú bújkálófával, jávai mohával, szép echinokkal és cryptokkal beültetve. A 15 vörös neon mellett 7db kis méretű cory lesz ( c.habrosus) és 5 db oto...
Maga az akvárium egy hónapja üzemel, Eheim 2224-es külső szűrő szépen teszi a dolgát... A víz tiszta, a fától sárga, a vízkeménység 6-7, a hőfok a lakás fűtés miatt 26-27 celsius...

Kérdésem, ilyen körülmények között van-e helye a garnéláknak, megtalálják-e az életteret, jó helyük lesz-e? Elsőre a corykra gondolok, bár ezek elvileg 2,5-3,5 cm-re nőnek.
Egyszerűbb végén kezdeném a dolgokat, tehát RC-re gondoltam elsőre...
Ha a feltételek jók, mekkora csapatban gondolkozzak?

KÖSZI
zolcsimail
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.02.08. 11:03

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.02.08. 11:50

Nálam is hasonlóak a paraméterek és nálam az amanok, RC-k, shakurák vígan élnek :) Semmi konfliktusuk nem volt a halakkal, békésen megférnek egymás mellett - pedig nálam van egy kisebb csapat rézlazac is. Szóval szerintem nyugodtan kezdhetsz olyan 10-12 RC-vel.
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.02.08. 16:12

A pipa szűrőkosarára feltétlenül ajánlatos valami védőháló vagy szivacs, mert akkor folyton az ülepítőben kötnek ki a kis garnélák!

Nálam a 84 literesben amandák, coryk, otok, kulik, pár black molly és endler jól megfér a red cherry, amano és sepregető garnélával. Nem volt még semmiféle konfliktus köztük.

Sok sikert hozzá!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Tamu » 2011.02.16. 04:00

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a boltokban kapható gyorsfagyasztott termékek valamint a konzerv kukorica, borsó használhatóak-e a garnélák etetésére?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv,
Tamu
Tamu
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.01.15. 15:12

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.16. 10:11

Pesze, simán, de inkább a fagyasztottat ajánlom.
Nálam a brokkolit 3 perc forralás után kapják, ahogy kihűlt. A mirelit borsót is szeretik, ugyanígy adom nekik, kicsit szétnyomva. Néha zöldbabot, középen kettéhasítva.... Ilyenkor télen jó lehet még a sütőtök, sárgarépa, pritaminpaprika, kicsit megpárolva, de lehet venni friss bébispenótot is. És van melegházi sóska / néha spenót is/ is a jobb zöldségeseknél, 60 Ft 10 deka, nekem egy hétig is elég 16 akváriumba....
Hetente 3-4 alkalommal ezekkel etetek.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.02.22. 03:13

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a felsorolt zöldségeknél Ti nem féltek attól, hogy valami vegyszer is bekerül a kajával együtt az akváriumokba? Én is vettem pl. brokkolit, Spanyol természetesen... Nem tudom mivel tartósítják, hogy kibírja az utat.
Szóval elég a mosása és a főzése ezeknek a növényeknek?
Ha volt már ilyen kérdés, akkor elnézést, most nem olvastam végig az előzményeket!
Válaszotok köszönöm!

Üdv, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.02.27. 09:40

Sziasztok, kezdő garnélás (nagyon kezdő, 2 hete vannak garnéláim) vagyok. Akváriumom már évek óta van. A gyerek kapta, aztán persze rám maradt, ahogy ez lenni szokott, én meg vén fejjel akvarisztikázni kezdtem. Természetesen engem is elért az átok, vettem RC-ket, amik az eladó szerint, csak azért kicsit átlátszóak, mert még fiatalok, ha idősebbek lesznek, bepirosodnak. Itt már olvastam, hogy ez soha napján fog bekövetkezni. De nem is ez a problémám, színtelenek, pirosak, némileg pirosak, de aranyosak és az enyémek. Halas akváriumba tettem őket, ahonnan pár nap múlva száműznöm kellett a szépen megtermett csigaevő botiámat és a házmester harcsámat, mert a randalírozásukkal halálra ijesztették szegény kicsi garnéláimat. Most csend és nyugalom van az aksiban, a neonok, törpe és egyéb razbórák nem bántják őket, bár van 3 aranyszínű márnám is, ami azért lehet, hogy nem szerencsés, hogy bent vannak, mert vannak összetűzéseik a garnéláimmal, de a garnikat rendszeresen látom sertepetélni szerte az aksiban. Viszont, most láttam, hogy bár én kis garnélákat kértem, két garnélám is petéket hordoz. Azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy új akváriumot nekik, hogy nyugalomban kismamáskodhassanak és ne legyen haledelel a kis drágaságaimból, ha kikelnek. De. Most egy jól működő, bejáratott aksiban vannak, ahol szemmel láthatóan is jól érzik magukat. Gömbmoha, úszó májmoha, piros színű süllőhínár, egy átjárható, szépen bealgásodott kőmicsoda biztosítja a megfelelő búvóhelyeket és életteret nekik. Egy új aksi beállása, több hét, addigra a kismamáim is anyukák lesznek. Mit kell tennem, hogy a kicsik túléljék a halakat, meg az első pár hetüket? Tudom-e nekik a halas akváriumot túlélhetővé tenni? Azt már olvastam, itt, hogy a szűrőre szivacs, vagy nylonharisnya, nálam ez utóbbi van, fehét színben, így tudom egyenlőre a garnélaszámlálást rendszeresen megejteni, mert azon eszegetnek rendszeresen és látszanak rajta szépen. Mi egyéb tennivalóm van? Vagy új aksi? A tanácsokat előre is köszönöm.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.27. 14:56

A peték megjelenése és a kikelése között kb. egy hónap telik el. Ennyi idő alatt szépen be tud állni egy újonnan berendezett akvárium. A halak mellett is túl fog élni pár kicsi, de töredéke az összesnek. Ha veszel jávai vagy hasonló mohát, akkor némileg lehet javítani az esélyeiket.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron