Akvárium indítás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.10.23. 22:45

Frettner írta:Éppen most számoltam össze, 6 db használaton kívüli légpumpám van, amiket lecseréltem mert hangosak voltak. Szinte újak, de..... jó szívvel nem ajánlom senkinek. Mindegy, tartaléknak jó lesz. CSak azért írtam, mert nehéz valóban halk pumpát kifogni. Olcsón meg pláne.

Nálam is ez volt, Tetratec APS 300 aztán úgy duruzsolt, hogy nem tudtunk tőle aludni... pedig nincs rossz alvókám :D
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.10.25. 23:51

Nagyon erősen elgondolkoztam egy ilyenen most (AuqaEL Shrimpset).
A szűrő kicsinek tűnik, de nagyon pofás az összhatás.
Új akvárium+szűrő+barkácsneonnal mondjuk kábé ugyanitt tartanék pénzben - de AquaEL tető + Fan Mini Plus + passzoló akival is.

Valakinek esetleg tapasztalata az akváriummal/bolttal?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.26. 07:32

Nekem van egy ilyenem, 10 literes.
A lámpa másfél év után tönkrement, a trafóval egybeépített fénycsövet 4600-ért cserélték. A szűrő kicsit erős, nagyon kavarta a vizet, de lehet, hogy a 20 literesben jó lesz. A fekete ragasztás miatt nem a kedvencem.
De ennyiért megéri.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.10.26. 23:46

Frettner írta:Nekem van egy ilyenem, 10 literes.
A lámpa másfél év után tönkrement, a trafóval egybeépített fénycsövet 4600-ért cserélték. A szűrő kicsit erős, nagyon kavarta a vizet, de lehet, hogy a 20 literesben jó lesz. A fekete ragasztás miatt nem a kedvencem.
De ennyiért megéri.
Dezső

Köszi! Szerintem is nagyon jó árban van.
Emlékszel esetleg, hogy a szűrő hangos volt-e?

Remélem, a hétvégén el tudom végre határozni magam, és meg tudom rendelni az egyiket. :)
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.10.27. 01:17

Szerintem nagyon jó az ára ennek a szettnek de a 30 literes 1000 Ft al drágább esetleg inkább azt fontold meg. Ez a szett ebben az árban nagyon olcsó. Főleg ha ingyen szállítják.

Az akvárium üveg jellemzőnél nem tudom mit jelenthet látványban a laminált jelző ,de vonzónak hat. Többet adhat mint a sima üveg. Ehhez még a szűrő is ami jónak tűnik de kevés talán a szűrő anyag felület hozzá. De nagyobb szivacsot vagy más szűrő anyagot biztos rá lehet applikálni .Fűtő rák kaja stb. nem hangzik rosszul még akkor is ha a lámpát lecseréled


Ekkora szivattyú teljesítménnyel talán egy szép dús növényes akváriumnak is elég. És ahhoz erősebb lámpa vagy CO2 ha növényest szeretnél.30 literesbe esetleg békés kis testű halaknak is elég szerintem.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.10.27. 09:49

A szűrő néma csendes. Csak az esőztető csobog, de az le lehet nyomni a víz alá....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.08. 01:00

Ma végre megérkezett a kiválaszott 30literes ShrimpSetem.
Nagyon tetszik; korrekten volt csomagolva, nagyon sok buborékfóliával és töltőanyaggal (a futár mondjuk nem várta meg, hogy kibontsam megnézni, ez azért rosszpont).
Rendeltem még egy kisebb Tropical Bacto-Activeot extrának, remélem hasznos lesz.

Sajnos még sulival kell foglalkozzak maholnap, de szeretném minél előbb beindítani az akváriumot (üresben), hétfőt tűztem ki célul. (:

Kép
Egy telefonos kép a helyéről (le lesz pakolva mellőle, amúgy a tévé helyét kapta meg, hogy központi helye legyen a szobában, remélem az akvárium jobban le fog kötni, mint a tévének sikerült. :) )
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.08. 01:29

Szerintem jól tetted ,hogy a nagyobbat választottad.

Így összerakva üresen is már jól néz ki és hangulatos az akvárium .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: miluu » 2012.11.08. 02:03

Énis egy ilyet szeretnék az elkövetkező 1-2 hétben hadrendbe állítani, mindenképp megéri, jól is néz ki, és nagyon olcsó ahhoz képest, hogy mennyi lenne a semmiből mindent megvenni hozzá...
Szerintem mindenképp tökéletes induló akváriumnak :)
miluu
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.09.16. 10:52
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.11.10. 21:11

szerintem is jól döntettél ezzel a szettel. én augusztusban indítottam amatőrként, nagyjából hasonló feltételekkel mint te, de én úgy vásárolgattam hozzá össze a dolgokat. mit mondjak, nem jött ki 10 ezerből, probléma meg cserélendő cucc meg van dögivel. egyszerűbb lehet az élet, ha szépen mindent kipakolsz egy dobozból ;) sok szerencsét. Amúgy nekem növényből 30 literesben legjobban a microsorium jött be, nem beszélve arról, hogy csak kötözöd valamire és kész is. ha dekorra nem akarsz költeni akkor meg jó lesz egy megbízhatóbb szőlő vagy fűzfa ág stb. meg a saját gyűjtésű metamorf vagy magmás vagy egyéb vulkanikus kőzetek.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron