Hány garnélával indítsunk?

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Hány garnélával indítsunk?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.07. 14:03

Kezdőknél, de még a kevésbé kezdőknél is felmerül gyakran az a kérdés, hogy egy új fajból hány garnélát érdemes venni, ahhoz, hogy egy életképes kis közösség alakuljon ki a későbbiekben.

Sokan (valószínűleg anyagi megfontolásból) a lehető legkisebb "egyedszámot" veszik meg. Sajnos azonban ez a végletekig történő minimalizálás nem túl okos dolog. A garnélák társas lények, akkor fogják igazán jól érezni magukat, ha nem 1-2 társuk van. Az érem másik oldala pedig az, hogy azért gyakran előfordul, hogy az első napokban/hetekben 1-2 állat elpusztul, ez mindig ott van a lehetőségek közt, és ha nem marad csak egy nem, akkor kezdődhet a fejvakarás, hogy na ugyan mi legyen.

Én ha veszek valamilyen eddig nem tartott garnélát mindig minimum 10et szoktam, de van, hogy többet. Ebben az esetben ha pusztulnak is el néhányan, akkor is még nagy valószínűséggel lesz mindkét nemből, és megmarad az esély arra, hogy esetleg a későbbiekben szaporodjanak is.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hány garnélával indítsunk?

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.18. 23:39

én is megerősíteném a dolgot.

Kezdetben (mikor még ez a fórum még nem volt) 4 garnival próbálkoztam indulni. sajnos belőlük 2 kiugrott 1 pedig eltűnt. (1 nőstény maradt) aztán vettem még 3at, ebből 1 megint kiugrott 1 elpusztult. (maradt 1 nőstény) megint vettem 3 garnit. 2 hímet, 1 nőstényt. a boltos rendes akart lenni és szép pirosakat válogatott. igazából nem láttam hogy fiúk e vagy lányok. mire felnőttek mind 2 hím nőstény volt :]
volt 5 nőstényem...
ebből az következik hogy ennyi nem elég. és egyszerre, több garnélát kéne megvenni. legalább 10et.

Az ember amúgy csak a saját kárán tanulja meg a dolgokat...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Hány garnélával indítsunk?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.19. 09:47

Hát igen, én is úgy gondolom, hogy legalább 8-12 darabbal érdemes nekivágni.
Persze, ez függ az anyagiaktól is. Éppen ezért senkinek nem ajánlom, hogy vegyen 2-3 darab drágább garnélát - pl 30-40 Euros Fekete tigrist. Nagyon nagy szerencse kell, hogy ebből valami eredményt érjen el.
Ha korlátozottak az anyagi lehetőségek, akkor vegyen egy olcsóbb fajtából többet, vagy spóroljon még egy kicsit.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég