Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.02.27. 18:18

Talán az is gyorsítja az új aksit, ha a régi beállt vizével töltöd fel, szerintem így sem lesz baj,de vannak itt akik ezt jobban tudják... :)
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.01. 07:04

Köszi a tanácsot. A gondom az, hogy miután növendék garnélaként vettem őket, meg sem néztem, hogy petések-e, mert eszembe sem jutott. Fogalmam sincs róla, hogy mennyi idejük van a kicsiknek a kikelésig, ha petésen vettem őket, akkor max 2 hét, ( ha a hétvégét nézem, pedig éppenhogy csak 1 hét), ha nálam petésedtek be, akkor még lenne időm új aksit beállítani, bár utálom ha valami hamarjában készül és nem lesz tökéletes. Ráadásul nálam is hónap vége van, tehát most hétvégén tudnék venni egy komplett aksit nekik, szűrővel, levegőztetővel, növényekkel, dekorációval, mert feleslegben semmim sincs.
Honnan tudom megállapítani, hogy kb mennyi idő van a peték kikeléséig? Ha a kismamát kiemelem a vízből, nem éri túl nagy stressz? Másik két garnélámon látom, hogy a hátukon megjelent egy sárga nyeregszerű folt. Vedlést pedig nem tapasztaltam eddig.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.03.01. 09:21

Ha átlátszóak, vagy alig színesek a petehordozó nõstények, akkor lehet hogy jobb is benthagyni õket a közösben. Az utódok is szinte biztos, hogy hasonló színûek lesznek, így nem sok értelme van megtartani õket.
Inkább keress pár erõsebb színû nõstényt, és azokkal próbálkozz.

Sajnos -és itt nem rád gondolok- sok olyan van, aki az így "létrejött" utódokat is eladja RC-nek (végül is azok), aztán az újabb vevõ meg várja a bepirosodást, ami sosem következik be. És így tovább. Te is így vetted a mostaniakat. Ha lesz 120 db kicsid, azokat nem fogod tudni megtartani, vagy feleteted, vagy kidobod, vagy eladod/elajándékozod.

Tudom, szívtelen vagyok, és szívem szerint elvenném az élményt, amit a kis garnélák elengedése, és megfigyelése ad, de hidd el, átlátszó RC-ket tenyészteni semmi értelme. Sajnálom.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.01. 17:23

Vannak nagyon szép pirosak is benne, azok amik petések. Ezért tudta melléjük csempészni az átlátszókat. Egyébként a gyerek az átlátszókat szereti, mert aprócska korában volt egy képzeletbeli barátja, aki Átlátszónak hívtak, így azokat már ki sem tudom csempészni hiszti nélkül az aksiból :D Nálunk már csak ilyen garnik lesznek.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.03.01. 18:40

Szia!

Akkor a gyereknek üveg garnéla kéne.

Muszáj szelektálni. Én erre a célra egy pézsma teknőst gondoltam, h majd ő megeszi a nem elég pirosakat.
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.01. 18:53

nem muszáj szelektálni.
csak ha szép piros színű garnélákat akarsz.
ha nem, akkor számolni kell azzal hogy egy idő után teljesen eltűnnek a pirosak, mert a vad - vagy áttetsző - szín a dominánsabb a szaporodás során.
nekem most vegyesen vannak, és ameddig nem csurognak ki az akváriumból addig nem fogok szelektálni...
(mondjuk nálam egyes halak szelektálnak helyettem, de ha nem tennék se biztos hogy csak azért kinyírnám őket mert nem pirosak)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.03.01. 20:55

A garnéláim között szomorúan vettem észre hogy halott társukat csócsálják. Én kiszedtem az elhullottat ( ment a sügéreknek). Ez nem kóros? :) fehérje gazdagabb táplálék kellene?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.01. 21:06

Roy írta:A garnéláim között szomorúan vettem észre hogy halott társukat csócsálják. Én kiszedtem az elhullottat ( ment a sügéreknek). Ez nem kóros? :) fehérje gazdagabb táplálék kellene?


Megeszik, ha nem veszed ki. Általában.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.01. 21:06

csak bomlásnak indult/puha táplálékot vesznek magukhoz nagyon nagy részben. nem ölik meg egymást, de a hullákat megeszik.
Ha ilyen van minél előbb vedd ki, nehogy valami ragályt elterjesszen a tetem. érdemes vízminőséget ellenőrizni, stressz hatásokat, esetleges betegség jeleket!
ezek után a másik topikban tudsz informálódni! itt: http://garnelaforum.hu/viewforum.php?f=15
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2011.03.01. 21:14

Hali!

A red cherry garnéla vajon elélne egy magyarországi halastóban?

Vajon hány ganélának elég egy 25L-es akvárium ami csak az övék?

Minimum milyen magasnak kell lenni egy garnélás akváriumnak?
Látok a neten 16cm-eseket...
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron