Akvárium indítás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.28. 14:24

Köszönöm az infót. Kicsit megkésett, mert már megvettem a pumpát. Hailea márkájú, nem ismerem de elég csendes és remélem nem fekszik ki hamar. Állítható erősségű és max 240l/h teljesítményű, szóval úgy számoltam, hogy legalacsonyabb fokozaton is bőségesen elviszi a 35l-eset, de nyugodtan rakhatok rá még 2 ugyan ekkorát is ha akarok. A szivacs 8,5x10-es, az elég lesz a garniknak ugye?
A csigán még filózok :)
Küldtem privi üzenetet is a növényekkel kapcsolatban.

Mégegyszer köszi!
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: hcsaba » 2015.03.02. 17:45

Sziasztok!

Kb 20 év kihagyás után ismét akvárium beindításán gondolkodom, illetve az első lépést meg is tettem: vásároltam egy Diversa 40 Startup Set-et. A végső helye lassan (egy hét alatt) meg is lesz, a lakóinak pedig sima RCket tervezek majd beszerezni. A kérdésem a következő: az alap cuccok megfelelőek-e egy csak garnis populációhoz, vagy érdemes valamit másra cserélni az alkatrészek közül. A szoba paraméterei: keleti fekvés, télen-nyáron ~23 fok, aksi az ablak mellett lenne elhelyezve, napi max 1 óra közvetlen napfény érné.
hcsaba
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.03.01. 12:04

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2015.03.03. 10:48

Szia,

Nem tudom mi van benne pontosan az alap cuccban, de nem kell nagyon túlbonyolítani. Legyen világítás, valamilyen szűrés, plusz talaj és növények, némi dekor ízlés szerint :) Fűtés nem szükséges ha 23 fok van.

A szűrő lehet kérdéses, ha belső szűrő van benne, akkor arról gondoskodj, hogy a garnikat ne tudja beszívni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: hcsaba » 2015.03.03. 16:11

Köszönöm a gyors és akkurátus választ.

Ezt a 'csodát' tartalmazza a szet:
Kép
Arra gondoltam, h a beszívó részt betekerem harisnyával - vagy esetleg a szűrőben rejtőző szivacsot cseréljem sűrűbbre?
hcsaba
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.03.01. 12:04

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2015.03.03. 17:32

Próbáld ki mit okoz, ha beborítod valami sűrű hálóval (akár harisnya). Ha nem fojtja le teljesen, akkor jó lesz úgy.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: zildi » 2015.06.30. 15:48

Üdvözlöm a Garnéla kedvelők csoportját!
Kedves GARNÉLA-KEDVELŐK!
Családomtól kaptam egy akvárium szettet: 25 literes, fűtővel, világítással, szűrővel, hőmérővel.
Tájékozódásom alapján, úgy gondolom, hogy kicsisége miatt garnélákkal telepítem be, szépek, érdekesek, jó lesz figyelni a viselkedésüket.
Az elmúlt napokban nagyon sokat olvastam az interneten és a fórumokon is, de a sok véleményt olvasva, kuszaság alakult ki bennem, így kérem szépen, hogy segítsetek az akvárium beindításánál. Gondolom, úgy kell kialakítani, hogy nem változtathatok rajta, mert az stresszt okoz az állatoknak
az akváriumot ecetes vízzel kimostam, aljára gyöngykavicsot tennék, de alá mit és hány cm magasságig? mibe ültetem a növényeket?
Növények: jávai moha, mohafajok, sűrűn, mert azt szeretik,
pihentetett csapvízzel /1 napig áll/ töltöm fel és a pH értéke miatt ioncserélt vízzel keverem,
egyharmad vizet kéthetente cserélem
teszek bele vasfát is,
szikla darabokat is tehetek bele, kipróbálom, hogy ne legyen mészkőből
a szűrőt megnézem, esetleg harisnyát húzok rá, az állatkák védelmére,
2-3 hétig működtetem, majd utána telepítem bele az állatkákat,
hány állatkát vegyek, és milyen arányban a hím és nőstény?
Algaevők, mit vegyek nekik táplálékot, alulra kell merüljön, mert ott eszegetnek és folyamatosan, kicsi a gyomruk és gyors az emésztésük, egész nap esznek.
Szeretik a zöldséget is, csalán, sárgarépa, saláta?
A szűrő folyamatosan működik?
hány fokos legyen a víz?
Világítás is állandó?
Mikor pihennek?
Hol vegyek állatokat? És melyik a kevéssé érzékeny? Budán lakunk
Remélem a növényeket, vasfát és táplálékot tudok majd venni a Fressnapfban
Hagytam ki valami fontosat?
Nagyon köszönöm a segítséget, csak akkor tudok belekezdeni, ha segítséget kapok.
üdvözlettel
zildi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.06.29. 14:34

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: zildi » 2015.07.01. 08:25

zildi írta:Üdvözlöm a Garnéla kedvelők csoportját!
Kedves GARNÉLA-KEDVELŐK!
Családomtól kaptam egy akvárium szettet: 25 literes, fűtővel, világítással, szűrővel, hőmérővel.
Tájékozódásom alapján, úgy gondolom, hogy kicsisége miatt garnélákkal telepítem be, szépek, érdekesek, jó lesz figyelni a viselkedésüket.
Az elmúlt napokban nagyon sokat olvastam az interneten és a fórumokon is, de a sok véleményt olvasva, kuszaság alakult ki bennem, így kérem szépen, hogy segítsetek az akvárium beindításánál. Gondolom, úgy kell kialakítani, hogy nem változtathatok rajta, mert az stresszt okoz az állatoknak
az akváriumot ecetes vízzel kimostam, aljára gyöngykavicsot tennék, de alá mit és hány cm magasságig? mibe ültetem a növényeket?
Növények: jávai moha, mohafajok, sűrűn, mert azt szeretik,
pihentetett csapvízzel /1 napig áll/ töltöm fel és a pH értéke miatt ioncserélt vízzel keverem,
egyharmad vizet kéthetente cserélem
teszek bele vasfát is,
szikla darabokat is tehetek bele, kipróbálom, hogy ne legyen mészkőből
a szűrőt megnézem, esetleg harisnyát húzok rá, az állatkák védelmére,
2-3 hétig működtetem, majd utána telepítem bele az állatkákat,
hány állatkát vegyek, és milyen arányban a hím és nőstény?
Algaevők, mit vegyek nekik táplálékot, alulra kell merüljön, mert ott eszegetnek és folyamatosan, kicsi a gyomruk és gyors az emésztésük, egész nap esznek.
Szeretik a zöldséget is, csalán, sárgarépa, saláta?
A szűrő folyamatosan működik?
hány fokos legyen a víz?
Világítás is állandó?
Mikor pihennek?
Hol vegyek állatokat? És melyik a kevéssé érzékeny? Budán lakunk
Remélem a növényeket, vasfát és táplálékot tudok majd venni a Fressnapfban
Hagytam ki valami fontosat?
Nagyon köszönöm a segítséget, csak akkor tudok belekezdeni, ha segítséget kapok.
üdvözlettel




Szerencsémre, megtaláltam Szentgyo blogját az Édesvizi garnélákról, így néhány dologra már kaptam is választ, így mely növényeket érdemes beszerezni, amelyeket nem is kell elültetni, és mely állatka való egy kezdő számára.
Olvasok tovább, talán a többi kérdésemre is kapok választ, legfontosabb a Türelem!
zildi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.06.29. 14:34

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: zildi » 2015.07.06. 14:23

zildi írta:
zildi írta:Üdvözlöm a Garnéla kedvelők csoportját!
Kedves GARNÉLA-KEDVELŐK!
Családomtól kaptam egy akvárium szettet: 25 literes, fűtővel, világítással, szűrővel, hőmérővel.
Tájékozódásom alapján, úgy gondolom, hogy kicsisége miatt garnélákkal telepítem be, szépek, érdekesek, jó lesz figyelni a viselkedésüket.
Az elmúlt napokban nagyon sokat olvastam az interneten és a fórumokon is, de a sok véleményt olvasva, kuszaság alakult ki bennem, így kérem szépen, hogy segítsetek az akvárium beindításánál. Gondolom, úgy kell kialakítani, hogy nem változtathatok rajta, mert az stresszt okoz az állatoknak
az akváriumot ecetes vízzel kimostam, aljára gyöngykavicsot tennék, de alá mit és hány cm magasságig? mibe ültetem a növényeket?
Növények: jávai moha, mohafajok, sűrűn, mert azt szeretik,
pihentetett csapvízzel /1 napig áll/ töltöm fel és a pH értéke miatt ioncserélt vízzel keverem,
egyharmad vizet kéthetente cserélem
teszek bele vasfát is,
szikla darabokat is tehetek bele, kipróbálom, hogy ne legyen mészkőből
a szűrőt megnézem, esetleg harisnyát húzok rá, az állatkák védelmére,
2-3 hétig működtetem, majd utána telepítem bele az állatkákat,
hány állatkát vegyek, és milyen arányban a hím és nőstény?
Algaevők, mit vegyek nekik táplálékot, alulra kell merüljön, mert ott eszegetnek és folyamatosan, kicsi a gyomruk és gyors az emésztésük, egész nap esznek.
Szeretik a zöldséget is, csalán, sárgarépa, saláta?
A szűrő folyamatosan működik?
hány fokos legyen a víz?
Világítás is állandó?
Mikor pihennek?
Hol vegyek állatokat? És melyik a kevéssé érzékeny? Budán lakunk
Remélem a növényeket, vasfát és táplálékot tudok majd venni a Fressnapfban
Hagytam ki valami fontosat?
Nagyon köszönöm a segítséget, csak akkor tudok belekezdeni, ha segítséget kapok.
üdvözlettel




Szerencsémre, megtaláltam Szentgyo blogját az Édesvizi garnélákról, így néhány dologra már kaptam is választ, így mely növényeket érdemes beszerezni, amelyeket nem is kell elültetni, és mely állatka való egy kezdő számára.
Olvasok tovább, talán a többi kérdésemre is kapok választ, legfontosabb a Türelem!


Sikerült begyűjtenem, tapasztalt akvaristák tanácsa alapján, a berendezéshez szükséges dolgokat, sóder, fa, növények, berendeztem az akváriumot, nekem kellemes látvány és majd bő három hét múlva megyek az állatkákért.
Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok
zildi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.06.29. 14:34

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Harmincliter » 2015.07.06. 23:37

Ha tudsz, esetleg képet is tehetnél fel.

Milyen garnikat tervezel?
Harmincliter
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.10.07. 17:45

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: zildi » 2015.07.07. 17:50

Harmincliter írta:Ha tudsz, esetleg képet is tehetnél fel.

Milyen garnikat tervezel?


A kép feltöltését ezen a fórumon még nem ismerem.
Két Anubias barteri növény van benne, amiket kőre kötöztem, 2 gömb moha és a jávai moha lesüllyedtek, Najas guadalpensis néhány szál lebeg a víz tetején. Sódert tettem az aljára és egy mutatós fa van benne. Azt a tanácsot kaptam, hogy mivel kezdő vagyok, Red cherry garnélákat telepítsek bele, bő három hét múlva megyek a 13 állatkáért, addig működik az akváriumban a világítás és a szűrő. jelenleg 28 fokos a víz, fűtést nem kapcsoltam be. Szép tiszta a víz, így is kellemes látvány számomra. Remélem az állatkák is jól érzik majd magukat benne.
További kellemes délutánt kívánok
zildi
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.06.29. 14:34

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég