Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 20:57

Arsa írta:Szia!
5 hete működő Shrimp Set 30asomról írok pár gondolatot, hátha segíthetek megelőzni pár hibát.
Mint írtad érdekel a növényezés és a garnélák. Ezzel én is így vagyok. Mindkettő érdekel de csak kicsiben űzöm.
A legfontosabb a fent említett gyári szettel kapcsolatban, h a szűrője nem lesz elég! Én 2 hét után -az első algatámadáskor- cseréltem egy Tetratec ex600-ra. A gyári töltetből egy kevés Bioballt kivettem és beleerőltettem 1 l Sera Siporaxot. Azóta nincs algám és nagyon szép tiszta a vizem.
A gyári fűtőt autómata 25W-os Sera készülékre cseréltem. A gyári világítását használom napi 9,5 órát, de én is gondoltam rá , h veszek még egy ugyanolyat. Kicsit félek tőle mert a növényeim is nődögélnek algám sincs a garnélák is bátrak...
A szűrő meglehet , h sok lesz a szaporulatnak, majd meglátjuk, a felnőtteket egyáltalán nem zavarja.Kb 15 db RC van most benne és 4 Amano. Már van 2 petés nőstény RC, kiderül nemsokára , ki nyeri a bébi cherry VS ex600 versenyt. Remélem az előbbiek!
A berendezés:
Tetra táptalaj,JBL manado általános növénytalaj, 1db vasfa, Vallisneria Spiralis, Glossostigma, Eleocharis (talán parvula), meg 2 féle növény aminek elfelejtettem a nevét :S
Mind szépen (NEM gyorsan :) ) nődögél, a glosso inkább fölfelé mint oldalra. Ilyen kevés fénynél ez nem is csoda.
Tápozás: Greenaqua Micro 1.2ml/nap, Macro 1.2ml/nap, Easy Carbo 1ml/nap. Heti 2x 50% vízcsere utána 1.5, 1.5, 1.2 a "visszatápozás". Még elég új az aksi de később heti 1x 50% vízcserére akarok átállni. Az első 2 hétben két naponta cseréltem kb fele vizet.
A garnélák betelepítése előtt szerintem minimum 3 hetet kell járatni egy ilyen pici akváriumot!
Sok sikert!


Először is üdv itt a fórumon! Ha tudsz, és van kedved akkor tölts fel képeket az akváriumodról, kíváncsi lennék rá, nekem is ilyen szettem van, kicsit szintén tuningolva.
CO2-t használsz?
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.27. 19:08

Arsa írta:Szia!
5 hete működő Shrimp Set 30asomról írok pár gondolatot, hátha segíthetek megelőzni pár hibát.
....
Sok sikert!


Másik topikban egy csomó kérdést tettem fel, melyre itt majdnem mindenre megkaptam a választ, köszönöm :D
(legközelebb olvasok, aztán kérdezek ;))
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.27. 20:34

Üdv nektek is!
CO nincs.
Megpróbálom felpöcketni az aksit a fórumra, de sem a fényképek minőségétől, sem magától az akváriumtól ne várjatok sokat.
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.10.28. 19:42

Sziasztok!
Vedlésnél a bajszocskát is kicserélik???
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.28. 19:49

Ki bizony!
Legalábbis hétfő reggelre megtaláltam az egyik amanom levedlett páncélját és rajta voltak a csápok.
Ez volt életem első vedlése... ;)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.28. 22:39

Gratulálok a vedlésedhez. És milyen az új páncél? :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.29. 14:13

:D
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.29. 17:39

Háhá!
Szemlátomást igen csinos és pont passzentos lett, azt már nem is mondom , h ma reggelre túl vagyok a másodikon is.. :)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.29. 19:14

Arsa írta:Háhá!
Szemlátomást igen csinos és pont passzentos lett, azt már nem is mondom , h ma reggelre túl vagyok a másodikon is.. :)

Aztán nehogy túlzásba vidd! :lol:
Nekem múlkor sikerült egyet élőben végignéznem, pont a gyerkőccel hesszeltük a Yellow-kat, mikor az egyik kiugrott a bőréből. Nem semmi. Van ilyen video a youtube-on, nézd meg.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Maxipotzak » 2010.11.02. 12:41

Milyen növényeket 'kötelező' betenni az akváriumba, ami feltétlenül kell?
Vagy van ilyen, hogy kötelező növényeket beletenni?
Avatar
Maxipotzak
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.10.30. 00:51
Tartózkodási hely: Budapest XI.

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég