Akvárium indítás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.10. 13:24

Köszi mindenkinek!

lazioforever írta:A fűtőd egész nap megy? Éjjelre se kapcsolod le?

Igen, egész nap megy. Délutántól estig megy a fűtés kb, ezért kb estétől az éjszaka közepéig kikapcsolhatnám, de nem tudom folyamatosan nézni, ezért inkább megy mindig.
Lehet, hogy veszek a fűtőhöz is egy időkapcsolót, ha napi 4-5 órára kikapcsolnám a fűtőt, akkor az havi kb 100 forint megtakarítást jelentene, és a nem fűtős időszakban pedig lenne egy extra időkapcsolóm. :)

lazioforever írta:A csigákkal mi a gond. Elszaporodtak?

Igen, tucatnyi apró maláj tornyos lepte el a mohákat elsősorban, és a planorbisok is nőnek, lehet csigahalászást fogok tartani nemsokára.

lazioforever írta:Egyébként én is Yellow Fire-ket akartam bele, de ahol lakom, beszerezhetetlenek sajnos. :(

Sehol sincs a környéken, egyik nagyobb/közelebbi városban se?
Akvarista.hu-n még próbálkozzál szerintem, vagy pedig kérdezősködj körbe ismerőseidnél, hátha valaki jön-megy Bp-re.
Vagy próbálkozz, hátha találsz valaki elvetemültet, aki hajlandó téliesítve postázni - például így.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.10. 14:47

Igen, tucatnyi apró maláj tornyos lepte el a mohákat elsősorban, és a planorbisok is nőnek, lehet csigahalászást fogok tartani nemsokára.


Helena csigára nem gondoltál ez ügyben? Az irtaná őket, és ráadásul szerintem még szép is.
Persze olvastam már olyat is, hogy miután végeztek a "megbízással", ők indultak szaporodásnak. Ez egy ördögi kör. ;)

Sehol sincs a környéken, egyik nagyobb/közelebbi városban se?
Akvarista.hu-n még próbálkozzál szerintem, vagy pedig kérdezősködj körbe ismerőseidnél, hátha valaki jön-megy Bp-re.
Vagy próbálkozz, hátha találsz valaki elvetemültet, aki hajlandó téliesítve postázni - például így.


A környéken, ami beszerezhető, az a Red Cherry, az üveggarnéla, a sepregető garnéla és az Amano garnéla. Persze még csak itt helyben, Szombathelyen néztem, és amilyen időjárás van, idén már nemigen jutok el más városba. Nagyon messze nem akarok menni, de Sárváron még körbenézek majd. Időm még van, a hétvégén tervezek indítani, úgyhogy bőven az újévre csúszik át a lakók beköltözése. :D
Akvarista.h-n is kérdezősködtem már, de a környékről nem jött válasz.
Ez a postázós dolog érdekes, de nem hiszem, hogy valaki bevállalná ezt. :roll:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.12. 01:02

lazioforever írta:Helena csigára nem gondoltál ez ügyben? Az irtaná őket, és ráadásul szerintem még szép is.

Hát igen, de ez az egyik problémát megoldjuk, és egy újat teremtünk nem nagyon jön be. Egyelőre még nem zavarnak annyira amúgy sem. :)
lazioforever írta:Akvarista.h-n is kérdezősködtem már, de a környékről nem jött válasz.

Szerintem még próbálkozz, és az ismerősöknél körbekérdezősködésnek is adnék egy esélyt a helyedben. Ha boltban veszed, ott úgyis drágább, lehet, hogy kijönne a különbségből az utazás pl. Sopronba (bp-i bolti-aprós árrés alapján mondom).

___________

update:
Megvettem a razbórákat ma, és vettem/kaptam pár növényt és egy szép lyukas lávakövet is melléjük. Hazaérve vettem észre, hogy sajnos egy hal nem bírta az utat, és elpusztult. :(
Az akvárium saját halottjának tekinti.

Átrendezve az akváriumot most valahogy így néz ki:
Kép
Gyorsan lőttem egy képet a halakról is:
Kép
- itt még nagyon új volt nekik az akvárium, és fent össze-vissza úszkáltak. A szűrő árama eléggé vitte őket, úgyhogy kicsit elforgattam, hogy kisebb legyen az áramlás.
Még van 1-2 szál hínár, amit szeretnék betenni, de a bazaltba ültetéssel megszenvedtem ennél a pár szálnál is, szóval majd keresek kis köveket, amire rádamilozhatom..

Úgy néz ki, az egyik garnéla bepetésedett. Ma vettem csak észre, a vízcsere és a halak berakása után, remélem nem dobja el őket.
Kép
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.12. 12:49

A razbórák zöldsávosak, ugye? Azt megkérdezhetem, hogy miért nem töltötted fel az akváriumot teljesen? (mármint úgy értem, hogy a tetejétől hogyhogy nem csak 5-6 mm-ert hagytál el?)

Ja, és a bepetésedett garnihoz meg gratulálok. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.12. 14:57

lazioforever írta:A razbórák zöldsávosak, ugye? Azt megkérdezhetem, hogy miért nem töltötted fel az akváriumot teljesen? (mármint úgy értem, hogy a tetejétől hogyhogy nem csak 5-6 mm-ert hagytál el?)

Ja, és a bepetésedett garnihoz meg gratulálok. :)

Nem egészen, Boraras merah-k, de nagyon hasonlítanak.
Az akvárium feltöltésnek teljesen prózai oka van: kicsit többet szívtam le, mint amennyit utánatöltéshez kiraktam pihentetni, és csapvízzel nem akartam feltölteni. Amúgy kb a felirat aljáig szoktam tölteni.

Köszi a gratulációkat, csak nehogy elkiabáljuk.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.11. 22:53

Gratulálok az akváriumhoz, szépen alakulnak a növények és úgy látom a garnélák is kezdenek petésedni. Ne aggódj, hamar belakják az akváriumot, ha jól érzik magukat, hogy csak úgy sárgállik majd... :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.01.13. 19:25

Galagonya írta:Gratulálok az akváriumhoz, szépen alakulnak a növények és úgy látom a garnélák is kezdenek petésedni. Ne aggódj, hamar belakják az akváriumot, ha jól érzik magukat, hogy csak úgy sárgállik majd... :)


Köszi szépen! :)

A növényeknek is nagyon örülök, habár felvetette a fejét az alga, és csak nagyon minimális lépésekre van időm/erőm.

Közben bepetésedett és szült mind a 4 nőstény garni, és újra petések.
Az első piciket még úgy kellett vadászni, nagyon félénkek voltak, de mostanra már az idősebbek 7-8mm-esek, és látni egyszerre huszat is. :)
Kíváncsian várom, mennyire fogják "megtölteni" a helyet, ha felnőnek, de persze közben ígértem minden barátomnak, hogy ha szeretnének ők is egy akváriumot indítani, adok nekik szívesen egy kezdőcsapatot ingyen.


Még az akváriumomhoz "hír", hogy egyik reggel arra ébredtem, az egyik razbórát söprögeti egy garni, meghalt valamiért. :\
Etetem őket rendesen, és nem is tűntek betegnek, remélem csak véletlen volt.
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.28. 15:11

Szia.

Olvastam, hogy nálad is megjelentek a nematodák. Sajnos nálam is ez a helyzet. Egyre többen vannak. Jutottál velük valamire? Esetleg a razbórák nem írtják őket?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.01.28. 19:24

lazioforever írta:Szia.

Olvastam, hogy nálad is megjelentek a nematodák. Sajnos nálam is ez a helyzet. Egyre többen vannak. Jutottál velük valamire? Esetleg a razbórák nem írtják őket?

szia,
maguktól eltűntek, nem hiszem, hogy a razbórák hatására.
Igazából sosem volt komoly "invázió", csak néhány tucatnyi maximum. Idővel azt vettem észre, hogy nem látok többet; majd egyszer később megint megjelentek, akkor már még kevesebb számban, és utána most ismét úgy néz ki, hogy eltűntek.
Türelem. ;)
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.28. 19:53

Köszi szépen a választ. Amúgy nálad is az áramlat vitte őket össze-vissza? Mert nálam ez a helyzet.

Ezek szerint a türelem szép aksit terem. :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron