Kezdő garnélás érdeklődik... :)

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.18. 20:37

nekem forrásmohából van egy rész pázsitosra kialakítva az aksimban. (mondjuk jávaiként vettem meg annó, jól átvertek, fél évig barnásan tengődött aztán beindult és most mint a gomba úgy nő.)
csak ledugtam a talajba több kis csomót, hogy ne szálljon el aztán vártam és csak sűrűn metszeni kellett (kellene :P)
a jávai kicsit amorfabb..
üdv!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.18. 21:01

Nekem is Aquael 30-as szett van, amivel teljes mértékben megvagyok elégedve, kiegészítve még egy gyári 11 w-os világítással, 10 napja indítottam, házi készítésű zselés CO2 rendszerrel. A növények gomba módra nőnek, én "pázsitnak" Hemianthus micranthemoides-t használtam. Ezt persze nyírni kell. A garnélák úgy fest nagyon jól érzik magukat, és az erősebbnek mondható világítás ellenére is elég aktívak napközben is.
Jelenleg 5 db Super Red Cherrynek árult valószínűleg Sakura garnéla, és négy darab Amanó garnéla lakja. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.10.19. 08:27

Itt egy jó kis videó arról, hogy lehet tartós pázsitot készíteni gömbmohából. Nem ördöngősség!

http://www.anubias.com/index.php?option ... 33&lang=en

Nálam a vasfákra kötve szépen megmaradnak, de őrült lassan növekednek!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.19. 13:20

Mindenkinek köszönöm a tippeket, még agyalok a gömbmohával kapcsolatban, de szimpatikus ötlet. :)
A videóért külön köszönet.

Ezzel kapcsolatban, nincs valakinek ötlete azzal kapcsolatban hogy a sok éve boldogan élő gömbmohám miért esett molekuláira?
Történt hogy néhány hónapja szétnyílt egy akváriumom, és míg beszereztem az újat egy kisebb medencében élték túl az addig ott lakók. Beüzemeltem az újat, megvártam míg szépen rendeződnek a viszonyok, betettem a gömbmohát is, és egy hét elteltével előbb 2-3 centis majd 5-8 mm-es darabkákra esett (majd egy cső segítségével került végül ki).
Semmi másnak semmi bajra utaló jele nem volt, szóval nem értettem az okát.
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.19. 14:13

Szét nyílt? :shock:

Akkor nem ajánlott laminált padlós szobába meg ijenek? mert nem lenne jó ha kijönne az öszes víz

Youtuben láttam olyan akváriumot ami nem ragasztott, hanem egybe van és a sarkok nem szögletesek hanem lekerekítettek, hol lehet ojat venni????
tud valaki olyan üzletet?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.19. 19:12

Szó szerint a legutolsó pillanatban értünk haza, láttam mikor elvált a ragasztó :)
Elkaptam, majd vörös fejjel szorítani és üvölteni kezdtem :) Többiek szerencsére jöttek és leengedték addig hogy ne essen le a frontüveg, így a 120-ból csak olyan 15-20 folyt ki addig.
De ez ritka, a medence maga kb. 15 éves volt (egyik legrégebbi akváriumom volt), szóval valahol érthető :)

Ragasztott akváriumokról, többnyire kicsiket szoktam látni, bettáknak pölö

van nagyobb is, néha látom, most szerintem nincs raktáron.
De 20 liternél nagyobbat még nem láttam.
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.19. 20:13

Ez a Dennerle féle akvárium amire te gondolsz!Nem két fillér,és nekem kicsit furán torzítja a képet ahol le van kerekítve.


Kérlek ne írjatok konkrét boltokat, webshopokat!
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.20. 09:24

Kérlek használjátok az új téma létrehozása gombot egy-egy új témakör létrehozásánál, sokkal átláthatóbb lesz az egész fórum és a későbbiekben is könnyebben kereshető. Ennek a topiknak már nem kezdek hozzá a kibogozásához :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.26. 20:33

Szia!
5 hete működő Shrimp Set 30asomról írok pár gondolatot, hátha segíthetek megelőzni pár hibát.
Mint írtad érdekel a növényezés és a garnélák. Ezzel én is így vagyok. Mindkettő érdekel de csak kicsiben űzöm.
A legfontosabb a fent említett gyári szettel kapcsolatban, h a szűrője nem lesz elég! Én 2 hét után -az első algatámadáskor- cseréltem egy Tetratec ex600-ra. A gyári töltetből egy kevés Bioballt kivettem és beleerőltettem 1 l Sera Siporaxot. Azóta nincs algám és nagyon szép tiszta a vizem.
A gyári fűtőt autómata 25W-os Sera készülékre cseréltem. A gyári világítását használom napi 9,5 órát, de én is gondoltam rá , h veszek még egy ugyanolyat. Kicsit félek tőle mert a növényeim is nődögélnek algám sincs a garnélák is bátrak...
A szűrő meglehet , h sok lesz a szaporulatnak, majd meglátjuk, a felnőtteket egyáltalán nem zavarja.Kb 15 db RC van most benne és 4 Amano. Már van 2 petés nőstény RC, kiderül nemsokára , ki nyeri a bébi cherry VS ex600 versenyt. Remélem az előbbiek!
A berendezés:
Tetra táptalaj,JBL manado általános növénytalaj, 1db vasfa, Vallisneria Spiralis, Glossostigma, Eleocharis (talán parvula), meg 2 féle növény aminek elfelejtettem a nevét :S
Mind szépen (NEM gyorsan :) ) nődögél, a glosso inkább fölfelé mint oldalra. Ilyen kevés fénynél ez nem is csoda.
Tápozás: Greenaqua Micro 1.2ml/nap, Macro 1.2ml/nap, Easy Carbo 1ml/nap. Heti 2x 50% vízcsere utána 1.5, 1.5, 1.2 a "visszatápozás". Még elég új az aksi de később heti 1x 50% vízcserére akarok átállni. Az első 2 hétben két naponta cseréltem kb fele vizet.
A garnélák betelepítése előtt szerintem minimum 3 hetet kell járatni egy ilyen pici akváriumot!
Sok sikert!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Kezdő garnélás érdeklődik... :)

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.10.26. 20:43

Sziasztok!
Ha a garnik szép pirosak, akkor az jelzés érékű. Tehát nem stresszelnek, a víz paramétereit tűrik, az áramlás optimális számukra, az étkezés is, hőfok is?
Arra akarok kilyukadni, hogy ha nem érzik jól magukat akkor a színűk olyan marad mint amikor érkeztek?
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég