Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.18. 13:18

Üdv!

Tök kezdő garnélásként tenném meg bátortalan de határozott első lépéseimet, néhány kérdéssel és elő-infóval karöltve.
Cirka 20 éve van mellettem akvárium, kisebb kihagyásokkal, de foglalkoztam sokfélével, tengerivel is, tehát nem tartom magam teljesen kezdőnek.
Ugyanakkor természetesen sosem késő tanulni, és most idejét éreztem hogy belekóstoljak abba az akvarizálásba ahol a garnélák és a növények kerülnek előtérbe.
Már az itt fent lévő és máshol talált információk, cikkek jórészét elolvastam, tanultam (pl hogy miért sikerült rövidtávon kinyírnom az egy éve kísérletképpen vásárolt két darab garnélámat:), de remélem hogy ebben a közösségben találok segítőkész tagokat a további sikerekhez. :)

Tehát. Épp ma érkezett meg a frissen vásárolt AqualEl Shrimp Set 30-as akváriumom, erről szeretnék véleményt kapni, láttam mások is próbálkoztak vele, esetleg vannak-e már tapasztalatok..?
Úgy gondoltam hogy a benne lakó növények a következők lesznek: Staurogyne sp., jávai moha, glossostigma. Szeretnék erről is véleményt, esetleg kifejezetten a Glossostigmáról - a gyári világítás elegendő-e, stb. Jávai mohát szeretném egy másik topikban kitárgyalt módon kötözni, mert nagyon szeretnék egyfajta pázsit-szerű növényt bele, talán ez alkalmas lehet.
Milyen tápok, oldatok, eledelek ajánlhatóak, esetleg kötelezőek, EasyCarbo-ról sok jót hallottam, azt pl biztos szeretnék, hacsak kifejezetten nem ajánljátok. Esetleg más egyéb szükséges..?
Lakóknak Red Cherryket szeretnék, ebből hány fő ajánlható kezdőlétszámnak, valamint hol tudnám beszerezni ésszerű áron? A beállítás és telepítés jövő hónapig biztos eltart (hogy stabilizálódjon, valamint rendesen beinduljon), szóval ők úgyis akörül jönnek majd.
Valamint ezen a vonalon tovább haladva, van-e általatok ismert, netán ajánlható akvarista bolt Mende-Keleti pu. Újpalota -vonalon akinél a fentiek beszerezhetőek? :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.18. 14:01

Bár én is kezdő vagyok, és nem akarok beleszólni, de ebben a fórumban szinte minden most feltett kérdésedre van egy téma, amiben nagyon sok hasznos válasz is.
Kezdésnek azt mondják kb 10 db garnéla ajánlott minimum (társas lények), amiből már jó esélyel szaporodó képesek is lesznek, és még ha egy kettő valamiért kihullana van esély hogy beinduljon a dolog.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.18. 14:11

Köszönöm :)

Igyekszem nem feltétlen a minimumra törekedni, tizet alapból gondoltam én is. Van valami számítási vagy hasonló módszer ahogy "per liter" megállapítható?
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.10.18. 14:23

Ha RC-ket akarsz beletenni (RC=red cherry), akkor elég a 10db. Inkább válogasd meg a helyet,hogy honnan veszed. Nézd meg, hogy kinek van itt, és írj neki privátot, hogy van-e eladója.
Az RC elég szapora, ha megfelelőek a tartási körülmények, akkor ~3 hónap alatt duplázódik az állomány.

Viszont ha nem jó állományból veszel, akkor nem fognak bepirosodni, hanem színtelenek, átlátszóak, vagy nagyon halványak maradnak. Ugyanúgy szaporodnak, csak nem lesz örömöd bennük, legalábbis a színükben nem.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.18. 14:28

Értem :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.18. 15:25

A jávai moha nem igazán alkalmas "pázsitnak".
Szerintem.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.18. 16:05

Helyette mit javasolnál?
(idő van, mindent megfontolok :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.10.18. 16:16

jrmitty írta:Helyette mit javasolnál?
(idő van, mindent megfontolok :)


Bocs,hogy beleszólok,majd Levi kijavít ha nem jót írok,de a "pázsit" csak nagyon sok fénnyel,növénytáppal,CO2-vel lesz szép,illetve ezek kellenek hozzá,hogy egyáltalán megmaradjanak,mint pl Hemianthus Cuba ,Glossostigma és társaik.Na mármost a garnélák nem nagyon kedvelik ezeket a dolgokat,persze lehet látni ilyen akváriumokban is,de kérdés meddig élnek ezekben a garnélák és szaporodnak-e ?
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.18. 18:18

Én láttam egyszer egy hihetelen pázsitot, szétvágott és kiterített gömbmoha volt az akvárium alján......
Na, az pázsit!

Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.18. 18:46

Ha jól emlékszem TRK-nak egyik akváriumában láttam egy ilyen gömbalgával beterített aljzatot nagyon jól néz ki.
Akvaristán a profiljában megtudjátok nézni!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron